Wibracje przy większych obrotach silnika

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

tylko co mi tracił zapłon (teraz już wiem,że to zamarzał gaz) to ja nie zaglądałem pod maskę bo wiedziałem,że zaraz powinien odpalić i dlatego nie wiedziałem,że marznie parownik :]

A linkę będzie trzeba dorobić :(
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Oj Mardan... Następnym razem zaglądaj, przynajmniej dla dobrego wrażenia :) Wiem, lepiej żeby nie było następnego razu :D

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Linka zrobiona :D
Kupiłem z Lublina albo z Poloneza i po przeróbce,wierceniu,zaciskaniu końcówek linka gotowa i już śmigam :) Tylko jeszcze te cylindry...ale może będzie git ;)

Zacznę zaglądać - mam nauczkę. Jak oleje kontroluję w skrzyni i silniku to znowu zapinkoliłem z płynem chłodniczym.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Ja się popisałem z oponami... Trochę je... przepełniłem :D

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

No i wymieniony palec i kopułka.
Autko dostało chyba jakieś 15-20KM więcej :D Teraz to czuję pod nogą te ponad 140 kucyków - auto zbiera się od dotknięcia pedału gazu.
Ale na wolnych obrotach nadal źle pracuje - nie równo. :sad:
Jutro wymieniamy świece po raz drugi ale na zwykłe już (o ile kanał będzie wolny)..znowu 100 w plecy :(
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Po co ci kanal do swiec?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Nie da się wykręcić 3 świec z góry - to nie Taurus/Sable :)
Fajki ściągniesz wszystkie ale kluczy nie wsadzisz od góry.
Tam jest taki dostęp do wszystkiego,że jak chcesz coś pogrzebać przy silniku to 3/4 prac należy wykonywać z kanału hihi. Z góry jest dostęp tylko do 3 świec,instalacji zapłonowej,filtra powietrza,alternatora i jednej rolki paska :/ Do reszty potrzeba kanał a do pozostałego osprzętu silnika trzeba ściągać przód aby wykręcić cokolwiek :/
Ale na początek będziemy ściągać fajki i sprawdzać,który nie cyl. nie pracuje (ktoś mi to już sugerował) zamiast od razu kupować świece. Dziś klapa z tego - mechanik zrobił sobie wolne i jest dziś niedysponowany :)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy nie pomieszane przewody na świecach :)

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Kurde.....na razie nie ma czasu jak sprawdzić te świece (albo ja nie dam rady podjechać albo znowu mechanik nie ma kanału wolnego i nie możemy się zazębić...) ale czy czasem nie będzie to czujnik Halla na aparacie zapłonowym winnym braku iskry na świecę ? I czy sonda też może robić takie jaja,że komputer zblokuje napięcie ?
Na dodatek zaczął mi dopiero odpalać za drugim kręceniem rozrusznikiem. Za pierwszym kręceniem jest tak,że "chwyci" ale nie potrafi utrzymać obrotów wolnych a to dlatego,że zapala tak jak by "łapły" 3/4 gary i muszę wyłączyć zapłon. Dopiero za drugim razem normalnie odpali a niekiedy się zdarzy i za trzecim razem normalnie trzyma obroty (krokowy odpada jako przyczyna - działa) - oczywiście cały czas nierówna praca przez brak 1 lub w najgorszym wypadku 2 cylindrów ale wydaje mi się,że tylko 1 bo w sumie jak biegi wrzucę to obroty spadają i lekko trzepie silnikiem ale nie zgaśnie....
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Mardan, gdzieś pisałem, że dużym fiatem jechałem z pomieszanymi dwoma przewodami, czyli tak naprawdę na 2 cylindrach. To Ty na 4 powinieneś w miare bezboleśnie :) Kurcze, do sprawdzenia przewodów nie musisz mieć chyba kanału... Na pewno nie idą dołem ;) Raz zsunął mi się trochę przewód ze świecy i śmigałem na 5 cylidrach - nie trzepało silnikiem...
Gdyby poleciał hallotron to nie miałbyś wcale zapłonu. On albo działa albo nie - przynajmniej tak pamiętam, miałem tak w tempie, że umarł. Przerobione na fototranzystor :D A może masz zasyfione wtryski?

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Wtryski raczej nie - tak myśląc to gaz nie jest dostarczany przez wtryski do cylindrów tylko raczej przez zawory....(chyba dobrze myślę) wraz z powietrzem.
Do sprawdzenia przewodów nie potrzeba kanału ale jak trzeba sprawdzić/wymienić świece to już bez kanału się nie obejdzie - trzeba z dołu klucze nasadzać bo jest więcej miejsca na ruchy kluczem - na górze jest miejsca między głowicami a ściankami/blachami nadwozia ledwo na dłoń :? I to nie wchodzi tam dłoń luźno - trzeba wykręcać,wyginać dłoń aby wlazła.
Już nie wiem....dobrze,że chociaż ten czujnik Halla odpada.
A sonda lambda? może robić takie zamieszanie?
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Cholera, ciągle rozpatruję samochód bez gazu :D No ale to możesz mieć jeszcze co innego - może gdzieś łapie fałszywe powietrze? Pomiędzy filtrem paliwa kolektorem ssącym? A może to kwestia regulacji gazu? Czyszczenie tego, kurcze, uciekło mi jak to się nazywa, no tego co Ci zamarzał :D
Sonda lambda leży w moim byku. Tak sobie myślę :) Rozświetla mi szarą rzeczywistość kontrolką "check engine" i chyba powoduje większe spalanie, ale innych oblawów nie zauważyłem :)

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

piotrekzet pisze: Czyszczenie tego, kurcze, uciekło mi jak to się nazywa, no tego co Ci zamarzał :D
To jest reduktor :D
Tak się właśnie zastanawiam,czy nie pobiera lewego paliwa.....na wolnych obrotach czuć,że nie pracują wszystkie cylindry a jak się da gazu i przyśpiesza to normalnie wszystko działa bez wibracji czy trzepania ale jak wyrównam przepustnicę i jadę jednostajną prędkością to zaczyna nierówno pracować. W sumie to wszystko prawie wymienione z zapłonu (świece nadal nie sprawdzone) i trochę pasuje to - może wydmuchało uszczelkę spod kolektora lub po prostu może sparciała?
Jak sprawdzić domowym sposobem czy nie zasysa? Macie chłopaki jakiś "patent"? :)


ps. Gaz wyregulowany.
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....

Awatar użytkownika

Topic author
MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Post autor: MarDan »

Muszę się pochwalić nowym nabytkiem :D
Kupiłem nie dawno komplet radia z odtwarzaczem cd i wzmacniaczem:

Sprzęcik działa rewelacyjnie :viva:

Obrazek

Obrazek

Sorki,że niezbyt czysto ale ostatnio woziłem kleje i pustaki :/ - kapkę się zakurzyło w środku ale nie ma źle....

I od razu jest więcej guziczków i jaśniej na desce :) Mam takiego "hopa" na punkcie przycisków,światełek itp. w aucie - im więcej tym mi się bardziej podoba
I dlatego też Sabel w środku jest (był?) extra i teraz Aero niewiele odbiega od niego.

Oczywiście nie ma jakiś przeróbek - oryginalne Ford-owski komplet :D
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

No, reduktor :D
Nie mam pomysłu jak sprawdzić, chyba się zawiesiłem :?
Radyjko bajerek :) Jeździsz i świecisz :D
Gdzie taki komplet zorganizowałeś? Z jakiego to modelu?

ODPOWIEDZ