Filmik nietuzinkowa praca silnika V6

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
Duzy32
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2013, 09:00
Samochód: Lincoln Continental 3.8
Skąd:

Filmik nietuzinkowa praca silnika V6

Post autor: Duzy32 »

Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci.Zeby przypomniec mam troche dziwny ale zarazem przyjemny pojazd typu lincoln conti 3.8 i jego skromne v6, no i oczywiscie borykam sie od dawna z problemem , ktory zobaczycie na filmiku, a zeby nie obarczac tylko jednego czlowieka z forum nie bede nadmienial ktorego hehe, postanowilem temat zalozyc na kilku forach i zobaczymy dyskusje,kto zgadnie to 5 hehe.

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak slychac ewidentnie silnik ssie tam gdzie nie powinien i w ten sposob pracuje za odkurzacz.jezeli to odma to gdzie mam szukac, czy zadanie tylko odgrywa zaworek pcv,ale jak widac roznicy nie ma prawie w ogole,silnik pochlania sporo paliwa, ciagnie normalnie ale co z tego jak zywcem wciaga.Zdjalem kolektor ssacy ,odprowadzenie ma tylko jedno,uszczelki nowe pod ssacym jak i calym dolotem,magik jak widac czyscil powierzchnie czolowe sciernym papierem i zrysal tylko, co golym okiem nie widac tylko pod swiatlo.
Dolot mowimy o tym centralnym miedzy glowicami, jest zmontowany na silikonie ktory byl w komplecie razem z NOEWYMI uszczelkami tylko pytanie teraz takie czysto hipotetyczne)
1)czy pod srubami glownymi nie powinno byc podkladek jak sie daje i pod glowice??
aha no i taka ciekawostka 5 gniazd jest czystych a jedno od str wewn czyli 4 cyl jest w srodu lekko czarne.
Co tam jeszcze na filmie tego nie ujalem,ale jak silnik pracuje przy calkowicie zamknietym korku jak i wcisnieteym bagnecie to jest taki przytlumiony,a jak mu lekko popuszcze korek np.,to automatycznie ma obr szybsze.Aha jest zaslepiona rurka od egr,takich kapsel ktory zreszta wchodzi do wewn. EGR,moze to przez to ,glupi jestem juz.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 16:02 przez RadAg!, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę tagować video!


Topic author
Duzy32
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2013, 09:00
Samochód: Lincoln Continental 3.8
Skąd:

Re: Filmik nietuzinkowa praca silnika V6

Post autor: Duzy32 »

Rura dolotowa gumowa,ktora idzie od przepustnicy do filtra powietrza ma zywy olej z silnika w srodku.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Filmik nietuzinkowa praca silnika V6

Post autor: RadAg! »

A ja myślałem że to u mnie silnik głośno klekocze :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