Coś jest nie tak z zapłonem? Aerostar

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.

Żeton
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2007, 20:47
Skąd: Mielec

Post autor: Żeton »

Kólko bierne od Taurusa GL '95 nie pasuje do Aerostara LXT '95 bo ma inną średnicę (od Taurusa ma 82 mm, a od Aeerostara ma 76 mm).
Ale tak naprawdę wymienia się samo łożysko, a nie całe kółko.
Trochę to trudniejsze niż sobie wyobrażasz. Kółko bierne jest przykręcone śrubą, trzeba go zdjąć z silnika (jeśli to łożyska tego kółka padło, a nie łożysko od koła pasowego klimy), stare łożysko NTN wyciska się praską z kółka (samo nie wyjdzie), kupuje się takie samo łożysko i wciska praską do kółka, a kółko ponownie montuje się na silniku.

Natomiat jeśli przyczyną jest łożysko koła pasowego klimy to jest dużo, dużo trudniej (przeważnie nie da się zdjąć tego koła ze sprężarki bez jej opuszczenia, bo najpierw trzeba zdjąć tarczę która jest przykręcona do osi sprężarki, a niestety śruba mocująca z reguły jest za blisko do ścianki komory silnika).

Ale nie martw się na zapas tylko najperw spawdź które, to łożysko zdechło.
Dopiero jeśli będzie miał pecha do klimy to daj znać, a prześlę ci e-mailem dokładną instrukcję wymiany koła pasowego klimy.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Cholera ja juz naprawde nie pamietam ktore kolka zamawialem. szukalem zamowienia ale nie znalazlem. Wydaje mi sie ze to bylo napinajace i prowadzace, czy jakos tak. Jedno koles wymienil, a drugie mam nieruszone bo to w aucie bylo OK. Zmierze je dokladnie, podam tez typ lozyska jaki tam jest.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Jutro wziąłem sobie wolne (jak to fajnie samemu na siebie robić :] ) i rano jadę do mechanika - sprawdzimy to "chrupanie"
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Mardan a czym sie zajmujesz jesli mozna wiedziec?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Kafelkowanie - płytki układam tylko - najlepiej się w tym czuję :)
I jeszcze samemu robię - nie chcę za czyjeś błędy odpowiadać ( na jednym już się przejechałem)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

I co? Idzie z tego zyc?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Da się - kafelkowanie jest teraz w "modzie" na rynku budowlanym - brakuje "rąk" do pracy.
Ja sobie robię tak po kilka godzin,niekiedy to śniadanie jem przed fajrantem - a fajrant różnie ale staram się kończyć przed 15.30 aby po kobitę zajechać do pracy - ale ma się ze mną dobrze....
Jem tak późno,ponieważ "im szybciej skończę tym szybciej wyjdę" a jak zaczynam żreć to wybija mnie to z rytmu i dlatego staram się nie jeść (anoreksja mi grozi :/ )
Wchodzę na łazienkę (średnią) i jak są ściany z płyt gipsowych to cena od 1000 bez "bajerów (1 tydzień pracy) do nawet 1500/1700 z "bajerami" (szlifowanie,szlaczki,montaż wanny,kibla,brodzika itp) i max 2 tygodnie - da się RadAg.

Tylko,że u Ciebie to chyba jest wszystko droższe (północ) niż u nas tak,że tam takie usługi są na pewno droższe no i wydatki również - ale opłaca się.

Wiesz... ja już siedzę w płytkach od szkoły zawodowej (jestem hydraulik - wyuczony a instalacji wodnej lub jakieś innej nie umiem zrobić hihi - tak uczyli w szkołach państwowych :) ) - ojciec mnie w to wciągnął i co jest w tej pracy dużym plusem - być modelarzem! Ja sklejałem modele i statków (mój największy 168cm lotniskowiec "Saratoga" z kartonu) i samoloty - chodzi o to,że nauczysz się cierpliwości i przede wszystkim dokładności. :]

Ale się rozpisałem....
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Znalazlem w koncu co to jest ta moja rolka. To jest rolka acdelco o nr. 88909586
Obrazek
Opisana jest jako idler pulley czyli chyba prowadzaca.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Ej to no fajnie - z tymi plytkami. Dobrze ze sie udalo, tez brales jakas dotacje z UP? Gazda cos wspominal...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

tak - dostałem 13.200 zł na auto (Aero z ich kasy kupione) ,narzędzia i jeszcze sprezentowałem sobie z tej kasy (musiałem wcześniej podać,że "potrzebuję" do prowadzenia firmy") laptopka.
Ale jest trochę gonienia - naprawdę! Najwięcej z tymi Regon-ami,Nip-ami,ZUS,US,rejestracja firmy (bezpłatnie zakładasz firmę - jako bezrobotny jesteś "wspomagany" prze Państwo) - w sumie nic nie płacisz -(no ksero papierów dla nich no i jeżeli masz umowę cywilno-prawną na jakąś rzecz z ich kasy (powyżej kwoty 1000 zł) to podatek musisz zapłacić) - reszta bezpłatna...
Gazda ma tam u siebie w ogóle jakiś poklepany urząd.. 1000 zł na auto mu chcieli dać...
Coś nie tak..
Ja sam wpisywałem na co przeznaczę kwotę i ile dana rzecz będzie kosztować w przybliżeniu - na Aero wpisałem 6000zł a kupiłem go za 6200 (niby ;) ) pisałem,że np. maszyna do płytek będzie kosztować 800 zł a kupiłem za 969 z itd,itd - po prostu wybierałem i kupowałem potem - warunek: rozliczyć się co do "centa" z PUP-em i ma być kupione to co się wykazało we wniosku.
A u Gazdy to jacyś chorzy urzędasy - nie rozumiem tego - jedne pieniądze a inne zasady i warunki - kasa jest i tak z Unii (są również dotacje krajowe ale nie wielu idzie po tą kasę). Mija rok i wszystko jest Twoje :)
Tak,że RadAg - startuj!!!!!
Nie wchodzisz w VAT i wpisujesz sobie co miesiąc jakieś przychody tak aby nie przekroczyć w ciągu roku 10.000 Euro (powyżej tej kwoty - VAT do końca - nie da się z niego wyjść jedynie zawiesić firmę)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

No ja juz mam wszystkie papiery i bede w czwartek skladal wniosek, a co do tej rolki to daj znac czy chcesz. Ja ja wystawie na allegro teraz, jak bedziesz ja chcial to ja zdejme dla ciebie.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

No to powodzenia w biznesie :D :papa:

Dam znać o rolce!

WIELKIE DZIĘKI !!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Jak byś potrzebował napinacz lub ktoś z chłopaków to u mnie do Aerostara spasował z silnika fiat-a 1.3 mulijet - mam taki a może i parę sztuk by sie znalazło - trzeba tylko na bolec z tyłu w innym miejscu zrobić dziurkę. Gdzieś to opisywałem na forum.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

W tej specyfikacji co masz na aukcji jak na złość nie ma Aero - reszta jest - osobowe i nawet pickup-y a nawet Windstar-y są a mojego "niet" a on przecież jest "tatusiem" Winiego :(

ciekawe.....
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Hmmm, ciekawe, moze to przeoczenie skoro mamy takie same silniki, tak czy owak jak sie nie spotkamy i tego nie porownamy osobiscie to nic nie wyjasnimy :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