Motoryzacja wg kontynentów - debata

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ

Continental
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2012, 18:01
Skąd:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: Continental »

71Corvette454 pisze:Co do kierownic, to zgadzam się, że zazwyczaj w ogóle nie pasują do wnętrza (np te w Caprice'ach, co kolega Continental wrzucił), ale krzemieniowa jest wyjątkiem - w połączeniu z obniżeniem, wydechem i lakierem pasuje przeidealnie - no świetna jest!

Tym bardziej że to Caprice IV, ikona krążowników z lat 90. Cała deska rozdzielcza jest w klasycznym stylu którego już nie mają nowe modele Impali itp.
A jak dla kogoś średnica kierownicy jest za duża to po co mu klasyczny krążownik? ;)
Już pomijam istotny fakt, że chyba była montowana poducha powietrzna...

Awatar użytkownika

szajboos
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:51
Samochód: Cadillac Fleetwood 1993
Skąd: Racibórz/Vienna

Re: Chevrolet Caprice Classic

Post autor: szajboos »

Continental pisze:
Fakt jest faktem, że różni ludzie kupują auta tej marki...od pasjonatów do osiłków ;). I zgadze się z Tobą, że większość do ci drudzy...i nie tytko Twojej okolicy ;)
W sumie lubię ten klimat....jadąc takim autem czy dalej idąc serią 7 czy Ską...inni się Ciebie boją i omijają z daleka a Ty masz spokój i możesz spokojnie jechać ;)

Jeśli mogę to dodam coś od siebie. Mam od ponad 3 lat czarne e38. Jestem krótko ścięty, chodzę w sportowych ciuchach (nie lubię określenia "dres") bo jest mi w nich wygodnie. Nie uważam żebym był stereotypowym dresem. I niestety to co piszesz o tym omijaniu, spokojnym jeżdżeniu to wierutne bzdury. Kontrole drogowe, bagażnik otwierany przy każdej kontroli, osobista, pomimo tego że auto przed Tobą jedzie z taką prędkością jak Ty, to BMW na bok, ten przed Tobą jedzie dalej, zdjęcie auta na komendzie na tablicy "auta które należy gnębić" ... Tak działa stereotyp BMW i bywa to męczące. Szczególnie o 2 w nocy osobista... Tyle ode mnie w tym temacie. Na Cadillac'a wszyscy patrzą, ale mijałem już troszkę patroli i nie zatrzymali. BMW bym już stał...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

Wniosek taki szajboos, że powinieneś jeździć tylko caddim :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

szajboos
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:51
Samochód: Cadillac Fleetwood 1993
Skąd: Racibórz/Vienna

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: szajboos »

Wiesz, BMW ma swoje niewątpliwe zalety. Prowadzenie przy każdej prędkości to inna bajka. Oswietlenie - bixenon robi robotę. Zabezpieczenie anty korozyjne - Caddi daleko w tyle. Dostępność części też jest lepsza. Możnaby jeszcze trochę wymienić. Caddi znów to więcej miejsca, prosta budowa, ceny części, prawdziwe V8 a nie taka popierdówka jak 4.4 w BMW (bo niestety jeśli chodzi o brzmienie to znam jedno V8 w BMW które brzmi tak bardziej amerykańsko - w X5 4.8iS), wyciszenie jest lepsze w Caddim. I też możnaby wymienić sporo więcej. Poprostu tych dwóch aut nie można porównywać, każde ma niewątpliwie swoje wady i zalety. Najbardziej pasowałoby mi mieć je oba. Na dalekie trasy - BMW 7er - bo to genialny pożeracz tras. Śmigasz przez wiele km autostradą non stop ponad 200 km/h i ani auto ani Ty nie czujesz zmęczenia. Cadillac znów do spokojnego cruisingu z prędkościami bulgoczącymi. Tak ja to widzę


Continental
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2012, 18:01
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice Classic

Post autor: Continental »


