Różne cewki zapłonowe

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Różne cewki zapłonowe

Post autor: emilianox »

Witam, jak w temacie, czy orientuje się ktoś czy w silniku mogę mieć cewki zapłonowe różnych producentów?, tzn, obecnie mam fabryczne, ale szykuje mi się wymiana, co najmniej 1-2 cewki, planuję kupić NGK, bo przystępne cenowo, w stosunku do oryginalnych ale nie są to chińskie zamienniki.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Różne cewki zapłonowe

Post autor: RadAg! »

Jeżeli ta cewka NGK jest dedykowanadla twojego auta to moim zdaniem, powinna pasować, bo musi mieć te same parametry pracy co oryginał.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Różne cewki zapłonowe

Post autor: emilianox »

Według katalogu producenta kompatybilna z moim silnikiem, raczej chodziło mi czy takie mieszanie starych z nowymi nie koliduje w pracy silnika?
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Różne cewki zapłonowe

Post autor: brolcio »

Słyszałem od kilku mechaników, że cewki należy wymieniać w kompletach - jednak jeżeli wymieniamy część na tego samego typu i producenta nie powinno być problemu. Z drugiej strony jeżeli uszkodzoną wymieniamy na sprawną to silnik na pewno będzie lepiej działał niż bez wymiany, idąc dalej tym tropem jeżeli stosujemy zamiennik o takich samych parametrach to nie powinno to być złe rozwiązanie.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Różne cewki zapłonowe

Post autor: saint benji »

By the way, w tym cadillacu możesz wymienić 1-2 cewki? Wydawało mi się, że są tam dwie listwy po 4 cewki.

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Różne cewki zapłonowe

Post autor: emilianox »

Są 4 cewki, każda na dwie świece.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8


piotrekzet

Re: Różne cewki zapłonowe

Post autor: piotrekzet »

Tak jak mówili Koledzy, możesz wymieniać pojedyńczo. Od siebie dodam taką ciekawostkę, obecnie mam dwie od focusa (o ile dobrze pamiętam). Kosztowały dużo mniej niż dedykowane, różnią się tym, że na focusowych jest opis 1, 2, 3, 4, a na oryginalnych 1/5, 2/6, 3/7, 4/8. Biorąc pod uwagę, że na każdy obrót wału są dwa impulsy z cewki, to nawet trudno to źle podłączyć. Oczywiście u Ciebie jest inny układ, ale poszukaj do czego jeszcze pasują takie cewki jak Twoje, bo może się okazać, że ta sama cewka do Cadillaca jest o 20% droższa niż do np. Hondy. Zależy co powiesz panu w sklepie ;)

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Różne cewki zapłonowe

Post autor: emilianox »

Wszystkie cztery cewki już wymieniłem, przewody i świece też, koszt trochę większy, ale spokój :)
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

ODPOWIEDZ