[Artykuł] Galopujący koń - 1966 Ford Mustang

Tutaj możesz zamieścić ciekawego news'a oraz skomentować artykuł z naszej strony www
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

[Artykuł] Galopujący koń - 1966 Ford Mustang

Post autor: RadAg! »

Zapraszam do przeczytania artykulu i dyskusji na jego temat. Jest to pierwszy art naszego kolegi Cezara, ktory pojawil sie na lamach roadrunners.pl. W odroznieniu od Checkera - Yellow Cab, Mustang to auto rozpoznawalne i znane kazdemu dziecku od morza az do Tatr ;). No tak ale podobnie jest z Checkerem...tyle ze malo kto wie ze to Checker. Ciekawe...Kazdy kto zobaczy Checkera powie...znam ale nie wiem co to, kazdy kto zobaczy Mustanga powie ze to Mustang. Obydwa auta staly sie symbolami kultury amerykanskiej a jednak sa bardzo inne...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Galopujący koń - 1966 Ford Mustang

Post autor: KARLone »

W takim razie gratulacje dla Cezara :) Myślałem, że to tylko ja jestem debiutantem w tej roli ;) Poza tym podziękowania dla wszystkich zaangażowanych za pomoc przy moich tekstach i tłumaczeniach. Razem, damy radę zrobić coś wartościowego i ciekawego :) Tak właśnie wyobrażam sobie wkład w popularyzację amerykańskiej kultury motoryzacyjnej.

Odnośnie samych Mustangów: bardzo podoba mi się idea, która przyświecała konstruktorom tego modelu. Do dzisiaj nawet wciąż jest aktualna, bo nowego Mustanga można mieć w cenie poniżej 70 tys zł (oczywiście jedynie na rynku amerykańskim po przeliczeniu). Co prawda będzie to wtedy egzemplarz z silnikiem V6 ale jak na nasze pojęcie o pojemnościach i mocach to i tak więcej niż dają inni, a w zasadzie inni nie dają auta w tej cenie i o tym wyglądzie poniżej 100 tys zł. Ile zatem trzeba u nas wydać na auto o mocy ok 200 KM?
106 tys zł za najtańsze mondeo z dwustu konnym silnikiem,
97 tys zł za Scirocco z silnikiem podobnej mocy
160 tys zł Passat ze stosownym silnikiem 3.2
102 tys zł Civic typeR

Jasne może po doliczeniu naszych ceł, akcyz i vatów też będzie kosztował 100 tys. ale ma się samochód za którym każdy będzie się oglądał, do którego nikt nie przyczepi tebliczki "auto dresa, kapelusznika, wieśniaka, mafiosa"
Nie ma się co dziwić, że auto praktycznie zawsze dobrze się sprzedawało, no może poza latami 80-90 kiedy to trochę stylistycznie ford odpuścił, mimo to zawsze można było liczyć na wrażenia z przejażdżki Mustangiem :)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Galopujący koń - 1966 Ford Mustang

Post autor: RadAg! »

Dla mnie Mustang zawsze byl takim amerykanskim tajperem (type-R) albo cos w ten desen. Lubie to auto, podoba mi sie ale dla mnie stracilo na wyjatkowosci dzieki swojej popularnosci. Wkurza mnie to ze 99% osob z ktorymi rozmawiam o amerykanskich autach, a ktore na ten temat nic nie wiedza, zdania nie maja a ich szczytem marzen jest posiadanie wlasnie type-r albo imprezy czy evo, zawsze na koncu jak juz zdobede ich jako taka sympatie, mowia - 'Bo ja zawsze to chcialem miec mustanga". Gowno wiedza o amerykanskich autach ale zeby zablysnac wspomna cos o Mustangu. Strasznie mnie to drazni, a jest mnostwo innych, lepszych, ladniejszyc, ciekawszych i bardziej unikalnych aut...W UK np Mustangow tez jest od cholery i troche...Kazdy nie majacy na siebie oryginalnego pomyslu lepiej sytuowany emeryt musi sobie kupic Mustanga...Uwazam ze to auto jest niesprawiedliwie popularne - jezeli moge uzyc tego niezrozumialego okreslenia ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Alexander25

Re: [Artykuł] Galopujący koń - 1966 Ford Mustang

Post autor: Alexander25 »

hehe ja trafilem na mustanga zupelnie przypadkiem i tak juz zostalo co jakis czas jeden mustang sie pojawia inny znika:)
Niestety mustangi szybko rdzewieja dlatego uwazam ze nie jest to dobry samochod do jazdy zima a ja niestety musze nim jezdzic teraz bo taurus jest u mechanika:/

ODPOWIEDZ