Puste rury zamiast katalizatorow

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.
Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Puste rury zamiast tłumików - MGM 4.6L

Post autor: KARLone »

kiedy oba wydechy nie są połączone to jest taki efekt - cylindry są odpalane w innej kolejności niż sugeruje to budowa i stąd takie nierównomierny dźwięk.

To u mnie właśnie jest wycięty jeden z tłumików i wspawana rura. Mechaniory nie odważyły się wyciąć drugiego. W sumie mieli rację. Z jednym jest stosunkowo głośno ale jeszcze nie jest to męczące, obawiam się, że dwa wycięte uniemożliwiały by codzienne funkcjonowanie. Z negatywów to zauważyłem zwiększone zużycie paliwa. Być może jest to spowodowane boskim dźwiękiem w kabinie :D nie powiem że sobie odmawiam. Pojeżdżę tak przez lato a na jesień wpakuję mu standardowe tłumiki. W międzyczasie rozejrze się za zaworami otwieranymi przed tłumikami, dzięki temu masz to na co masz właśnie ochotę - albo głośno albo cichutko :)

Awatar użytkownika

m4ni3k
Posty: 831
Rejestracja: 20 kwie 2011, 21:50
Samochód: pacifica 4.0 AWD
Skąd: Warszawa

Re: Puste rury zamiast tłumików - MGM 4.6L

Post autor: m4ni3k »

KARLone pisze: W międzyczasie rozejrze się za zaworami otwieranymi przed tłumikami, dzięki temu masz to na co masz właśnie ochotę - albo głośno albo cichutko :)
tez sie za tym rozgladalem, cutouty mam juz nawet upatrzone, ale przed zlotem niestety tego nie ogarne.
filmik:
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Puste rury zamiast katalizatorow

Post autor: RadAg! »

Karlone, jak w sumie ta pusta rura u ciebie? Czy zauwazyles jakies ubytki mocy itp? Zastanawiam sie caly czas, puste rury czy Magnaflow...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Puste rury zamiast katalizatorow

Post autor: KARLone »

nie wytrzymałem i kazałem zaspawać tam jakiegoś tłumika Bóg jeden wie od czego.
Jeśli chodzi o puste rury to nie ma lepszych wrażeń przy gazie wbitym do deski, jednak przy normalnej jeździe, strasznie to buczy, przy codziennym użytkowaniu nie do wytrzymania. Po prostu zatęskniłem za ciszą.
MarcinV8 z detroi iron ma wspawane chyba flowmastery i też mu to fajnie brzmi a podczas jazdy mówi, że ma cicho. Ja cicho nie miałem i może tu jest różnica. W średnich zakresach obrotów, tłumik wyłapuje ten najbardziej męczące częstotliwości, mam tylko obawy, że przy założonych tłumikach nie będzie tak strzelać z rury jak przy wydechu przelotowym... :D
życie to sztuka wyboru, najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch Crown Victorii :D w przyszłym roku zgnije mi drugi tłumik więc znowu jest szansa na pojeżdżenie na wydechu przelotowym

Awatar użytkownika

IsoGrifo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2011, 23:20
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: Puste rury zamiast tłumików - MGM 4.6L

Post autor: IsoGrifo »

Cześć,

ja w końcu wyciąłem swoje tłumiki i wstawiłem dwa małe tłumiki przelotowe. Jest lekko głośniej (i o to mi chodziło) w porównaniu z Flowmaster serii 50. Swoją drogą to te Flowmastery mam do sprzedania. Przeleciałem na nich jakieś 600 km, więc prawie nówki są.. :cool:

Awatar użytkownika

Topic author
RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Puste rury zamiast katalizatorow

Post autor: RadAg! »

Masz jakies nagranie ?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Puste rury zamiast katalizatorow

Post autor: KARLone »

no właśnie do Crown Victorii sprzedają coś takiego jak rezonator, to małe puszki na końcach rur wydechowych... w sumie nie do końca wiem czy to zastępuje tłumik i czy może działa wespół z tłumikiem.

IsoGrifo, czemu zdecydowałeś się na wyrzucenie flowmasterów?

Awatar użytkownika

IsoGrifo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2011, 23:20
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: Puste rury zamiast katalizatorow

Post autor: IsoGrifo »

KARLone pisze:McHenry County Unit
Zdecydowałem się na wyrzucenie Flomasterów serii 50 ponieważ...są za ciche.. :cool: Żałuję, że nie zamówiem serii 30, albo 44. Tam zapewne efekt byłby lepszy. Ten silnik musi być słyszalny w kabinie, po to mamy to V8 pod maską. Cieszmy się z tego przy każdej okazji.

Rezonator, to jest to przegrubienie na końcach rur wydechowych. W środku jest tylko taka siatka metalowa. Ma on jeszcze dodatkowo łagodzić odgłosy wydechu. Może warto to wyciąć, żeby mieć lekko bardziej "chropowaty" odgłos z tyłu? Nie wiem...myślę, że tylko poprzez próbę można zobaczyć różnicę, ale domyślam się, że efekt byłby kosmetyczny...Pozdros ;)

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Puste rury zamiast katalizatorow

Post autor: grusiak »

Proponuje zamontować Glass Pack Cherry Bombs, a mnie sprzedać swojego flowmastera :)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2011, 15:26 przez grusiak, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

ODPOWIEDZ