Jeśli mogę to dodam coś od siebie. Mam od ponad 3 lat czarne e38. Jestem krótko ścięty, chodzę w sportowych ciuchach (nie lubię określenia "dres") bo jest mi w nich wygodnie. Nie uważam żebym był stereotypowym dresem. I niestety to co piszesz o tym omijaniu, spokojnym jeżdżeniu to wierutne bzdury. Kontrole drogowe, bagażnik otwierany przy każdej kontroli, osobista, pomimo tego że auto przed Tobą jedzie z taką prędkością jak Ty, to BMW na bok, ten przed Tobą jedzie dalej, zdjęcie auta na komendzie na tablicy "auta które należy gnębić" ... Tak działa stereotyp BMW i bywa to męczące. Szczególnie o 2 w nocy osobista... Tyle ode mnie w tym temacie. Na Cadillac'a wszyscy patrzą, ale mijałem już troszkę patroli i nie zatrzymali. BMW bym już stał...

O 2 w nocy w mieście czy poza jechałeś? wiesz , że poza miastem policjant musi być w mundurze, tak tylko mówię ;)
Wiesz, u mnie w Warszawie BMW 39 jest od groma...by musieli co chwila zatrzymywać wszystkich ;)
Poza tym jak chcesz mieć spokój z policją to może lepiej bierz Merca bo ostatnio policja ma nowe busy, własnie Merce ;) a tak na poważnie, miałem na myśli ogólne stereotypy że jak jedziesz poważnym autem to czujesz się bezpiecznie. Jeździłem Fiatem 126 p (pierwsze moje auto) i co chwila albo ktoś zajeżdżał mi drogę albo jechał za zderzakiem ''na zająca'' z miałem czelność jechać dość wolno środkowych pasek (3 pasmówka).
Ale masz rację, 2 razy miałem sytuacje, ze debil z problemami emocjonalnym wychodził z auta i pyskował - z pospolitych aut, może po prostu kompleksy czy coś... ;)

szajboos pisze:Wiesz, BMW ma swoje niewątpliwe zalety. Prowadzenie przy każdej prędkości to inna bajka. Oswietlenie - bixenon robi robotę. Zabezpieczenie anty korozyjne - Caddi daleko w tyle. Dostępność części też jest lepsza. Możnaby jeszcze trochę wymienić. Caddi znów to więcej miejsca, prosta budowa, ceny części, prawdziwe V8 a nie taka popierdówka jak 4.4 w BMW (bo niestety jeśli chodzi o brzmienie to znam jedno V8 w BMW które brzmi tak bardziej amerykańsko - w X5 4.8iS), wyciszenie jest lepsze w Caddim. I też możnaby wymienić sporo więcej. Poprostu tych dwóch aut nie można porównywać, każde ma niewątpliwie swoje wady i zalety. Najbardziej pasowałoby mi mieć je oba. Na dalekie trasy - BMW 7er - bo to genialny pożeracz tras. Śmigasz przez wiele km autostradą non stop ponad 200 km/h i ani auto ani Ty nie czujesz zmęczenia. Cadillac znów do spokojnego cruisingu z prędkościami bulgoczącymi. Tak ja to widzę
zgadza się w 100%. BMW to do normalnej jazdy, a Cadi do turlania się. Nikt normalny nie pędzi krążownikiem.

Awatar użytkownika

71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: 71Corvette454 »

Właśnie to mnie nieco dziwi - bo wszyscy słyszymy jakie to amerykańskie silniki i skrzynie są niezniszczalne... ale tylko dopóki się ich delikatnie używa. To trochę nie pasuje - byle jaki samochód jak się nim delikatnie jeździ, też nie będzie się psuł. Skoro te auta są stworzone do wygodnego pokonywania dużych odległości, to mając takie silniki nie powinno na nich robić wrażenia utrzymywanie prędkości powiedzmy nawet 200 km/h :/ Bo przecież taki powiedzmy Mańka Chrysler, czy nawet mój bolid nie mają najmniejszych problemów z osiągnięciem tej prędkości - nie wiem, czy to wynika z tego, że w Stanach to nikogo nie interesuje, bo oni tam mają te swoje 85 mph i w odróżnieniu od tego co jest u nas, autentycznie nikt tej prędkości nie przekracza?
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8


Continental
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2012, 18:01
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice Classic

