[Artykuł] Wyścigi NASCAR

Tutaj możesz zamieścić ciekawego news'a oraz skomentować artykuł z naszej strony www
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

[Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: RadAg! »

Zapraszam do dyskusji na temat nowego artykulu na stronie:
http://www.roadrunners.pl/wyscigi-nascar/

W Nascar gralem kiedys na kompie. Jaaacieeee....Tam to sie dzieje choc dziwne te samochody. Szkoda ze nie sa to jednak fabryczne maszyny. Myslalem ze sa fabryczne a roznia sie tylko tym ze nie maja standardowej karoserii choc i to jest sporym naduzyciem :) Kraksy bez watpienia sa widowiskowe, wystarczy wpisac NASCAR na you tube. Przydaloby sie troche informacji o zasadach. Ile okrazen, ile pitstopow, tak zeby sobie porownac z F1. Apropo F1 pozwole sobie na male OT. Mysle ze Robert Kubica daje rade w Renault :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: KARLone »

moim marzeniem jest obejrzenie i usłyszenie na własne oczy i uszy choć jednego wyścigu, bo ryk tylu V8 musi być niezapomniany :D jak miałem ze 16 lat, to pamiętam że jedną z pierwszych gier jaką miałem na swoim pierwszym wymarzonym komputerze były wyścigi nascar. Trzeba było grę przenosić na 40 dyskietkach 1,44 MB hehe nie uwierzycie ale były tam nazwiska takie jak Jeff Gordon i Mark Martin, od tamtego czasu minęło 15 lat a oni ścigają się do dzisiaj :D

Zasada wyścigów jest prosta - 500 mil. Ile zmian opon, pitstopów hmm z tym to ciężko będzie ;) bo nie oglądam. Jakiś czas temu na kablówce włączyli jakiś kanał ESPN i wiem że tylko oni w Polsce pokazują te wyścigi. Niestety moja kablówka włączyła ten kanał do paczki płatnych kanałów sportowych, które do najtańszych nie należą i trzeba brać całość. Zrezygnowałem więc.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: RadAg! »

Kurde mam ESPN u siebie na polsacie. Zobacze wiec w programie co i jak. nie byles rozumiem na zadnym race'ie jak byles w Stanach?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: KARLone »

Właśnie w NASCAR upatrywałem największe szanse na obejrzenie live. Zdobycie biletu na NBA graniczy z cudem. Tor w Indianapolis był "tylko" 500 km ode mnie więc autostradą zaleciałbym w te 5 godzin ale jak się weźmie pod uwagę powrót i korki przy wyjeździe pewnie zrobi się z tego 9 godzin. Niestety nie dali mi drugiego wolnego dnia w tygodniu :/ pozostanie to w sferze marzeń na przyszłość :) może kiedyś się uda


piotrekzet

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: piotrekzet »

Mnie ciekawią zasady - nie tyle kwestia samych pit stopów, itp co wjazdu na pit stop i zjazdu z pit stopu. Jakoś nie mogę tego załapać, kiedy pojawia się samochód techniczny (w którym miejscu) i wszyscy muszą zwolnić, a także ile ma "czasu" zawodnik na zmianę opon, żeby zdążyć przed samochodem technicznym. I jak wtedy wypada w klasyfikacji - ma okrążenie do tyłu? A jak zdąży przed samochodem technicznym to nie? Kiedys szukałem opisu ale jakieś badziewie znalazłem i stwierdziłem, że wiem mniej niż wcześniej :shoot:
Z jaką prędkością porusza się samochód techniczny? Skąd pozostali kierowcy wiedzą, że koleś zjedzie do pit stopu? Mam na myśli jak to się dzieje, że nie dochodzi do krwawej jatki gdy nagle pojawia się samochód techniczny przed kilkunastoma rozpędzonymi furami? :razz:
Miałem chyba właśnie ESPN na "n" ale też mi dołączyli do pakietu sportowego :( Oglądąłem namiętnie wyścigi nascar, największe wrażenie robi na mnie jak kilka - kilkanaście samochodów zapiernicza w odległościach od siebie liczonych w milimetrach...

