Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: KARLone »

hodik pisze:RadAg - a mam inne wyjście, jak tego nie zakleić ?
Ja bym chętnie to pospawał, ale żeby to zrobić muszę znowu wyciągać kolektor w takim przypadku mam na to wy...e :D
Opcje są dwie: Albo klej, albo ten płyn - co wybiorę nie wiem. Ciśnienie w Kolektorze to 15-17 lbs. - więc jak twardy klej to nie powinno tego wywalić - powiększę to pęknięcie robiąc rysę, wcisnę tam kleju i zobaczymy co będzie. A tak w ogóle to nie wydaje mi się żeby ten preston był taki szkodliwy, bo inaczej nie było by go na rynku.
hodik, próbowałem kleić i spawać kolektor w moim fordzie jednak dalej ciekło, dopiero wymiana dała porządany skutek, jeśli robisz to sam to może ma to jeszcze jakiś sens bo na pewno ograniczy wyciek ale nie do końca. Jeśli dajesz to do warsztatu, to daremne wydawanie pieniędzy.

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: hodik »

RadAg - zostałem wydymany, bo kolektor miał być nowy jedynie bez instrukcji, śrubek itd. - dostałem go za naprawdę śmieszne pieniądze więc pretensje mogę mieć tylko dla Siebie. - Wyciek jest naprawdę minimalny więc wydaje mi się Karlone, że może zaklejenie zniweluje ten wyciek, jest on w okolicy czujnika temp.
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: KARLone »

spróbuj silikonem neutralnym albo uszczelniaczem dekarskim, to patent mojego mechaniora jak nie ma uszczelki, jest jeszcze klej do szyb samochodowych - wyjątkowo mocny gównolit ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: RadAg! »

Hodik, mi by bylo szkoda marnowac czas, caly dzien w garazu po to zeby zakladac pekniety kolektor ale to juz twoja sprawa. Miejmy nadzieje ze uszczelnienie pomoze chociaz boje sie ze jak bedziesz chcial dodac gazu to sie rozleci. Kurna zero komfortu jazdy jak masz sie caly czas martwic o to ze ci znowu zrobi szambo pod maska... :razz:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: hodik »

Pęknięcia nie widziałem.....Inaczej bym się do gościa wybrał - który, zapewniał mnie, że kolektor sprawny, teraz już po ptokach.
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: RadAg! »

hodik pisze:Pęknięcia nie widziałem.....Inaczej bym się do gościa wybrał - który, zapewniał mnie, że kolektor sprawny, teraz już po ptokach.
Moim zdaniem nadal masz prawo do zwrotu pieniedzy. Zostales oszukany, stwierdziles po montazu ze kolektor jest uszkodzony, no bo jak niby miales to stwierdzic 'na sucho'. Napisz do kolesia, jak ci nie bedzie chcial oddac kasy to mu przynajmniej walnij negatywa dla satysfakcji.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: KARLone »

mnie przysłali niewłaściwe koła do auta żonki. Wk..m się na maksa, bo to sporo kasy kosztowało a koła były podobne tylko rozmiar piasty był inny. Facet nie miał ani jednego negatywa i zadzwoniłem do niego, skończyło się na tym, że zwrócił mi koszt zakupu, założenia opon i przesyłki powrotnej. Nie każdy w dzisiejszych czasach to oszust... W sumie człowieka odebrałem pozytywnie, bo takie rzeczy się zdarzają ale ja ze złości wystawiłem mu tylko neutrala. :?


piotrekzet

Re: Płyn do uszczelnienia Chłodnicy - Pytanie:

Post autor: piotrekzet »

KARLone pisze:spróbuj silikonem neutralnym albo uszczelniaczem dekarskim, to patent mojego mechaniora jak nie ma uszczelki, jest jeszcze klej do szyb samochodowych - wyjątkowo mocny gównolit ;)
Klej do szyb - potwierdzam, gównolit i gównobeton w jednym :D Tego żadna normalna siła nie jest w stanie opanować :D

ODPOWIEDZ