[News] Fiat Diablo RAM :D

Tutaj możesz zamieścić ciekawego news'a oraz skomentować artykuł z naszej strony www
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: RadAg! »

cezar62 pisze:popieram w całej rozciągłości stanowisko Radka :)
i żeby nie było - nie płaci mi za to, nie podlizuję się, mam po prostu identyczne zdanie :)
Dobra, dobra, a potem znowu mi przyslesz rachunek :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: grusiak »

Ja też Radka rozumiem, bo szczególnie włoska elektryka/elektronika pozostawia wiele do życzenia, ale jest jedno ALE ;)
Tak jak Fiat w Europie jest tanim autem dla ludu, tak w USA Ford Czy Chevy są właśnie takimi markami :) Czyli co? Kult aut dla ludu, tyle że zza wielkiej kałuży? Kwestia skali, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. to też rozumiem :)
Zgadzam się też Sibim, że Fiat silniki diesla praktycznie od zawsze robił bardzo dobre.
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: RadAg! »

No ale tak na zdrowy rozum grusiak, wex auto dla ludu - chevroleta caprice i auto z podobnego okresu w europie - fiata uno albo 126p albo jak chcesz cos lepszego to golfa :D No gemba sie sama smieje... :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: grusiak »

Masz rację ! Ale Fiat Uno i 126p to auta u nas i to za peerelu i początku nowej gospodarki. W USA też było na rynku Yugo, tylko to skrajność.
Jak wspomniałem, ja ciebie rozumiem, bo sam jestem mocno zakręcony na punkcie amerykanerskich aut. Rozmiary, silnik V8, zupełnie inny zapach tapicerki to jest ta wyjątkowość dla mnie. Ale nie powinniśmy porównywać aut amerykanerskich z jakimikolwiek na świecie. Amerykańie po prostu są wyjątkowi ze swoja motoryzacją - ogólnie mówiąc, bo czy ciężarówki, czy traktory ichniejsze są po prostu zupełnie inne.
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: MichaŁ »

Panowie, to że ktoś stara się w pewnych aspektach bronić motoryzacji europejskiej nie znaczy, że nie szanuje amcarów.
Ja też jestem zakręcony na ich punkcie (inaczej by mnie tu nie było), ale niektóre europejskie auta mają pewne plusy.
Są to w większości zwykłe dupowozy, ale tak jak Sibi napisał - Fiat zapoczątkował Common Rail. Volvo to auta znane z bezpieczeństwa. Audi - genialny napęd quattro. Opel - rdza :hah:

Amcary też mają swoje minusy, ale im się więcej wybacza bo w naszych oczach mają w sobie to coś. Dla zwykłego zjadacza chleba są tylko duże, nieporęczne i paliwożerne :D
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

dbialek
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2011, 12:26
Samochód: DODGE DURANGO 4,7 l 2003
Skąd: WROCŁAW
Kontakt:

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: dbialek »

Natomiast o nowej wersji Dodge Journey'a / FIAT-a, będzie można poczytać w kolejnym numerze polskiego dwumiesięcznika CROSSOVER. (Wyjdzie w październiku) :x
http://www.ekojarmarki.pl" - to co robię w pracy ... :keep:


BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: BOB »

Wszyscy, którzy tu siedzimy szczególnie lubimy amerykańskie wozy, ale to nie powód do przesmiewania się z aut europejskich. Inne społeczeństwa mają inne potrzeby, z tego wynikają różnice w postrzeganiu funkcji i formy samochodu. Co ciekawe dla Amerykanina europejski samochód jest autem prestiżowym. Posiadanie Volvo, Mercedesa czy BMW świadczyło o dobrym guście i zamozności.
Wraz z kryzysem paliwowym w latach ’70 wielka trójka zauważyła brak małych aut w swojej ofercie, który szybko uzupełniono importowanymi samochodami sprzedawanymi pod amerykańskimi markami(klasa subcompact). Już na początku lat ’60 producenci wprowadzili małe(compact) rodzime pojazdy do oferty, ponieważ takie było oczekiwanie rynku. To, że teraz Chrysler będzie sprzedawał Fiaty jako Dodge nie jest nowością i nie ma powodu do załamywania rąk. Od dawna jest to normalna praktyka.
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: RadAg! »

