Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Dankam3
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2016, 11:43
Samochód: Kia Rio
Skąd:

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: Dankam3 »

Dla mnie najlepszy był jak na razie Midland

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: b182 »

A ja ze swojej strony mogę śmiało polecić olej, o którym zapewne mało kto słyszał a który w wielu parametrach przewyższa oleje znanych marek. Specol Spec Gold. Wiem, nazwa trochę przaśna. Olej ma zdaniem fachowców i ścigantów rewelacyjne. Sam na nim śmigam i mogę polecić. Cena jest również wyjątkowo atrakcyjna. Ok 70zł za 4 l.
Tu parametry dla 5W40- olej na bazie PAO!
• ECONOMY Specol Spec Gold 5W40
(olej syntetyczny (PAO), lepkość kinetyczna w 100°C | 14,5cSt; lepkość kinetyczna w 40°C | 80,1cSt; indeks lepkości 170; temperatura płynięcia -44°C; Liczba zasadowa TBN - 10,4; Noack - 8,0%; HTHS - 3,6)


Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: b182 »

Naprawdę polecam. żanet Kaleta ;P

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: wojtekrobert »

b182 pisze:A ja ze swojej strony mogę śmiało polecić olej, o którym zapewne mało kto słyszał a który w wielu parametrach przewyższa oleje znanych marek. Specol Spec Gold. Wiem, nazwa trochę przaśna. Olej ma zdaniem fachowców i ścigantów rewelacyjne. Sam na nim śmigam i mogę polecić. Cena jest również wyjątkowo atrakcyjna. Ok 70zł za 4 l.
Tu parametry dla 5W40- olej na bazie PAO!
• ECONOMY Specol Spec Gold 5W40
(olej syntetyczny (PAO), lepkość kinetyczna w 100°C | 14,5cSt; lepkość kinetyczna w 40°C | 80,1cSt; indeks lepkości 170; temperatura płynięcia -44°C; Liczba zasadowa TBN - 10,4; Noack - 8,0%; HTHS - 3,6)

W jakim samochodzie (silniku) stosujesz ten olej?
W sumie to bym spróbował, ale wiecie jak jest z nowymi doświadczeniami... albo się uda albo katastrofa :D
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: crownvictoriase »

A ja leje taki jak na korku 5W20 Motorcrafta
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: b182 »

wojtekrobert pisze:
b182 pisze:A ja ze swojej strony mogę śmiało polecić olej, o którym zapewne mało kto słyszał a który w wielu parametrach przewyższa oleje znanych marek. Specol Spec Gold. Wiem, nazwa trochę przaśna. Olej ma zdaniem fachowców i ścigantów rewelacyjne. Sam na nim śmigam i mogę polecić. Cena jest również wyjątkowo atrakcyjna. Ok 70zł za 4 l.
Tu parametry dla 5W40- olej na bazie PAO!
• ECONOMY Specol Spec Gold 5W40
(olej syntetyczny (PAO), lepkość kinetyczna w 100°C | 14,5cSt; lepkość kinetyczna w 40°C | 80,1cSt; indeks lepkości 170; temperatura płynięcia -44°C; Liczba zasadowa TBN - 10,4; Noack - 8,0%; HTHS - 3,6)

W jakim samochodzie (silniku) stosujesz ten olej?
W sumie to bym spróbował, ale wiecie jak jest z nowymi doświadczeniami... albo się uda albo katastrofa :D
Obecnie mam go w BMW E46 które to wymagają olejów 5W30. W Fordzie również go wleję, ale dopiero co kupiłem to auto i oleju jeszcze nie wymieniłem.


komorniq
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2017, 10:27
Samochód: Ford
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: komorniq »

Ja ostatnio po przeczytaniu bardzo wymownego artykułu na temat olei (tych bardziej amerykańskich) to chyba nie kupiłbym żadnego innego jak Royal Purple. 8/ 8/
Z tego co widziałem to jest do dostania w polsce, gdzieś na jakiejś stronce. Ceny są dość srogie ale patrząc po tym teście to chyba wart swojej ceny. ;) O ile test nie był ustawiony oczywiście :D
Łapcie dla potomności: http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: b182 »

Widziałem to jakiś czas temu. Również zrobiło na mnie wrażenie. Niestety ten olej ma zbyt dużą cenę w Polsce. A przesadzać nie ma po co. Auta na zwykłych olejach jeżdżą po 300-400tys km wiec...


ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Re: Jaki olej silnikowy? Nasze doświadczenia

Post autor: ciekawski »

a stosował ktoś z Was olej od Shella?? (Shell Helix Ultra 5W-40) Ostatnio przymierzam siędo wymiany oleju i mechanik poleca mi właśnie od tego producenta olej. Nigdy nie miałem więc nie wiem jak wpływać będzie na mój samochód.

ODPOWIEDZ