Ile waży dół silnika V6?

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.

piotrekzet

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: piotrekzet »

Raczej leniwy ;)


Topic author
elelolo
Posty: 46
Rejestracja: 01 sty 2015, 02:59
Skąd:

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: elelolo »

Niestety nie mam miejsca, aby tak zrobić. Mam już, jak pisałem wcześniej, odkręcony silnik od skrzyni, odkręcone głowice i cały osprzęt. Zostało tylko wyjąć sam dół silnika, do góry.
Musiałem zrobić przerwę w naprawie, trzeba zarobić trochę kasiorki.


piotrekzet

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: piotrekzet »

Skrzynia waży ok. 40 kg bez konwertera, głowice aluminiowe po ok. 9 kg, jak poodejmujesz to będziesz wiedział ile zostało :) Mam nadzieję, że odkręciłeś maskę? Jeśli chcesz wyjmować do góry, to zaopatrz się w solidną rurę, podczep do niej silnik na pasach i tak wyciągajcie, bo na samych pasach będzie ciężko.


Topic author
elelolo
Posty: 46
Rejestracja: 01 sty 2015, 02:59
Skąd:

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: elelolo »

Maska zdjęta w pierwszej kolejności. Co do skrzyni, to myślę, że ok. 100kg waży. W Renault Espace wyjmowałem skrzynię automatyczną i ona ważyła 96kg - dane producenta. A tutaj skrzynia wydaje się być większa.
Skąd wiesz, ile waży silnik ze skrzynią? Chyba jednak więcej, niż napisałeś.


piotrekzet

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: piotrekzet »

Moja wiedza na temat wagi silnika ze skrzynią pochodzi od pogromców mitów, kiedyś topili w basenie taurusa lub mercurego I gen i wyjęli silnik ze skrzynią, zamiast tego wsadzili obciążenie :) Jeśli chodzi o samą skrzynię to jestem na 95% pewien jej masy w sable 3.8, wyjąłem i wtargałem na wagę, oczywiście mogę mieć słabą pamięć. Na pewno byla bez oleju.
Ale teraz zacząłem się zastanawiać czy to przypadkiem nie same bebechy tyle ważyły, bo kilka razy ją rozbierałem i składałem, więc doszłaby masa obudowy aluminiowej i innych pierdołek. Z tym, że w całości nie mogla ważyć 90 kg, nie ganiałbym z nią po podwórku...


Topic author
elelolo
Posty: 46
Rejestracja: 01 sty 2015, 02:59
Skąd:

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: elelolo »

No i udało się. Silnik wyjęty do góry.
Tak jak Piotrek radziłeś, opasałem go ciasno pasem i podczepiłem przy pomocy taśmy do drewnianej kantówki (bo odpowiednio długiej rurki nie miałem) i wraz z ojcem (75 lat) daliśmy radę go unieść do góry i wyjąć z komory silnika. Wcześniej podczepiłem skrzynię biegów na taśmie do podszybia i opuściłem auto na koła, żaby nie trzeba było wysoko podnosić silnika.


piotrekzet

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: piotrekzet »

To widzę, że Twój tata daje czadu :) Super, że się udało, ale do wkładania to weź jeszcze kogoś, bo w drugą stronę będzie trudniej trafić.


Topic author
elelolo
Posty: 46
Rejestracja: 01 sty 2015, 02:59
Skąd:

Re: Ile waży dół silnika V6?

Post autor: elelolo »

Tak, tak, wezmę kogoś innego. :)
Dalszą dyskusję przenoszę do wątku: http://forum.roadrunners.pl/chevrolet-f ... t3502.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