Customowe zawieszenia pneumatyczne

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
KATZ
Posty: 94
Rejestracja: 10 gru 2016, 23:13
Samochód: Chevrolet Caprice Wagon '94 LT1
Skąd:

Customowe zawieszenia pneumatyczne

Post autor: KATZ »

Pytanie: Czy praktykuje się modyfikowanie zawieszeń w autach do użytku codziennego w taki sposób, by dawało się jeździć na "normalnych" nastawach a okazjonalnie rzucić furę na glebę? Nie chodzi mi o skaczącego lowridera. Potencjalny kandydat: Caprice '94. Czy ktoś w tym kraju robi takie modyfikacje? Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pierwszy AmCar - Chevy Caprice Classic Wagon '94 LT1


sliwma
Posty: 212
Rejestracja: 02 maja 2015, 19:06
Samochód: brak
Skąd: Poznań/Wrocław

Re: Customowe zawieszenia pneumatyczne

Post autor: sliwma »

Takie cuś nazywa się air ride. No i tak, da się jeździć normalnie i go opuścić, a te skaczące to zupełnie coś innego (hydrauliczne zawieszenie). :)
W PL robią, ale nie wiem czy dostaniesz zestaw do przeróbki Kaprysia, jak nie to z USA będzie trzeba ściągnać.
Jak mnie będzie stać to sprowadzę sobie zza oceanu:
- Ford Crown Victoria P7B (bo tak)
- Lincoln Town Car Cartier Series, '97 (bo mój rocznik)

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1727
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Customowe zawieszenia pneumatyczne

Post autor: jadaniel »

dokładnie jest to air ride i użytkujesz furmane normalnie jak ze zwykłą zawiecha z tym że możesz sobie ja opuszczać i podnosić , wymaga tylko wymiany amorów na poduchy i montażu kompresora w bagazniku
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91

ODPOWIEDZ