antenka

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

antenka

Post autor: emilianox »

Witam, w moim Cadillacu jest oprócz radiowej automatycznie wysuwanej anteny, dodatkowo antenka na tylnej szybie długości ok 25-30cm, czy jest to antena gsm?, nie ukrywam że chciał bym ją odkręcić, ale czy faktycznie jest niezbędna?
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8


piotrekzet

Re: antenka

Post autor: piotrekzet »

A jest do czegoś podłączona? Może to od CB? Miałem taki wynalazek w sable, odkręciłem :)

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: antenka

Post autor: emilianox »

Antena jest fabrycznie montowana. Idzie przewód w podsufitce, ale dokąd to nie wiem. Nie mam CB.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8


piotrekzet

Re: antenka

Post autor: piotrekzet »

No to dopóki nie sprawdzisz dokąd idzie to lepiej nie demontuj. :)

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: antenka

Post autor: siwrelax »

Jak miałeś zestaw telefoniczny to zapewne jest antenka GSM. U mnie też była podobnej długości właśnie na tylnej szybie. Została zdemontowana. Radio działa ok.

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: antenka

Post autor: emilianox »

Ok, pewnie to gsm :) teraz kojarzę, przy lusterku na podsufitce jest coz zamontowane przypominające zestaw głośnomówiący.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: antenka

Post autor: siwrelax »

A sam telefon pewnie był w podłokietniku :) Możesz ją wywalić.
U mnie ta antenka była fabrycznie do szyby klejona, także po jej demontażu nie ma żadnych dziur w szybie itp. Antena jest dwuczęściowa - część zewnętrzna (naklejona na szybę od zewnątrz) i część wewnętrzna (naklejona na szybę od środka) połączona ze wzmacniaczo-modułem GSM. Połączenie między częścią zewnętrzną i wewnętrzną jest bezprzewodowe. Ciekawie to wymyślili ;)

Awatar użytkownika

Topic author
emilianox
Posty: 430
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: antenka

Post autor: emilianox »

No jeżeli ten patent z dwuczęściową anteną jest również u mnie to też wywalę to z szyby całkowicie. Dzięki za pomoc ;)
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

ODPOWIEDZ