Motoryzacja wg kontynentów - debata

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

KARLone pisze:Jeśli ktoś błędnie zakłada swoje potrzeby, to nigdy nie będzie zadowolony ze swojego auta.
Karlone, jakie wg ciebie ma potrzeby nabywca policyjnej Crown victorii? :D Honda mojej zony spelnia jako samochod te same zadania tak samo dobrze a nawet lepiej bo jest tansza w utrzymaniu. Jedyna potrzeba jaka mi przychodzi do glowy to chec zwrocenia na siebie uwagi, wyroznienia sie w tlumie i identyfikowania sie z tymi klimatycznymi amerykanskimi filmami :D
Nie widze tu miejsca na rozsadne argumenty i doswiadczenia Michala z BMW i Mercedesami :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:Karlone, jakie wg ciebie ma potrzeby nabywca policyjnej Crown victorii?
RadAg! pisze:Jedyna potrzeba jaka mi przychodzi do glowy to chec zwrocenia na siebie uwagi, wyroznienia sie w tlumie i identyfikowania sie z tymi klimatycznymi amerykanskimi filmami :D
Bardzo ładnie sam odpowiedziałeś na swoje pytanie ;) Widać więc, że jednak MASZ KONKRETNE POTRZEBY, które zaspokaja Vicky - a więc to o czym pisze Karlone jest jak najbardziej na miejscu.
RadAg! pisze:Nie widze tu miejsca na rozsadne argumenty i doswiadczenia Michala z BMW i Mercedesami :D
Sorry, ale nie wiem co to są "rozsądne argumenty" :)
BMW i Mercedes z kolei spełniają najlepiej MOJE potrzeby.
W części są one podobne do Twoich, jak chęć wyróżnienia się, domyślam się że również przestronność, V8, automat, tylny napęd (choć o tych nie napisałeś).
W części natomiast się różnią, jak moja potrzeba dotykania materiałów dobrej jakości, posiadania mocniejszego auta, czy też udzielania się w większej społeczności podzielającej takie same zainteresowania.
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

michal_5000 pisze:BMW i Mercedes z kolei spełniają najlepiej MOJE potrzeby.
W części są one podobne do Twoich, jak chęć wyróżnienia się
Nie wiem jak mozna sie wyrozniac w BMW albo Merolu
michal_5000 pisze: jak moja potrzeba dotykania materiałów dobrej jakości
Ja tez lubie dodytkac materialow dobrej jakosci ale od tego mam zone, z samochodem seksu nie uprawiam, powiem wiecej, im samochod bardziej szorstki, narowisty i niegrzeczny tym lepiej.
michal_5000 pisze:]udzielania się w większej społeczności podzielającej takie same zainteresowania.
Bez watpienia w spolecznosc fan(atyk)ow BMW i Mercedesa jest liczna ja jakos wole jednak trzymac sie od nich z daleka... ;)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:Nie wiem jak mozna sie wyrozniac w BMW albo Merolu
Zależy w jakim. Przykładowo SEC'ów jest na ulicach na pewno mniej, niż co bardziej popularnych Chryslerów lub Fordów USA.

Ponadto o wyróżnianiu decyduje nie tylko marka/model, ale też czy jest auto "bone stock"/zmodyfikowane, czy ma jakieś ciekawe rozwiązania techniczne, czy ma ciekawą opcję/kolor, itp.
RadAg! pisze:Ja tez lubie dodytkac materialow dobrej jakosci ale od tego mam zone, z samochodem seksu nie uprawiam, powiem wiecej, im samochod bardziej szorstki, narowisty i niegrzeczny tym lepiej.
Ok, po prostu nie masz tej potrzeby w stosunku do samochodu. Ja lubię przedmioty w dobrym gatunku.
RadAg! pisze:Bez watpienia w spolecznosc fan(atyk)ow BMW i Mercedesa jest liczna ja jakos wole jednak trzymac sie od nich z daleka... ;)
Nie różnią się szczególnie od innych, w sumie to pełen przekrój społeczny. Zgaduję że masz w głowie jakiś stereotyp. :)

