Lampy przednie

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Generalnie tylne lampy sa OK, choc jedna jest peknieta. Poza tym jakbym kupil oryginalne czerwone chyba bym musial pokombinowac z instalacja z tylu...Co??
Najbardziej mi zalezy na nowych kloszach na przod bo zbieraja wilgoc, maja wytarte lustra...ale cena 150$ za sztuke w necie odstrasza...
Masz Michal dostep do nowych lamp przednich?

Acha do rejestracji nie wiem...
Jutro robie brake pipes bo sa skorodowane i dlatego tez nie przeszedlem badania. Musze jeszcze zalozyc z tylu foglamp...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:jakbym kupil oryginalne czerwone chyba bym musial pokombinowac z instalacja z tylu...Co??
To by się pokombinowało... ;)
RadAg! pisze:Najbardziej mi zalezy na nowych kloszach na przod bo zbieraja wilgoc, maja wytarte lustra...ale cena 150$ za sztuke w necie odstrasza...
Masz Michal dostep do nowych lamp przednich?
Te lampy w Taurusach to syf... Dostęp niby mam (dowiadywałem się u tego samego kolesia) ale co z tego, jeśli cena to 370PLN za sztukę... :?
Najlepiej byłoby skołować te lampy "disco ball" opcjonalne od '94 (95?) i standardowe w Taurusie SE z '95, ale nawet na amerykańskim eBay'u nie widziałem ani używanych oryginałów, ani nowych zamienników.
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Zobaczymy czy przejde badanko :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

michal_5000 pisze:Najlepiej byłoby skołować te lampy "disco ball" opcjonalne od '94 (95?) i standardowe w Taurusie SE z '95, ale nawet na amerykańskim eBay'u nie widziałem ani używanych oryginałów, ani nowych zamienników.
No wiem o czym mowisz ;) Lampy discoball to naprawde rzadki okaz, nawet w Chicago widzialem to moze z 5 razy z czego z 2-3 na zlomie w stanie takim, ze niestety klosz mozna bylo odkleic reka od odblysnika 8/ Jakby tak nie bylo to bym bral i nie czekal- za 10-15 lat pasjonaci beda ze swieca szukali takich lampek :/

PS. Nie narzekajcie- lampy w Taurusie sa i tak duzo lepsze niz w europejczykach- sa zrobione z bardzo mocnego plastiku, a nie z blachy i szkla, przez co sa bardzo wytrzymale, nie do rozbicia nawet z kopa ;( To chyba jedyny uzasadniony przypadek stosowania plastiku :D
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

Taurus_GL pisze:Nie narzekajcie- lampy w Taurusie sa i tak duzo lepsze niz w europejczykach
Nie wiem pod jakim względem. Bo chyba nie piszesz o podstawowej ich funkcji - czyli świeceniu... :hah: :hah: :hah:

PS. Nigdy nie próbowałem wyj**** z buta lampie, może jak ktoś ma takie hobby to faktycznie Taurus bedzie dla niego idealnym wyborem :hah:
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

michal_5000 pisze:PS. Nigdy nie próbowałem wyj**** z buta lampie, może jak ktoś ma takie hobby to faktycznie Taurus bedzie dla niego idealnym wyborem :hah:
No jak sie parkuje przy ulicy w Chicago to wszystko trzeba brac pod uwage 8/ :razz: :mad: Ja np. mialem juz kiedys wyrwane na chama dwie klamki po stronie pasazera- do srodka nie weszli chociaz na siedzeniu zostal MP3 player raptem moze za 30$- mysleli, ze to I-Pod czy co???
Innym razem jeszcze wczesniej mialem wyjebane z bejsbola okno na pace po stronie kierowcy- nic nie zabrali bo sie wystraszyli i uciekli 8/ Klamki mialem za darmo ale niestety nie obylo sie bez sciagania tapicerki [poza tym w Taurusie klamki sa nitowane na stale a nie na sruby] ;( A za wstawienie szyby dalem 50 [za szybe z instalacja] niestety ta nowa nie ma juz tej naklejki 3.0V6/AC ;( To wlasnie po tamtym wlamie poszedlem na calosc i przy okazji wymienilem tez cala tylna klape ktora byla na dole tak pordzewiala, ze az postrzepiona w zemby :razz: :mad:
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

No cóż, wiem o czym mówisz, przez większość życia mieszkam w podobnym syfie (w ostatnich latach jakby trochę się uspokaja...). Ale ja jak miałem samochód to nigdy nie brałem pod uwagę innej opcji niż strzeżony parking.

