Wymiana żarówek na LEDy

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
Karol B.
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:11
Samochód: Chrysler New Yorker
Skąd: BSK

Wymiana żarówek na LEDy

Post autor: Karol B. »

Czołem! Natchnięty oświetleniem w nowszych autach pomyślałem o zmianie standardowych żarówek na ledowe w moim New Yorkerze z 95 roku. Konkretnie chciałbym wymienić w kierunkowskazach, oraz oświetlenie w wnętrzu, może jeszcze halogeny zamiast zwykłych h3. Ale mam pewne wątpliwości i tu pytania do Was.
1. Czy po takim zabiegu elektryka auta nie zwariuję, tzn jakieś błędy, mrugania i inne niepożądane zjawiska?
2. Czy to w ogóle ma sens? Czy tylko zrobię choinkę z auta? Najbardziej chciałbym zmienić oświetlenie wnętrza.
:P


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Wymiana żarówek na LEDy

Post autor: sliwma »

Jeśli chodzi o kierunkowskazy, musisz je dociążyć. Na każdego LEDa odpowiedni rezystor, w zależności ile dana żarówka ma mocy.
Ewentualnie wymiana przerywacza kierunkowskazów na taki dostosowany do LEDów.
Jeśli chodzi o resztę, nie ma problemów. ;)
Wnętrze - jeśli zrobić inteligentnie i ze smakiem to będzie wyglądało spoko, z zewnątrz... Kwestia gustu. Pytanie jak to będzie wyglądało :P
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)


Topic author
Karol B.
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2018, 12:11
Samochód: Chrysler New Yorker
Skąd: BSK

Re: Wymiana żarówek na LEDy

Post autor: Karol B. »

Wnętrze chcę oświetlić na biało. Z kierunkowskazami chyba będzie najprościej sprawdzić przerywacz wyjmując jedną żarówkę :)


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Wymiana żarówek na LEDy

Post autor: sliwma »

Nie spotkałem (starego) samochodu w którym kierunki nie migałyby szybciej przy spalonej jednej żarówce. :p
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

ODPOWIEDZ