Coś jest nie tak z zapłonem? Aerostar

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Coś jest nie tak z zapłonem? Aerostar

Post autor: MarDan »

Mam dziwny problem z Aero. Na wolnych obrotach (jak stoję lub mam P) na gazie silnik pracuje równo a na benzynie "dławi" go jak by miał zaraz zgasnąć :/ To dość dziwna dla mnie zagadka,ponieważ powinno być chyba odwrotnie? Nie rozumiem tego!! A tak przy okazji Sable dalej czeka na zrzucenie skrzyni :sad: . Pozdrawiam
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

też miałem coś takiego w byku jak sie zimno zrobiło, ale już nie pamiętam przyczyny ...
może gdzieś jest opisane


BoMBowiec
Posty: 151
Rejestracja: 08 lut 2007, 17:34
Skąd: Małopolska

Post autor: BoMBowiec »

silniczek krokowy?
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram 1500 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8 ,
Obrazek

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

też bym w pierwszej linii podejżewał, choć u mnie to chyba było co innego, nie wymieniali go a problem zniknął...

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

No i problem ponawiam. :(
Zrobiło się cieplej a on nadal dziwnie pracuje na benzynie. Wlałem mu ostatnio 98 i ciut lepiej jest.
Problemy są gdy pracuje na wolnych obrotach - bez dodawania gazu.
Przerywa tak jak by młotem się uderzało po bloku - w każdym bądź razie tak można to odczuć - nie wiem jak to pojąć? Co może być przyczyną :/
I dlaczego na gazie idzie ok a na benzynie wydaje mi się,że zaraz zgaśnie :?

HELP!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

hmmm pompa filter wtrysk???
nie wiem...
u mnie tak do dupy było na benzynie jak chyba lewe powietrze zasysał... ale nie jestem pewien czy to była przyczyna...

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Dziś odbieram filtry powietrza i paliwa od ASU i wymieniam! Ciekawe czy to coś zmieni :/
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Wymieniłem filtr powietrza,gaz spalanie ma okey,przepływomierz powietrza wygląda na git a poprawy obrotów nie ma :( Już nie wiem - zaczynają mi podchodzić do myśli "przewody zapłonowe" i świece.
Dziś mi nawet zgasł jak stałem na skrzyżowaniu 8/
Jak myślicie - co może być powodem?
Jak daję gazu to silnik normalnie wchodzi na obroty i przy stałych prędkościach/obrotach pracuje równo.
W sumie jeszcze to na gazie mniej szarpie na postoju niż na benzynie.
Już mnie takie nie pewne hamowanie i stanie zaczyna wkurzać 8/
Zaczynam to opanowywać ale to nie jest normalne!!!!

HELP !!!!!!!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

A da się jakoś sprawdzić metodami "domowymi" czy nie ciągnie lewego powietrza?

Czy zostaje tylko opcja "specjalista"?
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

u mnie było słychać, bo gwizdało...


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Mardan, pod maską, na podszybiu, mniej więcej po środku jest... hmm.... prostokątne czarne pudełko, dosyć płaskie. Od tego odchodzi przewód podciśnieniowy i wiązka elektryczna. Odpal furę i pomajtaj delikatnie tym podciśnieniowym - jeśli masz różnicę w obrotach to już wiesz co to :) Mi się kiedyś tak zrobiło, tam jest takie fikuśne połączenie i łapał tam fałszywe powietrze.

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Nie widzę za bardzo takiego "pudełka" z przewodem (nawet mechanik za bardzo nie wie gdzie coś takiego może być? :? !) Jadę jutro na komputer i możliwe,że krokowy to będzie - oby tylko to :|
A co firma to inny cennik!!!
U jednego byłem kiedyś Sablem to za podłączenie kompa skasował mnie 100 zł i wydruku nawet mi nie dał!!!
A jutro jadę do innego (drugi w Bielsku - obrzeża) i koszt podłączenia 50 zł :>
Warto szperać i szukać po internecie!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

To małe pudełeczko to najprawdopodobniej MAP-sensor (po naszemu czujnik ciśnienia absolutnego). Jeżeli auto nie strzela i chodzi prawidłowo na gazie to zapłon jest raczej OK. Najprawdopodobniej masz gdzieś nieszczelność w dolocie - na gazie masz pomijane wiele czujników - w tym MAF (przepływomierz) co może powodować, że na gazie silnik pracuje normalnie zaś na benzynie ma niepoprawne odczyty z MAP-a (traktuje, że do silnika dopływa mniejsza ilośc powietrza co powoduje problemy z dawkowaniem paliwa na niskich obrotach). Wystaczy, że jest uszkodzony lub niedomkniety któryś z zaworów przeciwwybuchowych i mozesz mieć takie atrakcje.


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Brolcio, masz rację - ja tego MAP miałem uszkodzonego w taurusie bez gazu. Ale nie wiem jak z tą nieszczelnością na dolocie, bo w sable jak mi strzeliło i miałem odsłoniętą osłonę to na gazie nie chciał pracować, gasł perfidnie, natomiast na benzynie śmigał. A może jest wręcz przeciwnie - zapchany filtr powietrza albo dolot do filtra? Co prawda po mojemu to on powinien wtedy ciągnąć na siłę jak na ssaniu, miałem tak kiedyś w toyocie...

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Byłem na kompie dziś i okazało się,że krokowy prawie padł (ledwo daje oznaki życia) i sonda do wymiany (stąd spalanie ponad 25 l na 100 8/ ) Już stałem przy urządzeniu diagnostycznym i patrzyłem a gość tłumaczył. Z tego co zapamiętałem to wykres sondy był od 960 - 985 i to podobno za dużo a wykres krokowego to 0,002...- 0,030... :? To chyba samo za siebie pokazuje że jest w "agonii". Ale odłączę krokowy i ustawię sobie obroty na przepustnicy - klimy i tak na razie nie włączam to on (krok...) nie potrzebny.

Może ma ktoś krokowy sprawny do 3.0 VULCAN - Aerostar (możliwe,że ten sam co W Byczkach ale już na 100% nie wiem.

Pozdro!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

ODPOWIEDZ