oświetlenie wnętrza GM

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
Atropos
Posty: 192
Rejestracja: 28 kwie 2018, 21:31
Samochód: Grand Marquis 09'
Skąd: Ustroń

oświetlenie wnętrza GM

Post autor: Atropos »

Gdy otwieram drzwi/otwieram auto pilotem/przekręcam pokrętło do regulacji intensywności podświetlenia deski na max w prawo, to włączają mi się tylne lampki w podsyfitce i oświetlenie miejsca na nogi - nie włączają się przednie lampki w podsufitce. Te ostatnie mogę włączyć ręcznie przez przyciski obok nich. Jestem prawie pewien, że te przednie lampki włączały się przy otwarciu drzwi/otwarciu pilotem/przekręceniu dimmera gdy odbierałem auto miesiąc temu. Co powinienem sprawdzić ?


Topic author
Atropos
Posty: 192
Rejestracja: 28 kwie 2018, 21:31
Samochód: Grand Marquis 09'
Skąd: Ustroń

Re: oświetlenie wnętrza GM

Post autor: Atropos »

Sprawa rozwiązana - okazuje się, że przez jakąś kombinację użycia dimera i przycisków przy przednich lampkach w podsufitce, można wyłączyć funkcję zaświecania się tych ostatnich przy otwieraniu drzwi.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: oświetlenie wnętrza GM

Post autor: RadAg! »

Jaką kombinację?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Atropos
Posty: 192
Rejestracja: 28 kwie 2018, 21:31
Samochód: Grand Marquis 09'
Skąd: Ustroń

Re: oświetlenie wnętrza GM

Post autor: Atropos »

Na GrandMarq.net jeden sympatyczny Jankes, który wiele razy już mi pomógł odpisał mi tak:

"I know that for my 03 Expedition, if you move the dimmer to the lowest position (past the click), it disables the interior lights. Opening the doors won't do anything. You have to manually turn them on. Move the dimmer back past that click and the interior lights come on with the door opened."

Generalnie próbowałem różnych ustawień i któraś kombinacja zaskoczyła. Gdy wszystko działa normalnie, to po otwarciu świeci się dodatkowa lampka, która znajduje się między tymi dwiema uruchamianymi ręcznie. Te dwie zaświecają się tylko po naciśnięciu przycisków.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: oświetlenie wnętrza GM

Post autor: saint benji »

Atropos pisze: 21 wrz 2018, 18:16 Na GrandMarq.net jeden sympatyczny Jankes, który wiele razy już mi pomógł odpisał mi tak:

"I know that for my 03 Expedition, if you move the dimmer to the lowest position (past the click), it disables the interior lights. Opening the doors won't do anything. You have to manually turn them on. Move the dimmer back past that click and the interior lights come on with the door opened."

Generalnie próbowałem różnych ustawień i któraś kombinacja zaskoczyła. Gdy wszystko działa normalnie, to po otwarciu świeci się dodatkowa lampka, która znajduje się między tymi dwiema uruchamianymi ręcznie. Te dwie zaświecają się tylko po naciśnięciu przycisków.
Koledzy z policyjnymi nie wiedzą co to dimmer :hah:

Chociaż jak pomyślę, to nie, chyba dimmer mają, ale nie mają funkcji autolamp, sorry :D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: oświetlenie wnętrza GM

Post autor: RadAg! »

Za to mamy 4 chłodnice i większy prześwit :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