KAPIE Z WYDECHU !

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

KAPIE Z WYDECHU !

Post autor: MarDan »

JA chyba "opanuję" ten dział pytaniami w sprawach Aero :>

Zauważyłem,że dość często kapie mi jakiś płyn z rury wydechowej. Jest bezbarwny i nie ma zapachu. Ostatnio się kapłem ,że spala mi Aero koło 20 - 25 LITRÓW GAZU !!! 8/ Do regulacji pojadę ale czy to nie czasem się skrapla gaz,który jest wyrzucany w nadmiarze i dlatego sika rura :/ W chłodnicy mam płyn (koncentrat) ale on jest niebieski tak,że chyba to wyklucza wydmuchaną uszczelkę pod głowicą a i temperatura jest w porządku przez cały czas. No i pozostaje mi to przypuszczenie - skroplony gaz. Dobrze myślę?

Jeszcze dodam,że jeżdżę nim na co dzień i parę w wydechu można wykluczyć na 100%.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

ale gaz skrapla sie pod ciśnieniem chyba raczej...
po prostu woda i już
a jak chcesz mieć pwność no to zapałka/zapalnicka... ;)


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Może jeździsz na wodorze i w procesie spalania w tlenie robi sie woda? :D


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Na 100% nie jest to skroplony gaz (pod ciśnieniem atmosferycznym by odparował, zwłaszcza w podwyższonej temperaturze spalin) - jest to woda - normalny produkt spalania węglowodorów (gazu, benzyny itp) i tlenu z powietrza. Jezeli masz bogatą mieszanke to może silnik produkować większe (ponadnormatywne ilosci wody). Jeżeli jeździsz autem na krótkich odcinkach i nie wygrzewasz dobrze wydechu to faktycznie ilości wody w wydechu mogą być znaczące.

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Faktycznie nie jeżdżę na dalekich odcinkach (max 15 km - ale to tylko do i z roboty).
Czyli nie mam co się przejmować - Fajno !!! Tylko jeszcze ten zapłon....... ale to już inny post.
A co do mieszanki to nie wiem - wczoraj byłem ustawiać i powiedział mi gość,ze jest ok (na żywo z komputera oglądałem wyniki a i tak się nie znam) - ale jak to jest "ok" tego już nie wiem.

Dzięki za wyjaśnienie zasady !!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Hmmm, tak zagladam w ten temat bo mam podobny problem. Z nowego tlumika ciagle kalpie mi woda. Tak jakby byl zle zamontowany i zbieral pare wodna w jakims miejscu zamiast ja 'wydalic' a potam jak auto juz stoi i tlumik jest wystudzony to mi z niego woda kapie.Szkodam i tlumika bo mi przez to szybciej skoroduje...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Zaufany mój mechanik mi powiedział,że to jest normalne w benzyniakach bo przecież pobiera silnik powietrze a że jest może tak wilgotne to gdzieś sie skropli.. (chyba dobrze to jakoś określiłem :/ ) W dieslach czegoś takiego nie ma (podobno)

ps. Witaj RadAg!!!
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

No tak ale w starym tlumiku mi nic takiego sie nie robilo, a od kiedy mam nowy to mi kapie....
P.S.
Milo znowu byc wsrod was....
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

pewnie wymieniłeś stary tłumik bo był skorodowany, czyli nieszczelny, tam ci wtedy wszystko od razu uciekało i żeś nie widział....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

no byl skorodowany, to jest pomysl, moze tak bylo...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Piotrek_Taurus
Posty: 70
Rejestracja: 15 wrz 2007, 21:37
Skąd: Ostrava

Post autor: Piotrek_Taurus »

ja mam v III gen. tez tak. Troche mi kapie woda...

[ Dodano: 2009-04-17, 10:47 ]
ja mam v III gen. tez tak. Troche mi kapie woda... a caly wydech mam original....
1996 Ford Taurus, 3,0V6 Vulcan, dark blue....
Made in Atlanta, Georgia

ODPOWIEDZ