JAK ZAŁOŻYC PASEK W AEROSTARZE??

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

JAK ZAŁOŻYC PASEK W AEROSTARZE??

Post autor: MarDan »

Trochę dziwne pytanie zadałem - skoro się zdjęło to powinno się wiedzieć jak założyć z powrotem. Ale niestety mechanik poszedł po prostej linii i aby nie wyciągać chłodnicy,atrapy itp by dostać się do pompy wspomagania i w ogóle przemieścić auto do warsztatu to przeciął pasek. Teraz jest problem,bo nie bardzo jarzy jak on był założony :? Może ktoś z Was będzie miał namiar na jakiś link ze schematem którędy biegnie pasek? Szukałem w internecie a że nie jestem w angielskim dobry to nie znalazłem zdjęć lub schematów. Doszłem tylko do skanu ale tyłu silnika i takich tam różnych opisów napraw ale o pasku nic :sad: Nie które wersje Aero miały dwa paski ale ja mam jeden.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

No to nieźle... gdzieś na forum jest fotka z silnikiem i paskiem - tak mi coś świta. Ale do byczka. Z drugiej strony to thunderbird 3.8 ma taki sam silnik jak taurus czy stary mustang...

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

Prosze bardzo :D
http://www.fordtaurus.yoyo.pl/viewtopic ... ek+silnika
A to ma byc 3.0 czy 3.8????
Mam w samochodzie manuala Chiltona do Taurusa 1986-95 to postaram sie pozniej cyknac fotke cyfrowka silnika 3.8 tylko nie wiem jak wyjdzie [ew. przerysuje schemacik w Paincie] :D
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Dzięki Tauri za fotkę.
Ją już obejrzałem lecz na tym zdjęciu to chyba nie ten silnik :/ Czasem nie są inne w Taurus-ach a inne w Aerostar-ach? Ja mam z 95r na jeden pasek (wcześniejsze wersje produkowane do 94 miały dwa paski) Nie pasuje mi pompa wspomagania na zdjęciu i napinacz paska - u mnie jest on mocowany do obudowy/korpusu pompy wspomagania.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

1995 rok, silnik 3.8
Obrazek
1993, silnik 3.8 Essex
Obrazek
1995, silnik 3.0 Vulcan
Obrazek

Sory za jakosc fotek, ale byly robione cyfrowka z ksiazki :| Po kliknieciu na fotke powinna sie powiekszyc i byc w normalnym rozmiarze 640. Tlumaczenia pod spodem nie zamiescilem ale chyba sie orientujesz co to znaczy water pump czy AC? :D

----Pomogl???

Pozdro_from_Chicago
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

No mnie zaskoczyłeś Tauri!!!!! Wydrukuje sobie go i jutro lecę do mechanika bo Aero stoi nadal. Olej wymienił,pompę włożył,napinacz spasował (FIAT 1.3 MultJet :D ) i dam znać jak z resztą sobie poradził!
WIELKIE DZIĘKI!!!!!


Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

mardan03 pisze:WIELKIE DZIĘKI!!!!!
Sluga unizony :cool: :hah:
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Pasek założony :D Dzięki TAURI !!!! Aero śmiga (na razie! tfu-wypluć to słowo) NA przyszłość został tylko most do wymiany bo jest luz ale jeszcze nie jest tak tragicznie. Napinacz mam do oddania bez rolki za FREE dla kolegów z Forum do Aero 3.0 (podobno).
Opisałem na forum Kupię-sprzedam.

Jeszcze raz Dziękuję za pomoc Tauri!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

ODPOWIEDZ