wymiana uszczelek wokół obrysu szyb

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

wymiana uszczelek wokół obrysu szyb

Post autor: mvh »

Hej, w moim Kaprysie drzwi są bezramkowe. Szyba styka się z dosyć grubą uszczelką wciskaną w rynienkę. Niestety uszczelki czasami wyskakują z rynienek jak ktoś zawadzi głową przy wsiadaniu albo wiatr wyrwie podczas jazdy. W związku z tym, przyszedł czas wymiany ale... tutaj moje pytanie do szanownych forumowiczów... powinienem nowe uszczelki tylko wcisnąć, czy potraktować jakimś klejem? Ramkę od wewnątrz wymościłem gumową taśmą dwustronną. Taśma się trzyma rynienki jak diabeł teściowej, ale nie trzyma się samej uszczelki i dalej to "wylata". Mam ochotę zaatakować uszczelki czymś konkretniejszym. Warto? i jeśli już to czym?

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: wymiana uszczelek wokół obrysu szyb

Post autor: RadAg! »

Ja bym kleju unikał chyba, że musisz. wtedy kleiłbym klejem elastycznym jak UHU. Superglue się do tego nie nadaje bo uszczelka straci elastyczność. UHU ma dodatkową zaletę bo jest łatwo usuwalny.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Re: wymiana uszczelek wokół obrysu szyb

Post autor: mvh »

Myślałem o jakimś specyfiku do uszczelek. Napewno nie o zwykłym kleju ale obawiam się że jak przykleję to będę klął podczas kolejnej wymiany ;)


piotrekzet

Re: wymiana uszczelek wokół obrysu szyb

Post autor: piotrekzet »

A czy taśma dwustronna nie powoduje, że masz w rynience za ciasno i nie wchodzi dobrze ta uszczelka? Mam na myśli, że taśma, zamiast trzymać, to wypycha. Jeśli jednak masz tam dużo miejsca, to może spróbuj przykleić do dwustronnej taśmę MacGyvera (plecami), ona będzie się trzymać gumy jak Jaś Małgosi ;)

ODPOWIEDZ