Przednie lampy

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.

Moje reflektory są:

przerobione na asymetryczne z homologacją
7
25%
przerobione na asymetryczne bez homologacji
3
11%
przerobione na ksenony symetryczne
1
4%
nie przerobione ale dobrze mi świecą i jestem zadowolony
11
39%
nie przerobione ale nie wiem co z tym zrobić bo nie ma pasujących zamienników
4
14%
nie przerobione, przełączone na długie i obniżone
0
Brak głosów
inne
2
7%
 
Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

czyli nie szpachla a żywica epoksydowa z włóknem szklanym heh gdzieś chyba mam całą puszkę tego dziadostwa, chciałbym to zrobić tak, żeby wyglądało to czysto, bo mam gładką szybę.


piotrekzet

Re: Przednie lampy

Post autor: piotrekzet »

Nie żywica :) Szpachla. Są trzy rodzaje - z włóknem, bez włókna i wykończeniowa. Jest jeszcze taka "kocie włosy, czy jakoś tak, ale ciężko na nią trafić. Być może są jeszcze jakieś, ale nie znam. Ta z włóknem jest najlepsza do tego typu prac, możesz jej napakować dużo i nie będzie pękać, poza tym włókno szklane zwiększa wytrzymałość szpachli. Żywicą się umordujesz, można to zrobić, ale moim zdaniem nie warto w ten sposób. Tylko kup większą puszkę tej szpachli, bo mała wystarczy Ci może na jeden reflektor. Jeśli chcesz, żeby szybciej związała to po nałożeniu szpachli podgrzej ją opalarką albo nawet suszarką. Wcześniej jest fotka mojego byczka, te reflektory w całości trzymają się własnie na szpachli :)

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

a dobra :) mój kumpel jest blacharzem jak mu powiem z pewnością będzie wiedział o co mi chodzi. Ta szpachla jest dwuskładnikowa, tzn, musisz dodać utwardzacza żeby związało? A mógłbyś wrzucić lepszą fotkę samej lampy z Twojego Taurusa.


piotrekzet

Re: Przednie lampy

Post autor: piotrekzet »

Dwuskładnikowa :) Najważniejsze, żeby dobrze wymieszać z utwardzaczem. Miałem pstryknąć fotkę i zapomniałem, postaram się w tygodniu, jeśli będzie jasno po moim powrocie do domu...

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

OK. dzięki za pomysła ;)


piotrekzet

Re: Przednie lampy

Post autor: piotrekzet »

Heja ;)
Było ciemno, ale wziąłem latarkę :) Po pierwsze są brudne, po drugie już trochę zmęczone - lakierowałem je zwykłym sprayem. No i mają dobrze ponad rok. Jeśli masz pytania techniczne to śmiało :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


jery75

Re: Przednie lampy

Post autor: jery75 »

Poradzcie co robić,mam Toyotę Camry z 2004 roku. W aucie są oryginalne reflektory a samochód jest z USA.Świecą b.dobrze,ale mam problemy,oczywiście,na rejestracji.Chciałem kupić asymetryczne,ale -albo znajduję marny zamiennik,albo serwis-czyli koszmarnie drogo.
Będę wdzięczny za radę...

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

a skąd jesteś? może ktoś w twojej okolicy zna stację, na której nie robią większych problemów. to chyba najtańsze wyjście. Wszelkie przeróbki to ok 800 zł, nie wiem czy na rockauto można kupić europejskie.


jery75

Re: Przednie lampy

Post autor: jery75 »

KARLone pisze:a skąd jesteś? może ktoś w twojej okolicy zna stację, na której nie robią większych problemów. to chyba najtańsze wyjście. Wszelkie przeróbki to ok 800 zł, nie wiem czy na rockauto można kupić europejskie.

Jestem z Zielonej Góry. Są zamienniki,ale znalazłem tylko firmy Depo. Z tego co czytam,nie są najlepsze. W serwisie jest kłopot-nie potrafią powiedzieć,czy te z europejskich wersji będą pasowały uchwytami,kablami itp. No i cena-1400zł za sztukę.
Zamienniki Depo sa do kupienia już od 130 zł za sztukę. Wiem,że firma VALEO jest niezła(robi lampy do Yarisa fabrycznie montowane) czy też Deso i Hella-ale niestety nie mogę ich znaleźć w necie ani w sklepach. Przeróbki podobnoż są mało legalne i skuteczne,więc to chyba ostateczna wersja.


marcinc
Posty: 34
Rejestracja: 05 mar 2010, 16:45
Skąd:

Re: Przednie lampy

Post autor: marcinc »

Myślę ,że bilet narodowego banku polskiego o nominale np: 50 dla pana diagnosty rozwiąże problem definitywnie ;D
CV LX 4,6 98 '

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Przednie lampy

Post autor: kitt94 »

W Taurusie mam oryginalne reflektory i nie narzekam na to ile światła dają, wręcz przeciwnie, świecą świetnie. Poprzedni właściciel władował jakieś projektory robione na patent tragicznie do tego stopnia, że po opadach deszczu miałem w kloszach jezioro. Nie wiem jeszcze jak jest w Buicku, będzie jaśniej to się przyjrzę.

A tak swoją drogą KARlone, ruszyło się coś? ;)
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

Tak. Wszczepiłem gładkoszybowe pod stary klosz. Prototyp sprawdza się na tyle dobrze, że założyłem też drugą. Gdzieś o tym pisałem ale nie mogę znaleźć. W każdym bądź razie, spokój na przeglądzie gwarantowany bo klosz ma wytłoczoną nawet europejską homologację. Docelowo chcę, zrobić wtyczkę, dzięki której będę mógł zmieniać lampy z oryginalnych na przeróbki w czasie 30 sek. :) Co oryginał to oryginał, wygląda z pewnością lepiej. Niestety nie mam lepszych fotek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Przednie lampy

Post autor: kitt94 »

No tak, oryginał wygląda lepiej z całą pewnością. Ale to i tak widzi mi się całkiem dobrze, pamiętam jak w naszym pierwszym Taurusie wstawili nam w oryginalne klosze całe reflektory od Malucha :D

Ale grunt, że przeróbkę wykonałeś czysto i estetycznie, bp na wygląd halogenów niestety nie wpłyniesz. :)
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.


seba4x4

Re: Przednie lampy

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 17:01 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

duch_gdansk
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:28
Samochód: Camaro 86, Camaro 87
Skąd: Gdańsk

Re: Przednie lampy

Post autor: duch_gdansk »

seba4x4 pisze:W moim Fordzie oryginały był popękane i totalnie zużyte (nawet woda stała), na początku rozważałem zakup takich:
http://www.ebay.com/itm/4x6-H4651-4652- ... db&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
Na szczęście okazało się, że na miejscu są dostępne takie:
http://egaraz.com/offer,list,57014,370, ... lowny.html#" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupione, założone, działa super ;)
Też latam na lampkach firmy Autopal, ogólnie żadna rewelacja podobno z trwałością, ale w tej cenie to ja je mogę co rok zmieniać ;D
Camaro 86 SC , Camaro 87 SC GMC Vandura 3500 6,5d 94

ODPOWIEDZ