Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: RadAg! »

Mam taki problem w moim aucie ze kiedy wlaczam ogrzewanie tylnej szyby radio mi zaczyna szumiec jezeli jest wlaczone oczywiscie. U mnie w samochodzie antena jest zintegrowana z tylna szyba nie wiem jednak czy to moze miec jakis zwiazek. Co moze byc przyczyna. Druga sprawa to kwestia samego odbioru sygnalu. Mam wrazenie ze moje radio bardzo slabo lapie sygnal radiowy ale czy to moze byc kwestia anteny? Chodzi o to ze mam oryginalne radio czyli skala jest w systemie amerykanskim i leci co 0,2 na czestotliwosci wiec nie mozna jej dokladnie ustawic...Czy amerykanskie radia dzialaja prawidlowo w EU?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: KARLone »

umnie oryginalne radio grało całkiem przyzwoicie, w sumie to nie zauważyłem, żeby ogrzewanie szyby mogło mi powodować zakłócenia. Wszystkie stacje z nieparzystymi końcówkami odbierane były dobrze. W sumie to radio zmieniłem na zwykłe z MP3, bo jednak to auto do jazdy na co dzień, a wkurzało mnie ciągłe pilnowanie baterii w transmiterze fm.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: RadAg! »

Ja docelowo tez radio chce zmienic na zwykle ale jak narazie oryginal gra spoko jednak ewidentnie zaczyna szumiec po wlaczeniu ogrzewania tylnej szyby...no i slabo sciaga stacje. U mnie tylna szyba byla wymieniona z racji tego "dzwona"...Moze u mnie antena wogle nie jest podpieta choc od szyby odchodzi trzeci kabelek od gornej krawedzi i chowa sie pod podsufitka...Da rade wyjac oryginalne radio...Wysunac bez problemow? Ma jakies zaczepy, zatrzaski. Moze bym je z tylu obejrzal...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: KARLone »

ja wyciągałem z całym czarnym panelem, tym co zachodzi aż na zegary, wtedy można było łatwo wyciągnąć z tego radio.

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: RadAg! »

No co ty...caly panel trzeba sciagac?
Dzisiaj przesmarowalem mechanizm podnoszenia szyb w kazdych drzwiach. kilka spostrzezen.
Boczki drzwi w CV sa o wiele lepiej mocowane, poprzez takie zaczely ala haki do drzwi a nie przez te kiepskie, lamiace sie plastykowe pinezki jak w Taurusach 2-kach przynajmniej.
Mechanizm jest tez zupelnie inny w CV, dziala na zasadzie linki ktora jest przesuwana przez mechanizm a nie jak w moim bylym Byku szyba byla popychana przez konstrukcje ala nozyce. Ktory mechaniz lepszy, nie wiem. wiem tylko tyle ze ten oparty o linke nie za bardzo wiedzialem gdzie przesmarowac, linka idzie wiekszosc w pancerzu.
Jeszcze jedna ciekawostka, drzwi w CV sa wzmacniane poprzecznym okraglym w przekroju pretem, w Taurusie nie bylo zadnego wzmocnienia.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: KARLone »

ja u siebie smarowałem jedynie prowadnice szyb bo też było widać, że mają ciężko, znaczy się użyłem spray silikonowy - wydaje mi się najlepszy do tego celu.


piotrekzet

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: piotrekzet »

Radek, ta antena w ogrzewaniu tylnej szyby to nie jest oryginalna konstrukcja?
Za szumy może być odpowiedzielny brak cewki na zasilaniu radia, stąd zakłócenia. W zasadzie to ja bym założył i na zasilanie anteny, tak na wszelki wypadek :)
Jeśli chodzi o podnoszenie szyb - moim zdaniem lepsze jest rozwiązanie z taurusa, linki sie rozciągają, zrywają i robia rózne nieodpowiedzialne rzeczy:) Smarować należy wszystko, poczynając od linki, kończąc na rolkach, na które się nawija,
A wzmocnienie drzwi jest w sable :) W taurusie jakoś się nie przyglądałem:)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: RadAg! »

Cholerka...jak jest wzmocnienie w Sable'u to i w Taurusie pewnie jest...Czyzby milosc do CV tak mnie zaslepila ze zampominam jakim Taurus jest wspanialym autem ;) ?
Co do mechanizmu od szyb moze faktycznie masz racje ale te boczki na plastykowe pinezki to jest porazka :D

A antena w szybie to oryginalna konstrukcja, u mnie tylna szyba byla wymieniana z racji tego ze byla stluczona. Co to jest ta cewka? Jak sprawdzic czy jest a jak nie ma jak zalozyc?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3284
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: cezar62 »

Cewka, to chyba filtr, który służy do eliminacji zakłóceń wytwarzanych
przez urządzenia elektryczne samochodu i przedostających się do odbiornika radiowego drogą przewodową.

Najprostszy filtr to kilka zwojów obu przewodów zasilających przewleczonych przez rdzeń toroidalny o dużej średnicy
(rdzeń o wysokiej przenikalności), Zazwyczaj do tego celu stosuje się rdzenie z materiału 3E25 - bo tani
(ferryty pierścieniowe pokryte tworzywem sztucznym).
Ale jeśli masz pod ręką rdzeń z materiału mocy, np. 3C90 - też się nada.

Lub możesz kupić gotowy filtr, pewnie kosztuje grosze.

Filtr można zamontować również dodatkowo na kablu anteny (oprócz filtra na zasilaniu radia - jak napisał Piotrek)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: RadAg! »

Cezar, jestes lepszy niz wikipedia :D
Widzialem to tyle razy ale nie wiedzialem za bardzo po co to jest (tylko w domysle ze moze do eliminacji zaklocen) i jak sie nazywa...
Dzieki, poszukam na ebaju
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: piotrekzet »

Cezar, szacun :)
W życiu bym tak dokładnie nie opisał :) Dodam tylko, że - moim zdaniem - lepszą konstrukcją jest cewka wlutowana w układ, taka nawinięta na magnes w kształcie walca :)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: KARLone »

Jeśli zakłócenia wchodzą przez kabel antenowy, to takie rozwiązanie nic nie da.


piotrekzet

Re: Ogrzewanie tylnej szyby zakłóca prace radia

Post autor: piotrekzet »

Pisząc "w układ" miałem na myśli zasilanie - zarówno radia jak i ogrzewania tylnej szyby :)

ODPOWIEDZ