[News] Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Tutaj możesz zamieścić ciekawego news'a oraz skomentować artykuł z naszej strony www
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

[News] Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: RadAg! »

Wrzucam calego newsa bom sie podniecil :D Jak dla mnie bomba, moim zdaniem Challenger to najfajnieszy modern muscle a w tej wersji to juz rewela :D :pada:
srt8-392.jpg
Dziś rano Chrysler wstrząsnął agencjami informacyjnymi o tematyce motoryzacyjnej ujawniająć szczegóły na temat nowego Challengera SRT8 392.

Warto zapamiętać to oznaczenie tym bardziej, że ten modern muscle może przyćmić 35 innych pojazdów koncernu Chrysler, których prezentacja zapowiadana jest na najbliższych targach SEMA.

Najciekawszą cechą przyszłorocznego SRT8 392 HEMI jest nowy 6.4-litrowy silnik, który 'wyposaży' ten samochód w 470 KM i aż 637 Nm momentu obrotowego. Co ciekawe, zwiększenie pojemności silnika idzie w parze ze zmniejszeniem apetytu na paliwo. Producent zapowiada, że nowa jednostka napędowa będzie 15-20% oszczędniejsza niż odchodzący do lamusa silnik 6.1 L. Najnowsza V8-ka charakteryzować się będzie zmiennymi fazami rozrządu i technologią odłączającą niepotrzebne cylindry - wszystko aby utrzymać spalanie na akceptowalnym poziomie. Challenger SRT8 392 będzie miał przebudowane zawieszenie z nowymi amortyzatorami oraz 'szybszym' przełożeniem układu kierowniczego. Zmiana geometrii kół ma poprawić zachowanie auta w zakrętach. Finezji całości dodaje nowy spojler umieszczony w dolnej części przedniego zderzaka, który poza poprawą estetyki spełnia także funkcję zwiększenia siły docisku aerodynamicznego przy dużych prędkościach oraz, dzięki odpowiedniemu kształtowi, kieruje więcej powietrza na chłodnicę. Pikanterii całości dodaje smutna wiadomość, że Dodge wybuduje tylko 1492 egzemplarze SRT8 392. Model będzie dostępny w sprzedaży zaraz po Święcie Dziękczynienia w USA czyli po 25 listopada tego roku.
http://www.roadrunners.pl/newsy/219-cha ... -hemi.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: KARLone »

Ja bym miał problem który wybrać. Wszystkie 3 auta (Mustang, Camaro i Challenger) są bardzo konkurencyjne stylistycznie. Zdecydował by pewnie jakiś szczegół.


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: michal_5000 »

KARLone pisze:Ja bym miał problem który wybrać. Wszystkie 3 auta (Mustang, Camaro i Challenger) są bardzo konkurencyjne stylistycznie. Zdecydował by pewnie jakiś szczegół.
Silników byś nie porównał? ;) A mówi się, że to kobiety wybierają auta na podstawie koloru ;D

Pokazany Challenger oczywiście robi robotę - jak każde SRT zresztą :cool:
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: KARLone »

podejrzewam że osiągi będą na tym samym poziomie, bardziej barwa dźwięku mogłaby mnie przekonać.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: RadAg! »

Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: GAZDA »




Awatar użytkownika

Bluesmobile
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2010, 11:29
Skąd:

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: Bluesmobile »

A mi wystarczy ten stary. Tez mi się podoba. Szcególnie w pojedynku z Lambo.

to też fajnie sie ogląda

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: RadAg! »

Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: Alexander25 »

jak dla mnie to tylko stary challenger i charger. Mustangi to z lat 1964-1972 i 1993-2009 i tylko V8. Camaro to tylko 3 i 4gen . Challenger nowy wygląda dziwnie powinien być dłuższy. Jak stanąłem swoim mustangiem obok nowego challengera to wyszło ze mustang z 1998 roku jest tej samej prawie długości co nowy challenger a to obciach:) Gdybym miał kasę na tego typu auto to bym kupił galaxie w wersji coupe z 2 polowy lat 60tych albo roadrunnera. Widziałem złoto pomarańczowego roadrunnera z czarnymi wstawkami w Szwecji w komisie aut USA poza viperem RT10 i challengerem R\T(tym starym) to jest moje ulubione auto:)
Tylko usunąłbym tego strusia z boku bo nie lubię tej kreskówki:)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: KARLone »

piszę wlaśnie o roadrunnerze. Im bardziej się zagłębiam tym bardziej mi się podoba. Struś też wydawał mi się durny ale też zaczyna mi się podobać. Wszystko sprawą filozofii. Trudno powiedzieć kiedy skończę, średnio wychodzi 6 tygodni na jeden tekst. Tak czy owak zapraszam wkrótce.


Alexander25

Re: Nowy Challenger SRT8 6.4 L

Post autor: Alexander25 »

Siedziałem nawet w kabinie:) Z tylu opony wielkości europejskich bliźniakow no i przedni grill/atrapa fajny bo wygląda jak w fordzie ltd czy caprice (starym) taki fajny kanciak. Pamiętam ze dokładnie w tym kolorze auto było w jakimś need for speed. W wakacje byłem w Szwecji na zlocie aut USA (byłem taurusem a wracałem w dwa auta ciągnąć mustanga kupionego na zlocie) to akurat był inny roadrunner. Auta piękne ale strasznie drogie. Za tego z komisu chcieli 97tys euro to duuuużo kasy.
Po Wawrze jeździ SRT8 czerwone ktoś z forum?

ODPOWIEDZ