CO TO ZA RURKI?? AEROSTAR

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

CO TO ZA RURKI?? AEROSTAR

Post autor: MarDan »

Witam

Ściągając filtr powietrza zauważyłem jakieś 2 rurki i nic do nich nie ma podłączone :/
najlepsze jest to,że wiele razy ściągałem filtr a teraz dopiero zauważyłem - ale ze mnie gapa.

byłem ostatnio na sprawdzeniu klimy i okazało się,ze mam gdzieś wielgaśną dziurę 8/ i czy czasem do tych rurek nie powinna być podłączona chłodniczka lub parownik?

Ta z prawej rurka dochodzi do takiego zbiorniczka z dołu auta - widać go na zdjęciu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

No to właśnie rurki od klimy :) Sprawdź czy masz chłodnicę od klimatyzacji :) Ten zbiorniczek tak wygląda jak zbiornik ciśnieniowy od klimy... Zała wiadomość jest taka, że raczej tych rurek już nie wykorzystasz, trzeba założyć nowe :(

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Tak się domyślałem...chłodniczki nie widzę nigdzie..... i wydaje mi się,że powinna być gdzieś w tym miejscu zamocowana bo tam się rurki kończą i nawet miejsca jest na taką "płaską" i małą część.
Nie jest to czasem to:

http://moto.allegro.pl/item365268238_fo ... _wody.html

Pytam bo raz pisza nagrzewnica a innym razem chłodnica - jest jakaś różnica cz y to to samo?
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Aha - nie będzie problemu chyba,że to od byczka a nie od aero? W sumie to te same silniki i te same parametry itp.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

To nie to :) Na allegro jest nagrzewnica, ta od grzania w środku samochodu :) Chłodnica klimy w byczku jest tuż przed chłodnicą wody i jest tej samej wielkości. Przypuszczam, że w aero masz to inaczej rozwiązane, o ile dobrze pamiętam, to masz napęd na tył?

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Napęd na tył i właśnie nie mam niczego przed chłodnicą - pozostały tylko te rurki.
Zaraz jak sie kończą rurki to jest z boku chłodnica wody i na 99% tam powinna być chłodniczka od klimy a jej brak......

Ma ktoś na zbyciu takie coś? nie jest to pilne ale przydało by się.....
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

No chłodnica klimy jest właśnie przed chłodnicą wody :) Ja mam jedną, bo w taurusie też była zdjęta i będę przekładał z sable :)

ODPOWIEDZ