Pasy bezpieczeństwa

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Pasy bezpieczeństwa

Post autor: KARLone »

Oglądam sobie Pontiaca TS pod kątem usterek i problemów. Tym razem natrafiłem na pasy bezpieczeństwa, które wg mnie działają nieprawidłowo. Otóż rozwijają i zwijają się normalnie ale przy bardzo gwałtownym rozwinięciu powinny się chyba zablokować. Tak chyba powinny zachować się pasy bezwładnościowe. Niestety u mnie pasy się nie blokują. Poszedłem do Forda i tam to samo. Czy takie pasy są wyrobione, czy może to tak ma być. Żaden pas w TS nie blokuje się a jest ich 6. W Fordzie sprawdziłem tylko kierowcę. Jak jest u was?

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: cezar62 »

Radek już pisał kiedyś i chyba później również była o tym rozmowa na forum, ale nie jestem pewien...

RadAg! » 5 maja 2007, 2007 15:26

"/.../ w amerykancach pasy blokuja sie podczas czegos co przypomina wypadek...Gwaltowne hamowanie,
uderzenie w przeszkode...Nie sa natomiast upierdliwe jak w europejskich/japonskich/koreanskich autach
kiedy chcesz sie zapiac jak wsiadziesz do auta i sie z nimi szarpiesz bo ciut za mocno pociagnales."

W moim Taurusie również bardzo trudno zablokować pasy szarpiąc je ręcznie.
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: RadAg! »

Tak, wielokrotnie o tym wspominalem :D
Karol, jak chcesz sprawdzic pasy, zahamuj sobie ostro najlepiej wjezdzajac jednoczesnie na garba zwalniajacego...powinny sie zablokowac.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: MarDan »

Ale jaja - ja się kiedyś zastanawiałem nad tym też,bo w Aero nie blokowały się i w Sablu tez i doszedłem do wniosku,że obydwa autka miały dzwona i blokady rozerwało :) Kilka razy oglądałem z mechanikiem Aero od dołu i nie widać było żadnych śladów po jakimkolwiek uderzeniu,Sable miał dzwonka bo ma przód z Taurus-a.
No ale teraz jestem ciekaw czy działa ten system w Sablu nadal.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: RadAg! »

Na pewno dziala, Moj Taurus po dachowaniu mial sprawne pasy :D

A wogle to jestem rozczarowany troche, o tych pasach to chyba na kazdym forum po 1000x pisalem, a WY nie wiecie... ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: piotrekzet »

No powiedzmy, że na 90% działa :) Rozbierałem te pasy, to jest bardzo prosty mechanizm, a jednocześnie bardzo skuteczny. Trudno to zniszczyć. U mnie jest tak samo, dopiero potężne szarpnięcie blokuje pasy. W fordzie tempo miałem jeszcze ciekawiej, bo zwijały się po otworzeniu drzwi - do tej pory nie wiem w jaki sposób to działało. Jak odpinałem to wisiały luźno, a po otworzeniu drzwi grzecznie wracały na miejsce :)

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Pasy bezpieczeństwa

Post autor: KARLone »

RadAg! pisze:Na pewno dziala, Moj Taurus po dachowaniu mial sprawne pasy :D

A wogle to jestem rozczarowany troche, o tych pasach to chyba na kazdym forum po 1000x pisalem, a WY nie wiecie... ;)
Ja szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słyszę i strasznie się temu dziwię. Nigdy wcześnie też nie natknąłem się na takiego posta.

ODPOWIEDZ