Post autor: Continental »

szajboos pisze:
Continental pisze:
Fakt jest faktem, że różni ludzie kupują auta tej marki...od pasjonatów do osiłków ;). I zgadze się z Tobą, że większość do ci drudzy...i nie tytko Twojej okolicy ;)
W sumie lubię ten klimat....jadąc takim autem czy dalej idąc serią 7 czy Ską...inni się Ciebie boją i omijają z daleka a Ty masz spokój i możesz spokojnie jechać ;)

Jeśli mogę to dodam coś od siebie. Mam od ponad 3 lat czarne e38. Jestem krótko ścięty, chodzę w sportowych ciuchach (nie lubię określenia "dres") bo jest mi w nich wygodnie. Nie uważam żebym był stereotypowym dresem. I niestety to co piszesz o tym omijaniu, spokojnym jeżdżeniu to wierutne bzdury. Kontrole drogowe, bagażnik otwierany przy każdej kontroli, osobista, pomimo tego że auto przed Tobą jedzie z taką prędkością jak Ty, to BMW na bok, ten przed Tobą jedzie dalej, zdjęcie auta na komendzie na tablicy "auta które należy gnębić" ... Tak działa stereotyp BMW i bywa to męczące. Szczególnie o 2 w nocy osobista... Tyle ode mnie w tym temacie. Na Cadillac'a wszyscy patrzą, ale mijałem już troszkę patroli i nie zatrzymali. BMW bym już stał...

Wyżej w moim poście źle się ułożyło cytowanie ;)

O 2 w nocy w mieście czy poza jechałeś? wiesz , że poza miastem policjant musi być w mundurze, tak tylko mówię
Wiesz, u mnie w Warszawie BMW 39 jest od groma...by musieli co chwila zatrzymywać wszystkich
Poza tym jak chcesz mieć spokój z policją to może lepiej bierz Merca bo ostatnio policja ma nowe busy, własnie Merce a tak na poważnie, miałem na myśli ogólne stereotypy że jak jedziesz poważnym autem to czujesz się bezpiecznie. Jeździłem Fiatem 126 p (pierwsze moje auto) i co chwila albo ktoś zajeżdżał mi drogę albo jechał za zderzakiem ''na zająca'' z miałem czelność jechać dość wolno środkowych pasek (3 pasmówka).
Ale masz rację, 2 razy miałem sytuacje, ze debil z problemami emocjonalnym wychodził z auta i pyskował - z pospolitych aut, może po prostu kompleksy czy coś...


Continental
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2012, 18:01
Skąd:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: Continental »

71Corvette454 pisze:Właśnie to mnie nieco dziwi - bo wszyscy słyszymy jakie to amerykańskie silniki i skrzynie są niezniszczalne... ale tylko dopóki się ich delikatnie używa. To trochę nie pasuje - byle jaki samochód jak się nim delikatnie jeździ, też nie będzie się psuł. Skoro te auta są stworzone do wygodnego pokonywania dużych odległości, to mając takie silniki nie powinno na nich robić wrażenia utrzymywanie prędkości powiedzmy nawet 200 km/h :/ Bo przecież taki powiedzmy Mańka Chrysler, czy nawet mój bolid nie mają najmniejszych problemów z osiągnięciem tej prędkości - nie wiem, czy to wynika z tego, że w Stanach to nikogo nie interesuje, bo oni tam mają te swoje 85 mph i w odróżnieniu od tego co jest u nas, autentycznie nikt tej prędkości nie przekracza?
Nie wiem jak Twoja generacja Cadiedo, ale ogólnie krążowniki są bardzo miękkie w stosunku do aut EU typu BMW, Audi a nawet Merca.
Tu chodzi o rożne czynniki jak konstrukcja auta, rozkład mas, środek ciężkości (pomijam testy zderzeniowe aby nie być stronniczym i nie pogrążyć prawdziwego krążownika na ramie;). Możesz przeprowadzić test na zamkniętym placu.
Rozpędzasz 2 auta i robisz test łosia albo ostry manewr. BMW łatwiej opanujesz niż Lincolna który jak bujnie t poczujesz jak by był sztorm na morzu...
Ale to nie dziwne...Niemcy robią auta szybkie, nie mają limitów na autostradach (chyba że przebudowa drogi) i dlatego maja tradycje w budowaniu aut które muszą być stabilne, szybkie i dobrze hamujące (mówię o nowych modelach a nie powypadkowych z Niemiec).
Amerykaniec musi być tapczanem aby przemierzać drogę 66 z normalną prędkością bo tak tam się jeździ...


