Wymiana tłumika

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Wymiana tłumika

Post autor: emilianox »

Witam, mam jedno pytanko, czy wymieniając tłumiki końcowe na inne niż fabryczne, np Magnaflow czy Flowmaster, nie ingerując oczywiście w katalizator czy tłumik końcowy, będzie miało to w przyszłości wpływ na spalanie? Sprawa dotyczy Cadillaca Seville 4.6, benzyna, a wymiana konieczna bo stare już zgnite, a chciał bym też przy wymianie poprawić brzmienie :cool:
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

duch_gdansk
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:28
Samochód: Camaro 86, Camaro 87
Skąd: Gdańsk

Re: Wymiana tłumika

Post autor: duch_gdansk »

Jeżeli to ma być tylko taka ingerencja w wydech jak luźniejsze tłumiki końcowe to nie powinno to mieć żadnego wpływu na spalanie od strony technicznej, ale wóz będzie trochę więcej palił bo Twój styl jazdy się zmieni, czy tego Chcesz czy nie to noga sama częściej będzie wdeptywać pedał gazu w podłogę.
Camaro 86 SC , Camaro 87 SC GMC Vandura 3500 6,5d 94

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Wymiana tłumika

Post autor: emilianox »

Ja wiem, ja wiem :D :cool:
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Wymiana tłumika

Post autor: emilianox »

Tłumiki końcowe wymienione :cool: Zdecydowałem się ostatecznie na Magnaflow 13214, w kata i tłumik środkowy nie ingerowałem. Obecnie przyjemny delikatny bulgocik na jałowym, przy przyśpieszaniu również milej dla ucha w stosunku do seryjnego wydechu, powyżej 2000 RPM, praktycznie nie słyszalny.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

ODPOWIEDZ