Lampy przednie

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

a skąd pochodzi ten sabelek? bo jak z kanady to bedzie miał światła dzienne, i tak samo u mnie jest padnięty moduł, pod maską jest bezpiecznik trza go wyciągnąć i wtedy światła działają poprawnie, tzn, świecą jak sie włączy i ghasną jak wyłączy...


Schilton

Post autor: Schilton »

Witam ponownie.
Wymieniłem 3 przełączniki (z całą zawartością) i nic jak świeciły tak świecą. Wersja chyba USA, z bazy Ameryrańskiej kupiony w Niemczech. Powtarzam jeszcze raz, nie było tak (po wyłączeniu świateł i wyjęciu kluczyka gasły i jeszcze jedno na desce rozdzielczej palą mi się kontrolki od ABS i oleju), jak mi nie pomożecie to niestety będę musiał skorzystać z usług fachowego warsztatu.
Pozdrawiam.


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Poczekaj - żeby światła zgasły musiałeś wyjąć kluczyk? To tam jakaś maniana musiała być odstawiona, bo kluczyk nie ma wpływu na światła - przynajmniej we wcześniejszych modelach. Jak świeci kontrolka ABS to może być tak, że padł Ci regulator napięcia, jeśli zaraz zaświeci się poducha to masz pewność. Ale może uszkodziła sie któraś czujka? Natomiast z czujnikiem ciśnienia oleju to sprawdź ile go masz. To tak na początek. Kurcze... no nie chcę Cię martwić ale jak tak piszesz to nie wygląda najlepiej...


Schilton

Post autor: Schilton »

Witam ponownie.
Tak jak mi poradziliście tak zrobiłem, wyjąłem bezpiecznik od świateł i problem znikną, niech mi teraz ktoś wyjaśni o co chodzi w tym wszystkim bo ja już zbaraniałem. :shock:
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