Skrzynia nie przerzuca biegow

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
Alexander25

Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: Alexander25 »

Witam
Mam cos takiego w mercurym. jak uruchamiam auto nie przerzuca mi biegow tzn z drive nie moge jechac max 40km/h Skrzynia nie szarpie nie zgrzyta nic nie wiem co sie dzieje. mialem juz kiedys cos takiego ale wtedy byl to problem oleju.Dolalem go odczekalem i bylo ok a teraz nie pomoglo. Ciagle swieci mi sie check engine.....ale swiecilo sie od dawna . Elektryk tez raczej niczego nie popsul bo auto stalo w tym samym miejscu ciagle z otwarta macha... kiedys tak mialem z tym autem ale biegi zaczal przerzucac gdy sie rozjezdzil i uzupelnilem plynu. jak macie jakies pomysly to podzielcie sie.... Acha mam maly wyciek z uszczelki od skrzyni czy mozliwe jest zapowietrzenie ukladu hydraulicznego od skrzyni? w niektorych autach gdy jest za niski poziom oleju i dostaje sie powietrze objawy sa podobne ale to jest w samochodach nowszych.
W Fordzie CV ktorego kupilem od kolegi bylo podobnie i jak uzupelnilem plyn i pochodzil na P z pol godziny to bylo ok. W mustangu mialem dokladnie to samo i uzupelnienie plynu pomoglo a tu nie chce:/


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: brolcio »

Możliwe, że masz problem z elektrozaworem. Zakładam, ze barwa oleju i jego zapach jest OK i nie świadczą o spaleniu tarczek. Warto by było pomierzyć ciśnienie oleju w skrzyni np za zaworem EPC to może dać wiele cennych wskazówek, które mogą pomóc ustalić przyczynę problemu. Czy odczytywałeś kody błędów z kompa - może tam jest kolejna wskazówka. Możliwe też że skrzynia pracuje w trybie awaryjnym i wymaga zresetowania kompa (miałem to w innym aucie) lub jest odpięta kostka od elektryki skrzyni.


Topic author
Alexander25

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: Alexander25 »

Moze to jakas sprawa wlasnie z check engine. Czy jesli ford cv / mercury ziala w trybie awaryjnym tojest tylko jeden bieg?
i druga rzecz jak mozna zresetowac kompa?

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: grusiak »

Zdjąć klemę (+) ;)
Wiem, wiem...powiecie, że (-) ale wtedy kasuje wszystko nawet z radia fale. A jak się zdejmie (+) to kasuje tylko kompa :)
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum


Topic author
Alexander25

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: Alexander25 »

zaraz oszaleje wsadza mnie w kaftan i bede siedzial z w pokoju bez klamek patrac sie na bieluskie sciany. pojechalem zeby pogadac z tym elektrykiem co on tam nadlubal. Nie bylo go to wsiadlem do auta i wszystkie biegi sa przerzuca rowno bez szarpniec .Nie czaje tego i tyle:/ ale chyba to sprawa elektyki i trybu serwisowego bo jak pada skrzynia to juz potem nie odzywa.
A Szanowni Panowie sprzedalem mustanga v6 dzis:)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: KARLone »

grusiak pisze:Zdjąć klemę (+) ;)
Wiem, wiem...powiecie, że (-) ale wtedy kasuje wszystko nawet z radia fale. A jak się zdejmie (+) to kasuje tylko kompa :)
Bez względu na to, którą klemę odłączysz to wszystko się kasuje, bo przerywasz obwód zasilania, niezależnie w którym miejscu. Dlaczego najpierw odłącza się minusa? Minusa odłącza się pierwszego dlatego, żeby przy majstrowaniu przy klemie dodatniej możemy doziemić metalowym kluczem do jakieś części metalowej. Nie twórzmy niestworzonych teorii ;)


Topic author
Alexander25

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: Alexander25 »

Jak auto dlugo stoi spada mu prad i wchodzi w tryb awaryjny potem jak sie nie podladuje to chodzi w tym trybie glupota totalna..Wie ktos moze jak spuscic plyn ze skrzyni bo za duzo zalalem?


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: brolcio »

Korka spustowego nie ma - polecam zatem dużą strzykawkę (ok. 100ml) i wężyk wprowadzony przez rurkę bagnetu.


Topic author
Alexander25

Re: Skrzynia nie przerzuca biegow

Post autor: Alexander25 »

Dzieki bede dzis probowal....

ODPOWIEDZ