A co do lamp, to mimo wszystko chciałbym żeby po pierwsze świeciły :P
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

michal_5000 pisze:A co do lamp, to mimo wszystko chciałbym żeby po pierwsze świeciły :P
No to jest sprawa oczywista :D ;D Z doswiadczenia wiem, ze lampki strasznie blakly wlasnie najbardziej w II Generacjach, czasami sa az zolte, prawie w ogole nie przejrzyste :sad: ;( W jedynkach natomiast szklo odkleja sie czesto od odblysnika, ze w niektorych mozna spokojnie zdjac jes scyzorykiem :what: Oczywiscie nie jest to regula bo w tych samochodach wszystko jest mozliwe :D
PS. Widziales tamtego czarnego Taurusa z allegro z przednimi xenonami od Audi A6???
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

Taurus_GL pisze:Widziales tamtego czarnego Taurusa z allegro z przednimi xenonami od Audi A6???
Nie, która generacja? Może to niezły patent... Chociaż cena pewnie równa wartości całego auta :hah:
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

michal_5000 pisze:
Taurus_GL pisze:Widziales tamtego czarnego Taurusa z allegro z przednimi xenonami od Audi A6???
Nie, która generacja? Może to niezły patent... Chociaż cena pewnie równa wartości całego auta :hah:
http://moto.allegro.pl/it...koni_mech_.html
To ten :D :]
Lampy disco ball to rzeczywiscie ciekawy wynalazek- az wypada cos wiecej o tym wspomniec, tutaj cytat z klubu taurusiarzy:
Obrazek
1994- The Taurus LX gained new "disco ball" crystalline headlights. The LX wheels also gained a metallic finish and sharper design.

Pod spodem kilka fotek Taurusow wlasnie z takimi lampkami, niestety na zlomie.
Obrazek
Ten zielony to juz rzadki okaz rocznik prawdopodobnie 92 [bo wlasnie w 92 roku stosowano w drugich Generacjach dwutonowe malowanie] chociaz niewykluczone, ze jest to tez pozniejszy model z zalozonymi czarnymi plastikowymi zderzakami, ktore byly jako czesci zamienne po wypadku. Albo ktos zamowil sobie po prostu takie lampki u dilera jeszcze "za starych dobrych czasow" tak jak teraz ludzie wsadzaja np. lampy lexus look :what: Tak czy inaczej te lampki ma nieoryginalne bo w 94 roku byly juz klamki w kolorze karoserii a ten mial jeszcze czarne.
Obrazek
Obrazek
Za to ten drugi to juz prawdziwa perelka- czerwony kombiak LX z 95 z szerokimi plastikami na drzwiach [cholernie rzadkie w II Generacji :o ], lampami Disco Ball i jak sie nie myle biegami w podlodze. W praktyce z posiadanych przeze mnie informacji wynika, ze lampy Discoball byly dostepne wlasciwie tylko na zamowienie, takze w razie np. wypadku takze trzeba bylo orderowac lampy u dilera. Jesli nawet samochod przechodzil jakies naprawy to zwykle wkladali po prostu lampy od zwyklego Taurusa. No i trzeba pamietac, ze byly produkowane tylko przez dwa lata. W skali produkcji rocznej rzedu 300 000 to moze jakies 15- 20 000 Taurusow takie lampki mialo. No i w ostatnich miesiacach 95 roku z tasmy zaczely juz schodzic III Generacje. Tak naprawde to produkcja dwojki byla stopniowo redukowana juz od poczatku 95 roku- do wyczerpania zapasow.
Pozdrawiam i mam nadzieje, ze nieco rozjasnilem temat :papa:
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


raffi191

Post autor: raffi191 »

Cześć

Widzę, że wspomnieliście o mojej przeróbce na Bi-Xenon'y z A6, bardzo mi miło.
Aktualny link do Allegro:
http://www.allegro.pl/item182326112_for ... mech_.html

Za kompletne lampy z przetwornicami dałem 1800zł + 200zł elektryk + robocizna przy karoserii 400zł

Droga zabawa ale oświetlenie drogi rekompensuje wszystkie koszty, jak porównuję to do oryginalnych świateł to: mam wrażenie że miałem chyba spalone żarówki i świeciły tylko pozycyjne, przepraszam za żarcik ale różnica jest kolosalna

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

raffi191 pisze:Cześć

Widzę, że wspomnieliście o mojej przeróbce na Bi-Xenon'y z A6, bardzo mi miło.
Aktualny link do Allegro:
http://www.allegro.pl/item182326112_for ... mech_.html
Hahahaha ciesze sie, ze Kolega wreszcie pojawil sie na forum :cool: A ja wlasnie wyslalem zaproszenie na stronke przez Otomoto :D
Moze przydaloby sie jeszcze troche fotek do dzialu modyfikacje????
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

Taurus_GL pisze:A ja wlasnie wyslalem zaproszenie na stronke przez Otomoto
bylem pierwszy :P wyslalem zaproszenia na forum do wszystkich ktorzy wystawili byki na allegro ;)
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek


Jareckik34
Posty: 23
Rejestracja: 08 kwie 2007, 16:21
Samochód: FORD TAURUS SES 2002 r
Skąd: Warszawa

Post autor: Jareckik34 »

Maly#99, Dziekuje za zaproszenie. Teraz chyba zrezygnuję ze sprzedarzy. Nie wiedziałem że w Polsce jest aż tylu miłośników Taurusa. To forum to świetny pomysł.

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

:) :)
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