filtr stożkowy

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
ODPOWIEDZ

Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

filtr stożkowy

Post autor: cofi7 »

szukam kogos kto ma zainstalowany ten filtr w taurusie 1 generacji ewentualnie 2. prosilbym o zdjecia.
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Daj sobie spokój ze stożkiem - jest dedykowane rozwiązanie K&N do tego auta - masz tu jego opis:
http://store.summitracing.com/partdetai ... toview=sku

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Re: filtr stożkowy

Post autor: Taurus_GL »

cofi7 pisze:szukam kogos kto ma zainstalowany ten filtr w taurusie 1 generacji ewentualnie 2. prosilbym o zdjecia.
No nie- nastepny maniak "tjuninku" :what:
Tak na marginesie tylko dodam, ze do dobrego tjuninku potrzebny obowiazkowo piesek kiwajacy glowka pod tylna szyba, brewki, siateczka tuningowa, pokrowiec na kierownice, no i swiece BOSHA czteroelektrodowe bo kazda daje 4 konie :D
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

troche droga ta wkładka a i jeszcze koszty przesyłki,
taurus_GL mowisz o wiejskim tuningu ktorego nie jestem zwolennikiem, a poza tym widze ze masz znikome pojecie o tej dziedzinie, ja jak sie na czyms nieznam to niepisze i tobie dobrze radze to samo :shoot: :shoot:
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

cofi7 pisze:troche droga ta wkładka a i jeszcze koszty przesyłki,
taurus_GL mowisz o wiejskim tuningu ktorego nie jestem zwolennikiem, a poza tym widze ze masz znikome pojecie o tej dziedzinie, ja jak sie na czyms nieznam to niepisze i tobie dobrze radze to samo :shoot: :shoot:
Spokojnie, nic takiego nie napisalem 8/ Twierdze po prostu, zeby nie przesadzac i zbytnio sie nie ekscytowac takimi tuningowymi dodatkami :x
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze sie na tym nie znam??? Tutaj np. stozki sa bardzo popularne, ale ludzie w wiekszosci maja znikome pojecie i montuja stozek tak, ze albo zasysa im cieple powietrze od silnika, albo wode spod blotnika :hihi: Po prostu tutaj sa bardzo popularne twierdzenia typu wydech to da Ci srednio 7KM (nie wazne czy w najnowszym Mercedesie, czy tez w Civicu z 89, swiece bosha to daja srednio 4KM jedna a jeszcze stozek to okolo 5KM i jak to podsumujesz to masz juz okolo 20KM- naprawde sa tacy, ktorzy w to wierza :/ To jest dla mnie juz szczyt lamerstwa :o zawsze pytam takich ludzi a ile koni da Ci naklejka NOS na zderzaku albo plyta na lusterku???
Pozdrawiam :papa:
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Widziałem też "superchargery" po kilkadziesiąt $ w postaci plastikowego wentylatorka montowanego w dolocie - podobno dodaje sporo kucy ;D i są tacy co to kupują. Niestety aby supercharger coś dał to musi to być spora sprężarka o niezłej mocy i dużym wydatku powietrza. Co do wkładu filtra - w rzeczywistosci jest to serio dobre rozwiązanie - kupujesz raz, do tego kupujesz zestaw do czyszczenia i zapominasz o konieczności zakupu nowego filtra. Co do stożka jak zamontujesz go za blisko to "obetnie" moment obrotowy silnika, jak będzie pobierał ciepłe powietrze to stacisz na mocy, a jak złapie wilgoć to się zatka. Długość dolotu może w istotny sposób wpłynąć na charakterystykę silnika, a kiepski stożek jak się rozsypie może narobić nieco bałaganu w silniku. Sam dość mocno przebudowuje swoje auto (Firebird), zmieniam konstrukcje głowic, dolotu, wydechu, zawieszenia, układu hamulcowego, elektroniki (ECM) ale nie mam zamiaru zakładać stożka - uznałem, że sam wkład to optymalne rozwiązanie.


Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

no tez widzialem te niby turbo sprezarki, widac na naiwosci ludzi mozna sporo zarobic. taurus_gl nie gniewam sie ;) chce zalozyc stozek z dwoch powodów: 1. chce bardziej slyszec ten charakterystyczny bulgot, w zadnym innym samochodzie nie ma takich efektow audio jak przy wdepnieciu gazu w taurusie (moim bynajmniej), nie chodzi tu o wiercenie dziur w tlumiku tylko czysty dzwiek z samego silnika 2. troche wiecej mocy przy wyzszych obrotach.
rzecza prosta i oczywista jest odizolowanie od komory silnika filtra i dostarczenie mu powietrza z zewnatrz dlatego chcialem zobaczyc jak to inni zrobili moze cos mi zaswita, bo tu w byku normalnie nie ma skad. jakby mi finanse pozwolily to skusilbym sie na swap na 3.8 i dopiero tego podrasowac. ale jest jak jest i narazie nie moge sobie na to pozwolic
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994


Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

no stozek mam juz zalozony ale narazie beposrednio za kolektorem ssacym, do tygodnia czasu przedluze rure w okolice blotnika tam gdzie seryjny filtr bral powietrze i cykne fotki, jestem bardzo zadowolony z efektu.
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Cyknij foty i może nagraj dźwięk. Chcemy to usłyszeć i zobaczyć.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

ok moze jeszcze dzis nagram, sprawdze tylko jaka jakoscia nagram przez moje nokie 6230i jak bedzie slaba to jutro sprobuje nokia n70. ale nagram na bank
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994

ODPOWIEDZ