Silnik obsługa awarie

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
Lesioo
Posty: 111
Rejestracja: 12 paź 2006, 08:55
Skąd: Kętrzyn

Silnik obsługa awarie

Post autor: Lesioo »

#
Rozwiazywanie problemow


[center]Zawarte tu wskazowki dotycza czesto zdarzajacych sie problemow, ktorych usuniecie zwykle jest banalnie proste nawet dla niedoswiadczonego mechanika - amatora. Dotycza w szczegolnosci najpopularniejszego silnika 3.0 V6 ale i posiadacze innych maszyn moga sie tu czegos dowiedziec. Oczywiscie nie jest to kompletna lista mogacych wystapic usterek, zawiera glownie problemy szczegolnie czesto wystepujace w Taurusach.[/center]

Silnik

1 Po przekreceniu kluczyka rozrusznik sie nie obraca

# Nalezy sprawdzic akumulator, kable przylaczeniowe, kable prowadzace do rozrusznika (znajduje sie na dole bloku silnika z przodu samochodu)
# W samochodach z automatyczna skrzynia biegow rozrusznik wlacza sie tylko przy ustawieniu Park lub Neutral. Przyczyna moze byc bledna regulacja linki wskaznika biegu zobacz: skrzynia biegow

2 Rozrusznik dziala ale silnik nie chce zapalic

# To glupie ale sie zdarza: moze masz pusty bak!
# Sprawdz swiece (odstep elektrod 2.5l i 3.0l : 0.044in, 3.8l : 0.054in) - cena ok. 12 - 16 zl/szt.
# Zapchany filtr powietrza (kosztuje ok. 35zl.)
# Brudny filtr paliwa (znajduje sie przy zbiorniku, koszt ok. 40 zl.). Przy wymianie nalezy uwazac na plastikowe klipsy mocujace przewody do filtra (jesli nowych nie ma w komplecie trzeba bardzo ostroznie wyjmowac stare - sa latwo lamliwe)
# Uszkodzony rozdzielacz lub przewody.

3 Silnik zapala dopiero po kilku probach

# To samo co powyzej oraz:
# Czesto uszkodzeniu ulega zawor w korku wlewu paliwa. Jesli po krotkim postoju silnik zapala a po dluzszym nie byc moze to on jest przyczyna. Jesli przy odgrecaniu baku slychac syczenie zasysanego powietrza to nalezy rozebrac korek i zakonserwowac jego wnetrze.
# Pompie paliwa moze byc uszkodzona. Pompa znajduje sie w gornej czesci zbiornika i jest dostepna dopiero po jego zdjeciu.
# Moze byc uszkodzony zawor w regulatorze cisnienia paliwa (maly chromowany walec przy wtrysku paliwa). Nalezy tez sprawdzic czy regulator jest dobrze przykrecony (przykreca sie go szesciokontnym kluczem, np. takim jak do skrecania szafy, nie trzeba przy tym demontowac wtrysku). Przed zdjeciem zaworu TRZEBA oproznic uklad z paliwa.
# Uszkodzone moga byc przewody podcisnieniowe (osluchac czy nie dobiega z nich swist)
# Silnik moze byc przegrzany (zdarza sie) - odczekac ok. pol godziny,
# Brudne wtryskiwacze

4 Silnik pracuje nierowno

# Uszkodzone przewody podcisnieniowe
# Zanieczyszczony filtr powietrza
# Zuzyte swiece
# Brudne wtryskiwacze
# Niewlasciwy rodzaj oleju
# Zuzycie lancucha rozrzadu (zwykle wytrzymuje bardzo dlugo - nawet kilkaset tys. mil) lub uszkodzony wtrysk paliwa
# Uszkodzony zawor PCV (znajduje sie na pokrywie zaworow),
______________________________________
Better Reign In Hell Than to Serve in Heaven!!


konradhifi
Posty: 22
Rejestracja: 04 lip 2007, 15:22
Skąd: Przysucha

Post autor: konradhifi »

:medit: witam mam pytanie - miałem kolizje swoim taurusem dokładnie dostał w \nadkole od strony pasazera , a pod tym nadkolem była jakaś plastikowa puszka , której kształtu nie magę określić bo nie wiele z niej zostało, dochodził do niej jeden przewód gumowy , który zasysa z niej powietrze . DO CZEGO JEST TA PUSZKA?????????????????? :medit:

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

nie wiem czy u ciebie jest tak samo jak u mnie bo mam starszą wersje, ale plastikowe coś po stronie pasażera z wężem to może być zbiorniczek wyrównawczy od chłodnicy...
możesz zrobić jakąś fotke jak to wygląda?


