cisnienie podcisnienie

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
Duzy32
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2013, 09:00
Samochód: Lincoln Continental 3.8
Skąd:

cisnienie podcisnienie

Post autor: Duzy32 »

....Bujam sie z tym moimi autem i caly czas w tym ze ide do przodu.Chcialem zadac pytanie z dziedziny podcisnienia.....bo nie daje mi to spokoju,mianowicie przy okreceniu korka wlewu oleju slychac wyrazny,,syk,, i podcisnienie przy tym obroty automatycznie wzrastaja a przy calkowitym odkreceniu chce normalnie wciagnac cos do silnika.Chodzi mi gl o to ze jak jest wszystko skrecone na rozgrzanym silniku piszczy mi prawdopodobnie pompa wspomy bo zlekcewazylem niski poziom i mogla sie przytrzec tym bardziej jak jest stan niski to piszczy glosniej,,ale na zimnym tego nie ma. Najlepsze jest to ze jak troche tylko popuszcze korek wlewu nastepuje ten syk ale automatycznie nie ma tego piszczenia upierdliwego.W ogole to podcisnienie to zdrowy objaw??aha jeszcze mam taki objaw a jej wczesniej nie zauwalem ze silnik sie dlawi nie ciagnie rowno,to samo jest na gazie.Uklad zaplonowy raczej odrzucam bo nie ma tu wypladania zaplonu tylko cos jakby z paliwem bylo nie tak,poza tym jak silnik nie ciagnie economizer nie schodzi mi do 0 tylko podtrzymuje sie na 5-6L.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: cisnienie podcisnienie

Post autor: KARLone »

pod pokrywą zaworów zawsze jest podciśnienie - to normalne. Sprawdź na pokrywie zaworów zawór PCV - to jednokierunkowy zawór z latającą w środku kulką, może jest zużyty i hałasuje.


Topic author
Duzy32
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2013, 09:00
Samochód: Lincoln Continental 3.8
Skąd:

Re: cisnienie podcisnienie

Post autor: Duzy32 »

ale nie az takie uwierz mi ,to jest pisk jakby lozysko sie zacieralo....

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: cisnienie podcisnienie

Post autor: KARLone »

nie widzę powiązań miedzy podciśnieniem a łożyskiem jakimkolwiek. Trudno dyskutować na forum o pisku czegokolwiek. Przyczyn może być wiele, np. kapiąca pompa wody na pasek wieloklinowy i ten piszczy. Raczej nie ma sensu wymieniać wszystkich "piszczeń" w samochodzie.

piszesz silnik nierówno pracuje i te wszystkie inne objawy o których piszesz - wygląda na nieszczelny dolot, podciśnienie w pokrywie jest jednym z elemetów. Ten pisk może być spowodowany nieszczelnością (wtedy to będziemy nazywać gwizdem ;) , przejrzyj wszystkie plastikowe i gumowe elementy w dolocie może są pęknięte.

ODPOWIEDZ