Strona 1 z 1

Demontaż plastikowych osłon progów Panther Platform 1992-2011

: 03 kwie 2017, 20:28
autor: wojtekrobert
Stoję przed wysłaniem samochodu (98' FCV) na drobne poprawki blacharskie, więc normalnym jest, że warto obejrzeć progi. Naturalnie są one zasłonięte przez plastikowe osłony których nieumiejętny demontaż może zakończyć się zdemolowaniem mocowań co kończy się tym, że jest problem z ponownym ich montażem na samochodzie. Dziś ściągnąłem osłony, udało mi się to bez złamania jakiegokolwiek zatrzasku, niestety część z nich jest już połamana, prawdopodobnie zdarzyło się to komuś przede mną, bo nie zauważyłem na ziemi brakujących elementów.

Oto kilka wskazówek jak to się robi i jak to wygląda po zdemontowaniu.

Taka jest procedura demontażu, zaczynamy od odkręcenia kołków rozporowych z przodu oraz z tyłu osłony, przy tylnym kole wyciągamy (ciągnąc w stronę koła) mały element osłony i zaczynamy od tyłu to co jest opisane na zdjęciu nr.1 , posuwamy się po jednym zatrzasku w stronę przodu samochodu.
osłona 1.jpg
Tak wyglądają zatrzaski od spodu na progach:
osłona 2.jpg
a tak mniej więcej wyglądają zatrzaski od środka osłony:
osłona 3.jpg

Re: Demontaż plastikowych osłon progów Panther Platform 1992-2011

: 03 kwie 2017, 21:14
autor: RadAg!
Super Wojtek, dzięki. Będę ściągał u siebie też :)

Re: Demontaż plastikowych osłon progów Panther Platform 1992-2011

: 03 kwie 2017, 21:25
autor: wojtekrobert
Teraz zauważyłem, że nie napisałem na zdjęciu 1 w której kolejności są czynności, więc najpierw zalecam poruszać delikatnie i popchać osłonę od góry a potem ciągnąć do siebie, nigdy na odwrót.