----------
Tak naprawdę jednak, w swojej odpowiedzi skupiłeś się na pobocznych wątkach. Główny przekaz mojego posta był taki, że KAŻDY wybór wynika z określonych potrzeb.
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

michal_5000 pisze:w sumie to pełen przekrój społeczny. Zgaduję że masz w głowie jakiś stereotyp. :)
Jaki stereotyp, skadze, przeciez to nieprawda ze kazdy dres, dealer czy gangster musi miec BMW :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: KARLone »

mój kuzyn jeździ jakąś s-klasą ale taką starszą i właśnie coś mi mówił, że to jest dobry kierunek ale poluje na coś starszego. Byłem kiedyś na lokalnym zlocie Bayernu i aut było więcej niż na naszych ogólnopolskich spotach amerkarów. Między zeszmaconymi beemkami były też takie, które wciąż trzymały klasę i przyjemnie było popatrzeć.


piotrekzet

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: piotrekzet »

RadAg! pisze:Ja tez lubie dodytkac materialow dobrej jakosci ale od tego mam zone,
Dałeś czadu :D
Ale wiesz, jak się żona zestarzeje....
To wystarczy wymienić na nowszy model ;)


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:
michal_5000 pisze:w sumie to pełen przekrój społeczny. Zgaduję że masz w głowie jakiś stereotyp. :)
Jaki stereotyp, skadze, przeciez to nieprawda ze kazdy dres, dealer czy gangster musi miec BMW :D
A prawda? :D Chyba na Wyspie Man :P
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

Jak juz mowimy o Manie to sie mnostwo Bulgarow nazjezdzalo ostatniego roku. Co z jakims zagadam to mi mowi ze chce kupic BMW :D A na moje auto mowia traktor :D :D :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: michal_5000 »

Z Bułgarami to by się zgadzało - oni są jakieś 15 lat za Polską. U nas nastąpił już raczej etap zróżnicowania gustów, nawet - jak mówisz - wśród dresów i dealerów.

Chociaż nie można zakładać, że ci Bułgarzy na IoM to zaraz sami kryminaliści. Ogólnie marka BMW jest b. lubiana w naszej części świata - gdzieś od Niemiec po Kazachstan.
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

Na Manie nie mozna wyroznic wsrod spoleczenstwa fascynatow BMW, ale to chyba dlatego ze tu nie ma dresow :D No poza tymi Bulgarami oczywiscie i dresami z Polski :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1729
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: jadaniel »

RadAg! pisze:Na Manie nie mozna wyroznic wsrod spoleczenstwa fascynatow BMW, ale to chyba dlatego ze tu nie ma dresow :D No poza tymi Bulgarami oczywiscie i dresami z Polski :D
a duzo tam u ciebie Radku na tej małej wyspie polaków rodaków przebywa ?? :roll:
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

Procentowo pewnie podobnie jak w Anglii, liczbowo juz mniej. Kiedys chodzila, nie wiem na ile wiarygodna, informacja ze bylo tu ok 7-8 tys Polakow co stanowilo juz 10% ogolnej ludnosci Isle of Man. Aktualnie jest mniej. Ludzie powracali do kraju 2-3 lata temu ale z 5 tys. pewnie bedzie.
Co ciekawe kiedys wszyscy sie znalismy tutaj, na poczatku emigracyjnego zycia, bo wiekszosc z nas pocohodzila od jednego znajomego, potem znajomego znajomego itp. niestety potem sie zrobil juz niezly burdel. Dresy przyjechaly i zaczely sie bujac zglebowanymi beemkami :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1729
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: jadaniel »

stosunkowo duzo was rodaków tam jest , patrząc na liczbę mieszkańców i powierzchnię wyspy ;)
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:Wolalbym zebysmy pozostali przy ogolnikach. Poznasz przyczyne i bedziesz mial kolejny dobry i niepodwazalny argument na niska jakosc amerykanskich aut lub na wysoka - niemieckich :D
Daleki jestem od oceniania samochodów przez pryzmat kraju ;) A jeśli już, to dobrze wiesz, Radku, że niejeden model zza Oceanu darzę dużym sentymentem (inaczej bym się nie pałętał od tylu lat zawsze gdzieś w pobliżu tych aut... :hah: )

Zastrzeżenia jakie mam odnośnie jakości aut z USA - dotyczą z reguły wykończenia, spasowania części tapicerskich, jakości użytych materiałów, itp. Jeśli natomiast mówimy o jakości "konstrukcyjnej" (trwałości/awaryjności mechanizmów) - to myślę, że są bardziej i mniej udane modele, tak samo jak wśród niemieckich czy dowolnych innych.
Za to większość aut amerykańskich ma inną zaletę - jest nią PROSTOTA. Z chęcią powitałbym tą cechę w swoim aucie - niestety musiałbym się cofnąć min. do I połowy lat '80. :/
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

ODPOWIEDZ