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Albo na płyn do spryskiwacza :)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

dokładnie...


konradhifi
Posty: 22
Rejestracja: 04 lip 2007, 15:22
Skąd: Przysucha

Post autor: konradhifi »

Zgadza się od strony pasażera pod maska jest zbiorniczek wyrównawczy chłodnicy i pojemnik na płyn do spryskiwaczy ale to są zbiorniki znajdujące Sie pod maska A to plastikowe pudełeczko jest pod błotnikiem nad kołem a nie pod maską najprawdopodobniej nie jest widoczne bo jest zakryte nadkolem plastikowym. Zdjęcia załączę w sobotę bo nie mam teraz możliwości. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

W Taurusach III-gen zbiorniczek na płyn do spryskiwacza jest po stronie pasażera przed kołem pomiędzy plastikowym nadkolem, zderzakiem i podłużnicą - faktycznie wlew jest umieszczony obok zbiorniczka wyrównawczego układu chłodzenia - chyba gdzieś mam taki zbiorniczek od III-gen (był w" zestawie" jak kupiłem zapasową pompke spryskiwacza i chba jeszcze gdzieś go mam).


konradhifi
Posty: 22
Rejestracja: 04 lip 2007, 15:22
Skąd: Przysucha

Post autor: konradhifi »

pytałem o ten zbiorniczek mechanika i powiedział ze może to być tzw "zasobnik podciśnienia" , moze mieć rację zrobiłem fotki dla zobrazowania sytuacji ale jeszcze nie wiem jak dodac...???


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Prześlij mi maila - to odeślę fotki zbiorniczka spryskiwacza - brolcio13@wp.pl


konradhifi
Posty: 22
Rejestracja: 04 lip 2007, 15:22
Skąd: Przysucha

Post autor: konradhifi »

ok ale zbiornik spryskiwacza mam cały


konradhifi
Posty: 22
Rejestracja: 04 lip 2007, 15:22
Skąd: Przysucha

Post autor: konradhifi »

przed chwilą zalogowalem sie na fotosik.pl i jutro bede mugl wszystkim zobrazować moj problem trochę to trwa ale tylko w weekend mam dostęp do netu pozdro


konradhifi
Posty: 22
Rejestracja: 04 lip 2007, 15:22
Skąd: Przysucha

Post autor: konradhifi »

Podaje linka do strony ze zdjęciami na których widać gdzie ten zbiorniczek czy co to tam jest.Proszę o pomoc.Oto link: http://konradhifi.fotosik.pl/

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Ciekawa sprawa. Mysle tak sobie od czego to moze byc ten zbiorniczek i nie wiem....A jak mechanik powiedzial ze to byc moze zasobnik podcisnienia...jakiego podcisnienia?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

A ja mam takie cóś :) Dochodzi przewód podciśnienia do tego a co jeszcze to nie wiem. Nieduże plastikowe pudełko, przypadkiem znalazłem demontując własnie przewód podciśnienia. Ale dostać sie do tego to przegwizdana sprawa, trzeba ściągać błotnik, to cholerstwo jest schowane za anteną :shoot:

Awatar użytkownika

Piotrek_Taurus
Posty: 70
Rejestracja: 15 wrz 2007, 21:37
Skąd: Ostrava

Post autor: Piotrek_Taurus »

to mogla by byc tzw. Air Pump. Ty mialy tylko auta co jezdily w kaliforii. Aby byly niskie emisie w spalinach
1996 Ford Taurus, 3,0V6 Vulcan, dark blue....
Made in Atlanta, Georgia

ODPOWIEDZ