szyba kierowcy nie zamyka się

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

szyba kierowcy nie zamyka się

Post autor: mmaciekk94 »

Hej!
Dzisiaj jadąc na miasto otworzyłem sobie okno tak do połowy ale przy próbie zamknięcia go coś zachrupało i już się nie zamyka:/ Jak wcisnę guzik otwierania to tylko słychać że jakiś silniczek pracuje a jak do góry wcisnę to szyba się powoli otwiera (dziwactwo)
Pewnie zwalił się podnośnik szyby. Jak go wymienić? Proszę o jakieś instrukcję:)

Awatar użytkownika

Polak
Posty: 266
Rejestracja: 18 lis 2012, 17:14
Samochód: Lincoln Continental 1978, Lincoln Town Car 1994
Skąd:

Re: szyba kierowcy nie zamyka się

Post autor: Polak »

rozbierz boczek i zobacz jak wszystko jest mocowane.
Podejrzewam ze trzyma sie na kilku srubach badz nitach. Jak nity to wiertarka i ogien.
Obrazek

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: szyba kierowcy nie zamyka się

Post autor: grusiak »

Obrazek

Prawdopodobnie albo spadło albo pękło kółko/ ślizg w prowadnicy któregoś z ramion - to jeśli szyba zjeżdża lub podjeżdża nierówno.
Jeśli równo i przy podnoszeniu chrobocze, to na 99% ścięte są ząbki w kółku silniczka.

Obrazek

Jak powiedział Polak, bez demontażu tapicerki drzwi nic się nie da zdiagnozować :)
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Re: szyba kierowcy nie zamyka się

Post autor: mvh »

Tak przy okazji. Ktoś się z Was bawił w zmianę manualnego otwierania szyb na elektryczne z użyciem tych wszystkich śmiesznych kitów? Daje to radę czy lipa? Mnie to pachnie lipą :D ale ktoś to produkuje i ktoś to kupuje :D

Awatar użytkownika

Polak
Posty: 266
Rejestracja: 18 lis 2012, 17:14
Samochód: Lincoln Continental 1978, Lincoln Town Car 1994
Skąd:

Re: szyba kierowcy nie zamyka się

Post autor: Polak »

mvh pisze:Tak przy okazji. Ktoś się z Was bawił w zmianę manualnego otwierania szyb na elektryczne z użyciem tych wszystkich śmiesznych kitów? Daje to radę czy lipa? Mnie to pachnie lipą :D ale ktoś to produkuje i ktoś to kupuje :D
Robiłem zabieg o ktorym mowisz w swoim volvo z 89r. Z tym akurat ze tam przeróbka ograniczała sie do zdjecia korbki, i w jej miejsce wsadzenia silniczka. Nawet elektryka byla doprowadzona fabrycznie (skoro volvo cos takiego robilo to podejrzewam ze amerykanie gorsi nie byli). Instacja raczej powinna byc kompletna a reszta juz chyba zalezała od klienta jaka opcje sobie wybierał, a fabryka to tylko podpinała.
Obrazek

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: szyba kierowcy nie zamyka się

Post autor: siwrelax »

Ja też się kiedyś w to bawiłem w... cinquecento :D Dawało to radę jak cholera! Instalacja w CC oczywiście doprowadzona nie była fabrycznie, ale miejsce na silniki w drzwiach i przyciski w desce owszem było. Robota porównywalna z założeniem centralnego zamka, czyli kit zestaw, narzędzia, trochę inwencji, potu i krwi i efekt końcowy bardzo fajny :)
Jednak teraz to bym szukał części dedykowanych do danego modelu, bo wtedy nie musisz nic dorabiać, wiercić, kombinować itp. a zatem masz mniejsze prawdopodobieństwo, że po kilku miesiącach znów musisz rozbierać drzwi, bo któryś patent się obluzował na przykład. Poza tym heniowaniu w klasykach mówię stanowcze i zdecydowane raczej nie!


seba4x4

Re: szyba kierowcy nie zamyka się

Post autor: seba4x4 »

.

ODPOWIEDZ