boczne lampy na zderzaku - 1 generacja byków

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

boczne lampy na zderzaku - 1 generacja byków

Post autor: cofi7 »

kazdy chyba je widzial, dlatego interesuje mnie to jak one dzialaja, czy wlaczaja sie razem ze swiatlami mijania czy jakis czujnik czy cos innego wlacza kazda oddzielnie przy ruchu kierownica w jakas strone? jak to jest, bo chcialbym sobie to zamontowac i zeby bylo jak w orginale.
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

Lampy o których mówisz to tzw. 'cornering lights' - pożądany 'wypas' w USA na przełomie lat '80 i '90, miał służyć niby doświetlaniu pobocza przy skręcaniu :-).
Ja akurat znam to z II generacji (tylko Taurus LX tylko w 1992, oraz SHO i Sable we wszystkich rocznikach), ale myślę że w I gen powinno być identycznie. Generalnie włącza się to wraz z aktywacją kierunkowskazu, pod warunkiem że światła mijania lub drogowe są włączone.


Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

hmm to ciekawe, z tego co piszesz dziala to tylko wtedy kiedy wlaczony jest kierunek, to znaczy jakbym sobie jechal na ostrym zakrecie w nocy i chcialbym doswietlic sobie pobocze to musialbym sobie wlaczyc kierunek w ta strone w ktora skrecam, jadacy z tylu widzac takie zachowanie mogliby sobie pomyslec ze albo idiota albo pijany :-D jak goscio od ktorego chce wziac zechce za nie w miare przystepna cene to je wezme.
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Dajcie jakieś zdjęcie tego elementu bo nie mogę sobie przypomnież zeby w Sable'u 95 LS było coś takiego....
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

Obrazek

chodzi nam o te na zderzaku.
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

Radek, w Taurusie LX były montowane z boku zderzaka:
Obrazek

...ale w Sable'u i SHO wchodziły w skład całego przedniego cluster'a świateł.
Obrazek

Na bank powinieneś to mieć, jak nie kojarzysz to pewnie masz trochę sheniowaną elektrykę (jak w 95% tych aut w PL). :-?

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12243
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

No moja mama to ma...Nieźle, ja myślałem że to co najwyżej jakiś odblaks bo to chyba nie swieci, jest odłączony. Ale fajnie że jest :) Kiedyś w tym Sable'u jak wrócę do Polski przywrócę całkowicie oryginalne oświetlenie włącznie z panelem pomiędzy właściwymi światłami z przodu...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:Kiedyś w tym Sable'u jak wrócę do Polski przywrócę całkowicie oryginalne oświetlenie włącznie z panelem pomiędzy właściwymi światłami z przodu...
Podoba mi sie takie podejscie... 8-) Nie dlatego ze jestem ortodoksyjnym fanem aut w oryginale, ale dlatego ze jestem fanem amerykanskich swiatel. :mrgreen:

Czyli 'lightbar' w Sable'u tez zostal sheniowany?? Ech, co za ludzie... :-?

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

Dobrze, ze ktos w koncu wspomnial o tych lampach :-D Wlasnie poluje na zderzak z takowymi, ale to jest rzadkosc. To bardzo dobrze podkresla charakter Pierwszej Generacji, podobnie wlasnie jak wspomniane siwe listwy- MIODZIO :-D Ogolnie wyposazali w ten bajer glownie LX'y z tymi szerokimi plastikowymi listwami do polowy drzwi i oczywiscie SHO.
Obrazek
Obrazek
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

ODPOWIEDZ