Zakup zj 5.2 v8

Jeep
ODPOWIEDZ

Topic author
jabol
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2020, 23:24
Samochód: Stratus Cabrio v6
Skąd: Sztokholm/Gdynia/Lublin

Zakup zj 5.2 v8

Post autor: jabol »

Hej!

Mam nadzieję, że nie śmiecę nowym tematem. W razie czego proszę o wyrozumiałość.

Otóż chciałbym kupić ZJ. Znalazłem bardzo ciekawą ofertę i za kilka godzin wybieram się obejrzeć auto.
Samochód stoi na wiosce pod Sztokholmem (mieszkam w Szwecji) i od nowości służył jednemu właścicielowi jako zwykły rodzinny suv do codziennego użytku, dojazdu do domu przez leśne drogi i głęboki śnieg zimą. Nigdy nie topiony i nie katowany w ciężkim terenie. Podobno.
W tym roku nie przeszedł przeglądu ze względu na wyciek z magla, luzy na zwrotnicach i jakieś problemy z hamulcami (tyle jest na oficjalnym kwicie z przeglądu, a tutaj bardzo sumiennie się do tego podchodzi). Szwed kupił nowe auto, a tego pozbywa się po cenie złomu, zeby nie płacić podatku. Dotychczas ponoć dbany i regularnie serwisowany. Brzmi zachęcająco, a cena jest śmieszna, symboliczna wręcz. Niecałe 3k pln na polskie. Do negocjacji.

I teraz moje pytanie, na co zwrócić szczególną uwagę, żeby nie wkopać się w skarbonkę bez dna?
Opis opisem, ale wiadomo, że różnie może być.
Auto jest w zamyśle zabawką dla mnie (głównie ze względu na v8 i potencjał do wspaniałych przeróbek :D ), ale przede wszystkim ma służyć żonie do bezpiecznego i w miarę bezawaryjnego przemieszczania się z psami nad jezioro albo do sklepu po zakupy, kiedy ja będę w morzu (jestem marynarzem). Oprócz tego ma od czasu do czasu pojechać na jakiś festival, zaparkować w niedostępnych dla innych chaszczach i robić za kampera.

Wiem, że to v8 5.2 awd ...i tyle. Acha, automat.
Właściciel nie zna się na samochodach, taki opis podał w ogłoszeniu i zaprasza rano na oględziny. Więcej nie chce powiedzieć.
Podobno silnik i skrzynia działają bez zarzutu, a auto normalnie jeździ. Gdyby nie przegląd, nie wiedziałby o awariach.

Będę wdzięczny za wiedzę, jakich oznak zmaltretowania typowych dla tego modelu szukać.
O samochodach mam pojęcie, ale jeepa prawie nie znam.
Dzięki z góry! :)


Kanadyjski Śledź
Posty: 77
Rejestracja: 30 lis 2019, 15:59
Samochód: 2012 Dodge Challenger R/T
Skąd: GTA Ontario Kanada

Re: Zakup zj 5.2 v8

Post autor: Kanadyjski Śledź »

Jeśli auto było sprowadzanie z USA lub Kanady, to najlepiej się zapoznać ze stronami:

https://www.carcomplaints.com/Jeep/Grand_Cherokee/
https://www.carproblemzoo.com/jeep/grandcherokee/

Zobacz, jakie problemy się pojawiają najczęściej i w których rocznikach. Często jest tak, że jedne roczniki są lepsze od drugich, a niektóre to taka padaka, że lepiej unikać... Dzięki tej stronie uniknąłem poważnego błędu, jakim byłoby zakupienie Hyundaia Sonata z 2011r, chociaż bardzo mi się wtedy podobał...
2012 Dodge Challenger R/T 5.7 V8 HEMI
2015 Chrysler Town & Country 3.6 V6 Pentastar

ex. 2013 Kia Forte5 SX 2.4
ex. 2009 Pontiac Montana 3.9 V6
ex. 2010 Dacia Logan MCV 1.6 16V
ex. 1999 Citroen Berlingo 1.4

Awatar użytkownika

Seweryn 1977
Posty: 444
Rejestracja: 22 kwie 2016, 22:40
Samochód: 2008 Chevy Tahoe LTZ RWD + 2004 Tahoe 5.3 LT 4x4
Skąd: Ustroń

Re: Zakup zj 5.2 v8

Post autor: Seweryn 1977 »

Przemysl jeszcze raz zakup ZJ, miałem 5.2 i.... są fajniesze auta.
1983 VW Rabbit SOLD
1992 Jeep XJ 4.0 SOLD
1989 Jeep XJ 2,1TD SOLD 1995 Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 SOLD 2002 Jeep WJ SOLD
1999 CHRYSLER TOWN&COUNTRY 3,8 SOLD
2003 Chrysler Town & Country LXi 3,8 SOLD
2003 Chrysler Grand Voyager 3,3 AWD SOLD
2001 Chevrolet Trailblazer 4,2 LTZ SOLD
2005 Chevrolet TRAILBLAZER 4.2 LT SOLD
2003 Chevrolet Suburban 5,3 LT SOLD
2004 Chevrolet Suburban 5,3 Z71 SOLD
2001 Chevrolet Tahoe 5.3 LT 4x4 SOLD
Aktualnie:
2004 Chevrolet Tahoe 5.3 LT 4x4
2008 Chevrolet Tahoe 5.3 LTZ

ODPOWIEDZ