BOB pisze:To, że teraz Chrysler będzie sprzedawał Fiaty jako Dodge nie jest nowością i nie ma powodu do załamywania rąk. Od dawna jest to normalna praktyka.
W sumie prawda. Zapominamy czesto, ze poza kultowymi i uwielbianymi na swiecie amcarami istnieje ogromna ilosc modeli aut amerykanskich o ktorych wolelibysmy nie slyszec lub nigdy nie slyszelismy. Mimo wszystko ta "unifikacja" ze wzgledow ekonomicznych jest troszke niesmaczna ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michalus^

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: michalus^ »

co za beznadziejny zbieg okolicznosci- konczy sie produkcja Crown Victorii i zaczyna Doblo jako RAM :( Nie mam nic przeciwko fiaciorowi, wyglada nawet ładnie, tak samo jak ładne są artykuły gospodarstwa domowego, np mikser, toster itp. Jesli chodzi o crown victorie, to niestety najprawdopodobniej ostatni amerykanski krazownik w historii, muscle cars kiedys zniknely, ale dzieki temu ze mialy duzo fanow wrocily. Full size sedan nie ma na to szans.

Awatar użytkownika

bomber
Posty: 183
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:54
Samochód: El Camino
Skąd: Wrocław

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: bomber »

świat schodzi na psy... jakiś czas temu panda 4x4 wygrała z hummerem w plebiscycie, samochód terenowy roku ;D , a teraz coś takiego :mad:
Classic Rental. Wszystko o zabytkowej motoryzacji. Fotorelacje ze zlotów, Kalendarz imprez, oferty wynajmu. Znajdź nas na Facebooku.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: KARLone »

michalus, myślę, że fulsizy mają bardziej zawziętych fanów niż muscle, rama daje to poczucie bezpieczeństwa czego nie daje zwykłe nadwozie samonośne. Jakoś ostatnio ogladałem na discovery program smashlab i rozbijali kilka crown victorii o betonowe bariery celem sprawdzenia czy można zrobić beton który pochłonie energię zderzenia i siły przeciążenia będą bezpieczne. Poniekąd się to udało, siły przeciążenia "G" nie były zbyt duże bo Crown Victoria rozbijała te bariery jak ta lala ;) :D prędkość 60 MPH a w aucie strzaskany jedynie przód do momentu gdzie zaczynał się silnik. Dzisiejsze samochody tak wyglądają po stłuczce przy 40 km/h.

Awatar użytkownika

HarryAngel
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2011, 15:43
Samochód: Pontiac TBI
Skąd: Tychy

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: HarryAngel »

...ale pod wzgledem plastikow to ten fiat nie bedzie sie roznil za bardzo od amerykanskich ramow, ...wiem bo jezdzilem i tym i tym :D
a to ze tym razem zamiast mitsubischi, chrysler bedzie mial znaczki na fiatach to tylko kolejny etap kryzysu w amerykanskiej motoryzacji. skonczy sie tak ze te koncerny nie zbankrutuja bo swiadomosc i sila logo/marki jest tak duza ze beda sprzedawac tym durnym amerykanom wszystko byle mialo amerykanskie logo i legende najlepiej wolnosci obywatelskiej ;)
Psuje F-body, ...każde.

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: [News] Fiat Diablo RAM :D

Post autor: grusiak »

Kolejna odsłona tego samego samochodu pod inna marką :)

http://www.samar.pl/__/3/3.a/65044/Nowy ... cale=pl_PL
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

ODPOWIEDZ