Wymiana płynu chłodzącego

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.

piotrekzet

Re: Wymiana płynu chłodzącego

Post autor: piotrekzet »

Eeeeee, co prawda trochę późno, więc być może trochę nieaktualne, ale dorzuca swoje 3 grosze...:)
Jak zalejesz płynem chłodnicę to poczekaj przed odpaleniem silnika i pościskaj przewód gumowy, który z niej wychodzi. Pamiętaj, że jak otworzy się termostat to jeszcze trochę wejdzie. I to w sumie tyle :)

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1728
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Wymiana płynu chłodzącego

Post autor: jadaniel »

mam pytanie nie o [płyn a o chłodnice , mianowicie moja zaczeła mieć nieszczelnść i potrzebna jest jej wymiana a nie chce ciągnąc z za wielkiej wody, więc znalazłem sobie na angolskim ebay-u (cena jest OK) z tym że jest dedykowana do Camaro z silnikiem 5.0 z lat 81-93 czyli niby wszystko pasuje i do Caprice ale patrząc na wymiary jest kilka cm krótsza i się zastanawiam czy będzie pasowała ? ktoś coś wie ??
foto1 - z ogłoszenia
foto2 - wymiar mojej
http://www.ebay.co.uk/itm/390477784745? ... 1423.l2649
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91

ODPOWIEDZ