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: MichaŁ »

71Corvette454 pisze:nie wiem, czy to wynika z tego, że w Stanach to nikogo nie interesuje, bo oni tam mają te swoje 85 mph i w odróżnieniu od tego co jest u nas, autentycznie nikt tej prędkości nie przekracza?
Myślę, że tutaj jesteś w punkcie.
Inne warunki jazdy, inna kultura jazdy.
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

lincoln1998
Posty: 2057
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Samochód: 1996 Lincoln Town Car 4.6 V8 spełnione marzenie :)
Skąd: Kalisz

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: lincoln1998 »

71Corvette454 pisze:Właśnie to mnie nieco dziwi - bo wszyscy słyszymy jakie to amerykańskie silniki i skrzynie są niezniszczalne... ale tylko dopóki się ich delikatnie używa. To trochę nie pasuje - byle jaki samochód jak się nim delikatnie jeździ, też nie będzie się psuł. Skoro te auta są stworzone do wygodnego pokonywania dużych odległości, to mając takie silniki nie powinno na nich robić wrażenia utrzymywanie prędkości powiedzmy nawet 200 km/h :/ Bo przecież taki powiedzmy Mańka Chrysler, czy nawet mój bolid nie mają najmniejszych problemów z osiągnięciem tej prędkości - nie wiem, czy to wynika z tego, że w Stanach to nikogo nie interesuje, bo oni tam mają te swoje 85 mph i w odróżnieniu od tego co jest u nas, autentycznie nikt tej prędkości nie przekracza?

Nie wiem jak nowsze konstrukcje ale uważam że ogólnie amerykanem powinno się jeździć tak do 120km bo silnik są wolno obrotowe i nie lubią dużych prędkości.W sumie jak się jedzie już 150km to żyłowanie silnika.Czekam na wasze zdanie ;)
Obecnie:

2005 Cadillac SRX 3.6 V6
2003 Lincoln Town Car "L" 4.6 V8
2007 Chrysler 300C 5.7 V8 HEMI
1996 Lincoln Town Car 4.6 V8
1976 Lincoln Continental Mark IV 7.5 V8

Ex:

1991 Lincoln Town Car 5.0 V8
1993 Chevrolet G20 5.7 V8
1999 Chrysler Town & Country 3.8 V6
2000 Chrysler Sebring Conv. 2.5 V6
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8
1998 Chrysler Concorde 3.2 V6
1995 Chevrolet C1500 Pickup 4.3 V6
1998 Chrysler LHS 3.5 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
1998 Lincoln Town Car 4.6 V8
2005 Chrysler Town&Country 3.8 V6
2005 Chrysler Sebring Conv. 2.4 R4
1999 Chrysler LHS 3.5 V6
2005 Chrysler Town&Country 3.8 V6
1992 Mercury Grand Marquis 4.6 V8
2001 Lincoln Town Car 4.6 V8
2002 Chevrolet Avalanche Z71 5.3 V8
2005 Chrysler 300C 3.5 V6
2001 Chrysler Town&Country 3.8 V6
2001 Chrysler LHS 3.5 V6
2002 Chrysler Grand Voyager 3.3 V6
2005 Cadillac SRX 3.6 V6
1999 Lincoln Town Car 4.6 V8
2003 Lincoln Town Car 4.6 V8
2005 Ford Crown Victoria 4.6 V8 - P71

