Przednie lampy

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.

Moje reflektory są:

przerobione na asymetryczne z homologacją
7
25%
przerobione na asymetryczne bez homologacji
3
11%
przerobione na ksenony symetryczne
1
4%
nie przerobione ale dobrze mi świecą i jestem zadowolony
11
39%
nie przerobione ale nie wiem co z tym zrobić bo nie ma pasujących zamienników
4
14%
nie przerobione, przełączone na długie i obniżone
0
Brak głosów
inne
2
7%
 
Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

przednie do Vika aftermarkety po 25 dolców za sztukę. Taniej niż barszcz. Trudno jednak powiedzieć jak świecą, bo je pokroiłem i wstawiłem w nie europejskie lustra. Efekt końcowy jak dla mnie super. Co nowy klosz to nowy. Ogólnie rozkład światła jest lepszy niż US.

Polerowanie trzeba przeprowadzać cyklicznie co jakiś czas(3 miesiące albo pół roku ale raczej częściej niż rzadziej). Z lakierowaniem to nie wiem jak jest. Ja kupiłem ostatnio cały zestaw (mleczko, ściereczka + "środek utrzymujący efekt" ) - sprzedają to w marketach. Wydaje się, że środek do polerowania szkła był sprawniejszy ale pewnie większe właściwości do ścierania. Najlepiej zaopatrzyć się w polerkę elektryczną, wtedy robota nie jest tak męcząca. Wracając do nowych, to w sumie mam je jakieś 3 lata i dopiero teraz zaczynają się pojawiać jakieś pojedyncze ryski.

Mam też zamiar wstawić europejskie lustra do Voyka. Lewy reflektor udało mi się kupić za 150 zł, a dzisiaj prawy za 130 z przesyłką, nawet nie opłaca się tego ciągać ze Stanów, a pudełka te same co miałem do Vica. Bez szarpania można by wyhaczyć oryginały europejskie za 400-500 zł ale szkło, to jest mleko. Za 700-900 zł w miarę dobrym stanie ale nie wiadomo ile wytrzymają i może ktoś je podpicował - ceny z kosmosu. Dlatego wolę kupić nowe aftermarkety z nową szybą, pokroić je i parę lat będą cieszyć. Szkoda, że samej szyby nie sprzedają ale taki trend, na czymś trzeba zarabiać. Teraz w ogóle nowa moda czyli przednie lampy full led, jak poleci jeden led, to trzeba zmieniać całą lampę za 3000 zł, więc problem zmatowiałych szyb został rozwiązany ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Przednie lampy

Post autor: RadAg! »

Akurat myślałem o Subaru ale wolałem nie pisac o który wóz chodzi ;). W Vicki mam nowe lampy. W Subaru jedna jest pożółkła, dlatego chcialem ją trochę odświeżyć.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

Spokojnie Radek, chyba już wszyscy przywykli do tego, że jeździsz ryżowcem :D Zerknąłem na portale aukcyjne. Ceny porażają. Wszystko co tańsze to wersji angielskiej. Jest tego zatrzęsienie, chyba nawet więcej niż wersji EU. A ja narzekałem że do Voyka się cenią. Środek do polerowania szkła jak najbardziej sobie poradzi ale warto wcześniej przeszlifować plastik drobnym papierem 800, 1200, 2000 i dopiero dać pastę. U żonki w byłym aucie właśnie były pożółkłe i rzeczywiście płynął żur w czasie szlifowania na mokro drobnym papierem. Zdecydowana poprawa widoczności w nocy i mniejsze oślepnie innych kierowców. Na przeglądzie zero problemu.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Przednie lampy

Post autor: KARLone »

taki stary wątek wygrzebałem, bo trafiłem na artykuł w AŚ o jakiejś gównoburzy(jeju jak dobrze że mamy to forum, bo już by mi skasowli posta za mowę nienawiści) 😆 chodzi o to że znany youtuber motoryzacyjny se kupił autko zza oceanu. Gównoburza polega na tym, że "nie spodziewał się" że autem nie da się przejść przeglądu. Ja nie za bardzo daje się nabierać na takie klikbajty no ale internety sie zagotowały, łącznie z prasą tradycyjną. W sumie to mam to w czterech literach, ale może w końcu ktoś się zastanowi po kiego my te asymetryczne światła w tej Europie mamy? Cała Ameryka jeżdzi i żyją a u nas jest zagrożenie w ruchu, pogwałcenie elementarnych zasad drogowych a założę się, że w nocy nikt by się nie połapał czy jedzie autem z lampami asymeteycznymi czy symetrycznymi.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ch/w2mstdl

Awatar użytkownika

Wojtek
Posty: 243
Rejestracja: 15 lis 2020, 20:37
Samochód: Cadillac Seville
Skąd: Łęczyca - ELE

Re: Przednie lampy

Post autor: Wojtek »

Oglądam ta wojnę Micha z M4k z zaciekawieniem. To auto co kupił to jeden wielki wał jest. W Polsce wymogiem jest aby auto posiadało światła asymetryczne. Nie ma odejść od przepisow/wyjątków na ten model. A okazuje się że oni od 10 lat sprzedają tak auta. Jak ktoś ma starsze auto z regulacja położenia lampy, to żaden problem. Lewą lampę obniżamy i po temacie. Jak ktoś ma zarejestrowany na zabytek to oświetlenie może mieć zgodne z tym jak wyszło z fabryki. I kolejny hit tego Cadillaca że był jeden dzień zarejestrowany w DE. I tylko na ten kraj firma uzyskała odstępstwo od przepisów na lampy symetryczne. Jakby auto zostało w DE to nie było by problemów.
Przez tyle lat sprzedali tych aut sporo. Więc jak Michu wygra w sądzie zwrot auta.... To będzie lawina pozwów.

Rozmawiałem o tych lampach z znajomym który jest biegłym sądowym. Pomyślcie co będzie jak ktoś wjedzie czołowo w ten pojazd w ruchu drogowym i powie ze światła go oslepiły? Gratka dla wyłudzaczy
Cadillac Seville - 1 gen - 350cui v8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Przednie lampy

Post autor: RadAg! »

Nie znam tematu ale generalnie większość przepisów "bezpieczeństwa" które nas otaczają są dla wyciągania hajsu a nie dla bezpieczeństwa...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