problem ze światłami-HELP!!!

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
pietia30
Posty: 412
Rejestracja: 18 wrz 2011, 17:56
Samochód: Chrysler Newport 1972, Pontiac Firebird 1991
Skąd:

problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: pietia30 »

Postanowiłem przewietrzyć auto, pojeździłem trochę po okolicznych wioskach. Wszystko było super, wiec umyłem auto i nawoskowałem. Po wyschnięciu Birda mały cruz a tu problem. Jak auto stoi nie odpalone wciskam hamulec to się kuźwa światła otwierają, puszczam hamulec zamykają się i tak za każdym razem. Jak odpalony i jade z włączonymi jest ok. Ale jak jadę i wyłącze światła i nacisnę na hamulec to znów ta sama szopka...! co się mogło stać? gdzie szukać problemu? może po myciu jakieś zwarcie się zrobiło? macie jakieś pomysły?

pozdrawiam

Awatar użytkownika

stenn
Posty: 129
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:38
Samochód: Chevy Tahoe 2001, Chevy G20 1986, GMC Savana 2000
Skąd: Hrubieszów
Kontakt:

Re: problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: stenn »

Masz zwarcie na wiązce elektrycznej szukałbym z tyłu przy lampach, jak wciskasz hamulec jest przepływ prądu na światła stopu nawet przy zgaszonym i coś zwiera wtedy ... życzę szybkiego rozwiązania problemu. Czy masz na bezpiecznikach podział na lampy przód, tył, stopu? Wyjąłbym bezpiecznik od stopu wcisnął hamulec i sprawdził i tak po kolei co się dzieje. Nawet wyjął żarówkę od stopu wcisnął hamulec i zobaczył czy obwód się nie zamyka przez to i uruchamia lampy przód. Gdzieś może stoi woda po prysznicu i kable źle zaizolowane i masz kwas...
Chevy Tahoe 5.3 2001r., GMC Savana 5.7 2000r., Chevy G20 5.7 1986r.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: KARLone »

Przychylam się do opinii stenna. Zawilgotniała wiązka kabli albo przetarte albo zjedzone przez jakąś myszę. Warto przejrzeć, przetrzeć suchym ręcznikiem. Czasami nawet nie widać żeby była izolacja przetarta a napięcie się przebija na sąsiedni obwód albo w ogóle robi zwarcie.

Awatar użytkownika

Topic author
pietia30
Posty: 412
Rejestracja: 18 wrz 2011, 17:56
Samochód: Chrysler Newport 1972, Pontiac Firebird 1991
Skąd:

Re: problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: pietia30 »

dzięki Panowie,
pojutrze będę próbował wszystko przejrzeć i zobaczę czy faktycznie nie ma gdzieś stojącej wody, jakiegoś przetarcia przewodów lub coś nie halo przez jakieś gryzonie :)
widocznie mojej furce zbyt częsty prysznic nie służy ... ;)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: GAZDA »

częstym problemem jest po wymianie żarówki choć wątpie by to było przyczyną...
ale gdyby ktoś miał tak przy jakimś aucie to: sprawdź żarówki, jeśli masz kombinacje stop/pozycja w jednym miejscu to musisz mieć dwuwłóknową żarówecke 5/21 bo inaczej gdy masz pojedyńczą 21w to jak świecisz stopem idzie prąd też do obiegu pozycji czyli załączasz wszystkie światła...

niby głupia sprawa ale zdaża sie dość często ludziom...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: RadAg! »

Walczylem ze zwarciem w swoim aucie raz. To bylo zwarcie do masy no nowo zainstalowanym spotlighcie. Ostatnio walczylem z brakiem zasilania dla pompy paliwa, okazalo sie ze byl to przetarty kabel w wiazce idacej zaraz obok przednich swiatel, ktore zmienialem tydzien wczesniej. Najlepiej wiec przypomniec sobie gdzie w aucie zaraz przed awaria sie grzebalo, robilo jakies modyfikacje i zaczac szukac wlasnie w tym miejscu.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
pietia30
Posty: 412
Rejestracja: 18 wrz 2011, 17:56
Samochód: Chrysler Newport 1972, Pontiac Firebird 1991
Skąd:

Re: problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: pietia30 »

dzięki za pomoc, dziś usterka została usunięta :D :D już wszystko ok.
Gazda masz w 100% rację, po umyciu auta wymieniałem jedną żarówkę i tak przez nie uwagę na stop włożyłem jedno włóknową :roll: i stąd taka szopka :)

pozdrawiam

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: problem ze światłami-HELP!!!

Post autor: KARLone »

proste rozwiązania bywają najlepsze :) gratulacje Gazda za wyczucie

ODPOWIEDZ