który olej lepszy?

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

który olej lepszy?

Post autor: cofi7 »

mam dylemat, caly czas do tej pory jezdzilem na oleju Mobil 15W40 Super M, gdzies na dniach bede olej zmienial i znalazłem taki olejek Castrol 15W40 High Mileage. no i nie wiem ktory wziac, oba maj specyfikacje te same i mniej wiecej cenowo tak samo stoja no może ten castrol troche drozszy, ale czy lepszy? wlasnie na to pytanie chcialbym sie was poradzić :)
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Z tego co pamiętam producent zaleca olej 10W30 i taki leje do auta. Jest to na warunki europejskie nietypowa specyfikacja - ale mam miejsce gdzie kupuje oleje Mopara i takie są dostępne bez problemu.


Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

moj taurus jest troche za stary na tego typu olej, producent zaleca taki do nowych silnikow nie do zuzytych.
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994

ODPOWIEDZ