Porysowana szyba boczna

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Porysowana szyba boczna

Post autor: ciekawski »

Macie jakiś dobry i sprawdzony sposób na porysowaną szybę boczną?? Jakaś polerka albo coś podobnego. Wiadomo wymiana na nową najłatwiejsze rozwiązanie. Ale właśnie nie chciałbym wymieniać.


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Porysowana szyba boczna

Post autor: brolcio »

Polerowanie tlenkiem ceru o ile są to drobne rysy (niewyczuwalne palcem) - jak głębokie to tylko wymiana szyby. Co prawda można i dość głęboko polerować ale najczęściej powoduje to w efekcie powstanie lokalnych deformacji powodujących zniekształcenie widzianego przez szybę obszaru.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Porysowana szyba boczna

Post autor: RadAg! »

Moja szyba boczna została porysowana przy przygotowywaniu auta do malowania, prawdopodobnie szlifierką. Warsztat który mi to robił wezwał do polerki gości którzy wklejają szyby samochodowe wydaje mi się więc, że możesz zrobić polerkę w jakimś zakładzie od szyb samochodowych. Szyba wygląda lepiej po polerce ale szału nie ma.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Porysowana szyba boczna

Post autor: brolcio »

Znam specjalistów od wklejania szyb - rozmawiałem z nimi o polerowaniu. W największym skrócie w ich opinii polerowanie nie jest opłacalne, często koszt polerki może być porównywalny z nową szybą zwłaszcza typową, a efekt nie do końca zadowalający i jest duże ryzyko powstania deformacji w polu widzenia (powstają np efekty soczewki). Robili to ale zrezygnowali z dalszego prowadzenia takich usług - faktycznie dla nich bardziej opłacalny jest montaż i sprzedaż nowej szyby od renowacji starej.

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Porysowana szyba boczna

Post autor: kitt94 »

Do samochodów dostępnych od ręki w Europie, szyba faktycznie może być tańsza od polerki... Nie wiem, jakiego Forda ma ciekawski, ale wydaje mi się, że to nie ma znaczenia, bo i tak ciężko będzie do USACar'a dostać szybę u nas. A sprowadzenie zza Oceanu to jest horrendalny koszt, z resztą z naszych krajów satelickich też chyba tanio nie jest. Mam drugiego Buick'a w częściach tylko dlatego, że w jeżdżącym kamień wypadający spod koła ciężarówki wybił szybę czołową - bardziej opłaciło się sprowadzić całe auto na części niż samo szkło. Ale to było kilka lat temu, może teraz coś się pozmieniało.
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.


Topic author
ciekawski
Posty: 20
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:20
Samochód: Ford
Skąd:

Re: Porysowana szyba boczna

Post autor: ciekawski »

aha. kurcze to nieciekawie. :/ a nie wiecie czy np serwis typu Nordglass albo inny takiego typu byłby wstanie mi sprowadzić?? Korzystaliście z usług takich firm??

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Porysowana szyba boczna

Post autor: kitt94 »

Ja nigdy nie korzystałem, także się nie wypowiem. Natomiast wydaje mi się, że najprościej będzie jeśli do nich przedzwonisz.
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1425
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Porysowana szyba boczna

Post autor: pecha »

ciekawski pisze:aha. kurcze to nieciekawie. :/ a nie wiecie czy np serwis typu Nordglass albo inny takiego typu byłby wstanie mi sprowadzić?? Korzystaliście z usług takich firm??
do chevroleta mieli od ręki

ODPOWIEDZ