[Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Tutaj możesz zamieścić ciekawego news'a oraz skomentować artykuł z naszej strony www
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

[Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: RadAg! »

Jest już artykuł Karola o kondycji ekonomicznej rynku motoryzacyjnego w Europie i za oceanem:
http://www.roadrunners.pl/artykuly/126- ... aczke.html

Moim zdaniem troszke jednak stronniczy. Napisany przez amerykanów za oceanem popraty ekpertyzami ekspertow...ale amerykanskich...Pewnie nawet nigdy nie byli w Europie i zapomnieli ze jednak kryzys przyszedl do Europy od nich. Nie ma co udawac ze europejska gospodarka to swiatowa potega. To co dzieje sie u nas w znacznym stopniu podyktowane jest kondycja gospodarki amerykanskiej i japonskiej a tak naprawde za sznurki ciagna obecnie Chinczycy - w koncu u nich kryzysu nie ma :D
Czy Europa podniesie sie z kryzysu, tego motoryzacyjnego? Jasne ze tak, jak tylko podniosa sie Amerykanie i nie ma wplywu na to czy zjemy 1 czy 10 pigulek, wazne zeby byly amerykanskie :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: KARLone »

jako współautor tego tekstu, muszę przyznać, że zawsze mnie to piekło - dlaczego auta w Europie muszą być droższe od tych amerykańskich. Teraz udało mi się trafić na ten felieton Neila Wintona który posłużył za bazę do tego tesktu i jednocześnie wyjaśniał cześć pytań nad którymi się zastanawiałem. Uzupełniłem wszystko o własne przemyślenia i kilka bieżących faktów na poparcie tez. Mam nadzieję że jakoś mi to wyszło, jak nie to walcie śmiało z krytyką ;)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: RadAg! »

Wiesz co w sumie nie jest jasno powiedziane w twoim arcie dlaczego auta amerykanskie sa tansze niz europejskie. Tzn, jest ale wtedy kiedy swiadomie zadasz sobie takie pytanie, znajdziesz odpowiedzi w tekscie. Akurat ja zawsze mialem problem z czytaniem miedzy wierszami, i mi ta druga pointa umknela :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: KARLone »

generalnie nie jest to prosta sprawa, ten tekst jedynie pokazuje zawiłość całej sytuacji. Nie wystarczy, że obniżymy same podatki, że obniżymy kryteria dla kredytów i będziemy jechać pod kreską jak większość Ameryki i nie wystarczy jeśli zamkniemy wszystkie słabo prosperujące zakłady jak to robią z zimną krwią Amerykanie - Jest, było, nie ma.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: KARLone »

Europa dalej swoje. Dzisiaj w radiu słyszłem pomysł Komisji Europejskiej czy jakiejś tam, że chcą znieść prawo klienta do tanich zamienników części w serwisach ASO. W ten sposób, ma to pomóc branży motoryzacyjnej sprzedawać więcej części??? hehe Dawno już takiej bzdury nie słyszałem. Tanie części same się nie produkują, tam też pracują ludzie - o tym chyba ci "geniusze" zapomnieli, a zwykłym klientom odbiera się podstawowe prawo demokracji - prawo wyboru. Chyba lepiej znowu poczekać z zakupami nowego samochodu kolejny rok :D

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: [Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: cezar62 »

Też to dziś słyszałem :|
I myślę, że jak zwykle chodzi o monopol i jego wspomaganie.
W 2009 roku 15 największych krajowych dystrybutorów części zamiennych
odnotowało niemal 10-proc. wzrost przychodów.
GPW Inter Cars – zwiększył swoje przychody o 300 mln zł do ponad 2 mld zł.
Dobre wyniki ma także Fota, obok Group Auto Union Polska – trzeci czołowy dystrybutor w Polsce.
Nieoficjalne szacunki mówią, że w ubiegłym roku około 200 tys. klientów ASO przeszło do
niezależnych warsztatów i skorzystało z części sprzedawanych przez takich dystrybutorów jak Inter Cars.

To normalne, bo zawsze szukamy taniej, jeżeli to możliwe i dodatkowo,
przeważnie wszędzie słyszy się mało pochlebne opinie o ASO.
Do klientów dociera, że otrzymują w nieautoryzowanych serwisach części i usługi takiej samej
lub lepszej nawet jakości, ale o wiele tańsze.

I co teraz ? Znieść prawo do korzystania z zamienników, bo zapewne ktoś poczytał
statystki, sprawdził przychody i nacisnął gdzie trzeba...
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


piotrekzet

Re: [Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: piotrekzet »

Ale to pomoże sprzedawać więcej części - producentom samochodów :shoot:
Jeśli chodzi o ASO, byłem RAZ, gdzieś tak w 1998 roku. W Lublinie. I nigdy więcej. Wcisnęli mi olej syntetyczny do taurusa z 1990. Po mineralnym od nowości. Uwierzyłem, że wiedzą o czym mówią i było tak do czasu jak zaczęły mi klekotać zawory :) Fakt, z dostojnego kombiaka zmienił się w małą torpedę i zamykałem szafę momentalnie, ale jakoś żaden z geniuszy nie wpadł na to, że mam hydraulicznie regulowany naciąg łańcucha rozrządu. Po 2000 km wymieniłem jeszcze raz, bo doczytałem się, że bardzo łatwo zatrzeć silnik przy przejściu na syntetyczny, który ma dużo związków myjących. Wtedy właśnie pojawiła się pierwsza rysa na wizerunku ASO. Po kolejnych 2000 km zrezygnowałem z syntetyka :) Dość kosztowne mycie silnika sobie zafundowałem :)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Amerykańskie lekarstwo na europejską gorączkę

Post autor: RadAg! »

Mowili nawet w Wiadomosciach. Az sie wierzyc nie chce...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