Krzyżaki na wale - wibracje

Dział poświęcony zagadnieniom technicznym w samochodach. Mechanika i elektryka mają swoje miejsce. Poruszamy tutaj tematy dotyczące ogólnych zagadnień dotyczących wszystkich samochodów bez podziału na marki.
Regulamin forum
Prosimy o rzeczową dyskusję. Posty nie wnoszące nic do tematu będą usuwane lub przenoszone. Wątki dotyczące konkretnej marki lub modelu także będą przenoszone do działów tematycznych. To jest forum OGÓLNO-TECHNICZNE.

kurczak
Posty: 404
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Skąd:

Re: Sondaż

Post autor: kurczak »

jaber pisze:
KARLone pisze:Krzyżaki to sam brałem na rockauto, reklamowane jako super mocne więc się skusiłem. Poprzedni mi pękł i jeździłem na napasowanym krzyżaku z lublina. Kupiłem więc dwa nowe które miały pasować do mojego auta. Niby wszystko jest OK do prędkości 80 km/h. Potem pojawiają się niewielkie ale wyczuwalne wibracje które mają maksimum przy ok 110 km/h. Przy wymianie krzyżaków kazałem też wyważyć wał. Warsztat, który mi to robił, jedyne na co mi zwrócił uwagę, to właśnie poduszka pod skrzynią, że jest wymęczona i będzie mi trochę jeszcze wibrować. Sam nie wiem czy to faktyczny powód tych wibracji. Trochę to wkurzające. Jeszcze tego nie zamówiłem, bo jakoś nie składa się, żebym brał z tego samego magazynu a jak biore z dwóch różnych miejsc, to droższa przesyłka jest.
Tylko jest jeden problem żaden z mistrzów wyważania wałów nie wspomina o tym że da się wyważyć wał ze złymi krzyżakami lub nawet krzywy wał .

I teraz taki zestaw w twoim mocowaniu pod autem będzie wibrował.

Miałem to samo kupiłem krzyżaki rzekomo pasujące do auta cuda na kiju robiłem z wałem wyważanie sranie itp i dalej mikro wibracje właśnie w okolicach 80 . Więc zacząłem szperać gmerać i finalnie się okazało że jednak pasujące krzyżaki nie są odpowiednie bo ja potrzebuje inny model który wymiarowo był niemal identyczny .
Nie ma też cudów jak niektórzy mistrzowie od wałów opowiadają że muszą się krzyżaki poukładać to g...no prawda.
Poduszka tez nic do tego nie ma bo ja miałem kompletnie rozwulkanizowaną i zero wibracji jedynie mega dupnięcie przy ruszaniu czy redukcji bo cała skrzynia się unosiła i opadała z hukiem :).

Najlepiej jak byś wlazł pod jakaś inną CV wykręcił wał i wsadził do siebie to wtedy będziesz wiedział na czym stoisz ja dopiero po takim zabiegu stwierdziłem że nie są to różne wymyślane usterki w aucie tylko cały czas sprawa wału i krzyżaków.

Stawiam na krzyżaki i wyważenie ze złymi krzyżakami.

Ja to robiłem w takiej firmie http://www.metcomp.pl/onas.htm robią cuda na kiju a dali ciała .


A wibracji już nie mam i już mnie nie denerwują i nie były spowodowane , kołami , skrzyniami , poduszkami , wałkiem atakującym ,sworzniami , piastami,układem kierowniczym itp itd bo na to wszytko tylko nie na wał wskazywali goście od wału i inni specjaliści .

Jedyne Grzesiek z Żor z ojcem mieli prawie pewność ze to kwestia dalej wału i krzyżaków.
No własnie firma która robi cuda-wszystko to firma która nic nie umie robić. Zgodzę się z tym że ciężko znaleźć dzisiaj kogoś kto konkretnie zajmuje się daną tematyką w autach i robi to OK. Faktycznie z wałem nie ma żartów nie daj bóg pęknięcie krzyżaka w czasie jazdy przy 80-110 .

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Krzyżaki na wale - wibracje

Post autor: KARLone »

Dzisiaj, po przejechaniu iluś tys. km mogę powiedzieć, że mam spokój z wałem, wibracje całkowicie znikły, nowe krzyżaki pięknie się ułożyły i jest OK.

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Krzyżaki na wale - wibracje

Post autor: grusiak »

W Starej Miłosnej pod Warszawą jest bardzo dobra firma, która regeneruje i wyważa wały napędowe. Szczerze polecam.
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum


napedowy

Re: Krzyżaki na wale - wibracje

Post autor: napedowy »

W Wałbrzychu też jest dość sensowna firma która produkuje wały napędowe

ODPOWIEDZ