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1423
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: pecha »

lincoln1998 pisze:
71Corvette454 pisze:Właśnie to mnie nieco dziwi - bo wszyscy słyszymy jakie to amerykańskie silniki i skrzynie są niezniszczalne... ale tylko dopóki się ich delikatnie używa. To trochę nie pasuje - byle jaki samochód jak się nim delikatnie jeździ, też nie będzie się psuł. Skoro te auta są stworzone do wygodnego pokonywania dużych odległości, to mając takie silniki nie powinno na nich robić wrażenia utrzymywanie prędkości powiedzmy nawet 200 km/h :/ Bo przecież taki powiedzmy Mańka Chrysler, czy nawet mój bolid nie mają najmniejszych problemów z osiągnięciem tej prędkości - nie wiem, czy to wynika z tego, że w Stanach to nikogo nie interesuje, bo oni tam mają te swoje 85 mph i w odróżnieniu od tego co jest u nas, autentycznie nikt tej prędkości nie przekracza?

Nie wiem jak nowsze konstrukcje ale uważam że ogólnie amerykanem powinno się jeździć tak do 120km bo silnik są wolno obrotowe i nie lubią dużych prędkości.W sumie jak się jedzie już 150km to żyłowanie silnika.Czekam na wasze zdanie ;)
no ta, CHP sie z toba zgadza i chyba dlatego zabrali mi prawko na miesiac za 127 na 70 :)


Continental
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2012, 18:01
Skąd:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: Continental »

lincoln1998 pisze:
71Corvette454 pisze:Właśnie to mnie nieco dziwi - bo wszyscy słyszymy jakie to amerykańskie silniki i skrzynie są niezniszczalne... ale tylko dopóki się ich delikatnie używa. To trochę nie pasuje - byle jaki samochód jak się nim delikatnie jeździ, też nie będzie się psuł. Skoro te auta są stworzone do wygodnego pokonywania dużych odległości, to mając takie silniki nie powinno na nich robić wrażenia utrzymywanie prędkości powiedzmy nawet 200 km/h :/ Bo przecież taki powiedzmy Mańka Chrysler, czy nawet mój bolid nie mają najmniejszych problemów z osiągnięciem tej prędkości - nie wiem, czy to wynika z tego, że w Stanach to nikogo nie interesuje, bo oni tam mają te swoje 85 mph i w odróżnieniu od tego co jest u nas, autentycznie nikt tej prędkości nie przekracza?

Nie wiem jak nowsze konstrukcje ale uważam że ogólnie amerykanem powinno się jeździć tak do 120km bo silnik są wolno obrotowe i nie lubią dużych prędkości.W sumie jak się jedzie już 150km to żyłowanie silnika.Czekam na wasze zdanie ;)
:] Zgadzam się.
Nowe modele przybliżyły sie do europejskich ale jak bardzo to nie wiem.... ktoś by musiał napisać z posiadaczy np. DTSa z 2007 roku - przyjemne autko ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: RadAg! »

Ja tam Vickiem mogę lecieć i 130 mph i silnik to lubi :D Tak naprawdę to są rozważania o stereotypach, które są tylko... stereotypami :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: 71Corvette454 »

Panowie, nie wiem czy Wy mnie przypadkiem znowu źle nie zrozumieliście :D - silnikowi to wiem, że nic nie będzie, bo przy 110 mph ma 3k obrotów i wcale się nie wydaje jakoś bardzo obciążony (a w każdym razie nie bardziej niż Avensis mojego Taty przy 110 kph i też 3k obrotów ;)), ale chodzi mi o skrzynię biegów. Która się podobno potrafi zagrzać. I rozlecieć w drobny mak. Nawet na naszym zlocie ktoś mi tak powiedział, więc nie wiem czy to na pewno stereotyp?
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

Awatar użytkownika

pecha
Posty: 1423
Rejestracja: 25 wrz 2012, 23:06
Samochód: Azul grande, El Bandito
Skąd: Łódź

Re: Motoryzacja wg kontynentów - debata

Post autor: pecha »

akurat co do żywotności skrzyń automatycznych to ja zawsze slyszalem ze sa niezbyt zywotne i moje doświadczenia to niestety potwierdzaja
ale troche przygeneralizowales zakladajac ze amerykanskie auto = automatyczna skrzynia ;)
BTW ograniczenie 85mph to nieczesto sie zdarza tam zobaczyc

ODPOWIEDZ