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: RadAg! »

Na cyfrowym polsacie NASCAR leci na niekodowanych kanalach NASN i AB Moteurs. Niestety musze ich poszukac w TV bezposrednio bo na necie nie maja dokladnej rozpiski na ktorym kanale to leci...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: piotrekzet »

To było NASN nie ESPN czy jak mu tam... Jak teraz napisałeś to mi się przypomniało :)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: KARLone »

Sorry za wprowadzenie w błąd. Poszukam w wolnej chwili odpowiedzi na Twoje pytania Piotrek :)


piotrekzet

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: piotrekzet »

Nie za ma co ;)
I dzięki z góry, chętnie się dowiem czegoś więcej o nascar :)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: RadAg! »

Karol...bedzie trzeba napisac druga czesc ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: piotrekzet »

Hahhhaha, no, trzeba, trzeba ;)
Sprawdziłem w ofercie "n" - to jednak było ESPN :roll: Chyba wprowadziłem zamieszanie... SORRY!!! :) A dałbym sobie cośtam uciąć, że NASN...

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: RadAg! »

Kanaly ktore podalem sa niekodowane powinny byc gdzies tam jezeli ktos ma satelite...Ja bede szukal...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: KARLone »

no to na mojej kablówce są kodowane i bez opłat nie da rady oglądać. Kablówki nie chcą rozdzielać paczek na pojedyncze kanały bo ludzie wzięli by z 10-15 kanałów które trafiają w ich zainteresowania i nie chcieli by płacić za resztę, a tak trzeba płacić za 100 :? . Ja właśnie bym tak zrobił.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: RadAg! »

Ciekawy news dotyczacy serii NASCAR:
http://www.roadrunners.pl/newsy/302-nas ... aliwa.html
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Z/28
Posty: 439
Rejestracja: 18 sty 2011, 20:35
Samochód: 1991 Chevy Camaro Z/28, 1972 Chevy Chevelle
Skąd:

Re: [Artykuł] Wyścigi NASCAR

Post autor: Z/28 »

Uwielbiam NASCAR... Namiętnie go oglądałem na ESPN (mam Virgin Media) ale teraz już mi zabrali ten program. Od początku jak kupiłem moje camaro miałem marzenie żeby go zrobić w takim NASCARowym stylu... Mam też kurtkę i kilka naklejek z NASACAR :P
No i na moim Camaro na bokach są naklejki DAYTONA 500.

No to ciekawoski na temat NASCAR :)
Koła samochodów NASCAR mają 5 śrub (a nie 1 jak w F1) dlatego też Pit Stop zajmuje dłużej (około 16-20 sekund). Od wymiany kół jest tylko dwóch mechaników ( a nie 4) więc każdy z nich musi zmienić dwa koła. Jeżeli któryś z nich po odkręceniu koła straci nad nim panowanie (potoczy się ono na pit lane) team otrzymuje kare - spade o jedno miejsce niżej.
Żeby zaoszczędzić czas bardzo często nakrętki są przyklejane do felg klejem, zatem po założeniu koła można je od razu dokręcać (łamiąć opór kleju) a nie nakładać je pojednyczo... Z powodów bezpieczeństwa najpierw zmienia się opony po prawej stronie, a potem po lewej żeby kierowca mógł ruszyć od razu po zmianie kół (auto rusza zawsze w prawą stronę).
Co do opon to są to Goodyear Eagle #1 o rozmiarze 300/54 R15...

To na razie tyle... więcej ciekawostek w drodze :)
1972 Chevrolet Chevelle 350
1991 Chevrolet Camaro Z/28 305 TPI
2002 Fiat Punto Sporting 1.2
;)

ODPOWIEDZ