Czym przykleić lusterko wewnętrzne ???

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
Dawid

Czym przykleić lusterko wewnętrzne ???

Post autor: Dawid »

Cześć, odpadło mi wewnętrzne lusterko, kleiłem klejem do lusterek Boll (ten z czarną folijką nasączoną czymś tam) i trzy razy odpadało po jakimś czasie. Co proponujecie ? Jakiś Loctite czy super taśma do luster ? Jestem w kropce.

pozdro

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Najlepsze by bylo to na co przyklejaja szyby do karoserii albo kleja akwaria czyli cos ala silikon tylko ze czarny.

http://www.soudal.pl/index.php?menu=pro ... upa=0&lp=3

Bez sensu by bylo zebys kupowal cala tube, podejrzewam ze to nie jest tanie. Podjedz do jakiegos szklarza samochodowego to na pewno ci przyklei.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3285
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Post autor: cezar62 »

Chyba nie warto eksperymentować samemu.
W moim Scorpio odpadło jakiś czas temu, podjechałem do fachowca,
wyczyścił, przykleił, zapłaciłem 15 zł i trzyma :)
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


Topic author
piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Lusterko przykleiłem zwykłym silikonem budowlanym. Po odkręceniu tego malutkiego uchwytu oczyściłem i odtłuściłem szybę oraz uchwyt, ciutek silikonu, docisnąłem, zakleiłem taśmą papierową, żeby nie spadło. Dwie godziny później przykręciłem lusterko i od roku wisi :) Te supermocne kleje mają jedną wadę - możesz oderwać kawałek szyby, jeśli zbyt gwałtownie będziesz manewrować przy lusterku. Moje miało zapieczone wszystkie przeguby.


Topic author
Janek

Re: Czym przykleić lusterko wewnętrzne ???

Post autor: Janek »

Poxipol.
Kleilem juz 4 lusterka,wszystkie trzymaja sie do dzis.


Topic author
Alexander25

Re: Czym przykleić lusterko wewnętrzne ???

Post autor: Alexander25 »

Poxipol jest bardzo dobry mi polecal wklad od lusterka w taurusie. Trzyma do tej pory w taurusie ktory jest juz kumpla


kurczak
Posty: 404
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Skąd:

Re: Czym przykleić lusterko wewnętrzne ???

Post autor: kurczak »

Słuchajcie szyba jako idealna gładka powierzchnia (powiedzmy ;) ) ma pewne problemy z trzymaniem czegokolwiek na klej. Kiedyś w 2-genie lusterko razem z mocowaniem po prostu mi spadło na kolana w czasie jazdy. Nie kombinując klejami itp. odkręciłem mocowanie lusterka (taka mała blaszka grubości 3mm) grzecznie przyłożyłem do szyby po czym ładnie odrysowałem jej kształt na szybie. Po zabiegu traserskim w ruch poszedł dremel z kamieniem szlifierskim którym ładnie wyszlifowałem środek odrysowanego kształtu. Trwało to może z 5 minut, na szybie bardzo wyraźnie było widać że zrobiły się pory idealne do mocowania się z klejem. Następnie do pracy przyszedł sprawdzony poxipol (10 min) tak tak 10 minut wstępnego trzymania po czym i tak 24h na całkowite związanie. Słuchajcie te lusterko nie raz dostało strzała z głowy podczas sprzątania furaka czy z innych powodów. Od strony zewnętrznej nie widać żadnych śladów kleju jest czysto schludnie a lustro wisi do dziś dnia.


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Czym przykleić lusterko wewnętrzne ???

Post autor: brolcio »

Ja kupuje po prostu dedykowany klej Loctite i po dokładnym odtłuszczeniu przyklejam - dwa razy stosowałem (dwa auta) i bez problemów trzyma się do dziś.

ODPOWIEDZ