Pomoc w identyfikacji

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
Awatar użytkownika

Topic author
Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Pomoc w identyfikacji

Post autor: Taurus_GL »

Dzisiaj mialem juz pierwszy dzien przerwy w college (do 25 stycznia :D ;) :] :cool: i pogoda dopisywala, naprawde jest dzisiaj zajebiscie, slonecznie w ogole nie czuc ze to juz 18 grudzien, normalnie jest przynajmniej z 10-12 stopni i oby tak dalej. Korzystajac z okazji wybralem sie na okoliczny szrot. I tutaj wlasnie male pytanie do Was- podczas zwiedzania natknalem sie na cos takiego.
Obrazek
Obrazek
Cialo wieelkiego rekina wyrzucone na brzeg :sad:
Obrazek
Kiedys dumnie wozil swojego wlasciciela ;(
Obrazek
Kokpit...
Obrazek
Obrazek
Zachowalo sie nawet oryginalne radio. Okaz dla kolekcjonera :sad:

Co to moze byc 8/ Niby ma juz to klamki kasetowe i wcale nie tak duzo chromu czyli jak mysle to juz pewnie lata 60. Zwroccie uwage na te wnetrze przypominajace kokpit F-16 :o Szkoda :sad: Gdyby za wczasu dorwal sie do niego jakis kolekcjoner...
Ale wracajac do tematu CO TO JEST :roll: Domyslam sie tylko, ze pewnie Cadillac ale interesuje mnie konkretny model i ewentualnie lata produkcji, a nigdzie zadnej fotki z takim czyms nie moge znalezc :medit:

Ogolnie to na ten szrot jezdzi sie tylko po to, zeby co mniejsze rzeczy powynosic w kieszeniach i porobic fotki :( Wszystko jest tam kompletnie na chama, samochody po osie pozapadane w blocie, nie posegregowane na marki a ceny jak z ksiezyca. Chociaz dla ludzi za zlomowany samochod placa tylko 60$ :razz: :o Jedze tam tylko wlasciwie po to, zeby cos ciekawszego upolowac bo nie wiem skad ale wlasnie tam czesto pojawiaja sie krazowniki czy inne takie nietypowe modele. Kiedys np. spotkalem Cadillaca pikapa z basenem na pace. Co ciekawe zwykle te pojazdy wygladaja na dawno juz nieuzywane, ze zniszczonymi tapicerkami itd. Z ciekawostek to np. dzisiaj spotkalem Taurusa sedana z 91 z poprowadzonym do wnetrza kabiny Vacuum Gauge, czyli po polsku chyba wskaznikiem podcisnienia po prawej stronie kierownicy i z obrotomierzem podobnym do spotykanych czasami w maluchach zamontowanym tuz obok wylacznika awaryjnych. Vacuum Gauge sobie wzielem, nie wiem tylko po co komu to bylo na codzien podpiete w samochodzie ;(
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

nic na tych fotkach nie widzać, strzel fotke z przodu, tyłu boku, oraz zagarów i kierownicy-czyli widok kierowcy, ewentualnie silnik.
jedyne co można powiedzieć że faktycznie lata 60-te...

edit: ok twoje fotki sie po prostu za długo ładowały i ich nie widziałek ;)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

ale chyba to nie jest cadillac, przód przypomina mi raczej coś ze stajni chryslera...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Ja widzę tylko 3 zdjecia. Fajnie Taurus_GL że robisz foty ale powiem Tobie że ich jakość jest kiepska.
Co do marki to nie mam pojecia. To może być zarówno Cadillac jak i Chrysler a także Chevy. Ja nie wiem. Może ktoś z kolegów z Flaming Wheels by odgadł. Jak chcesz to zapytam...

edit: Teraz jak już posta napisałem to mi się więcej fot otworzyło....Chyba faktycznie Chrysler...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

RadAg! pisze:Fajnie Taurus_GL że robisz foty ale powiem Tobie że ich jakość jest kiepska...
Qrde dzieki za slowa wsparcia :D :roll: No nie wiem co do jakosci fotek to raczej na zlomie w srodku samochodu zaslonietego jeszcze na dodatek innymi nie ma co sie spodziewac dobrego swiatla do zdjecia 8/ Poza tym trzeba cykac dosc szybko i czesto z nienajlepszej pozycji bo ktos w kazdej chwili moze nadejsc i sie beda patrzyli jak na debila :razz: Fotki cykam normalne o rozdzielczosci 640 tylko na forum sie automatycznie pomniejszaja ;(

To co to w koncu jest? ;)

EDIT: Na pierwszy rzut wyglada troche jak Chrysler New Yorker z lat 60-64 ale nie to nie to. Ani tyl ani wnetrze sie nie zgadza. Tylko z przodu troche podobny :hah:
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

tył to by nawet do chryslera newporta pasował, ale te kasetowe klamki....
może jakiś tuningowiec zaszalalał w latach 60-tych, złożył elementy z kilku aut do kupy,a my sie teraz głowimy co to...

Awatar użytkownika

Topic author
Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

GAZDA pisze:tył to by nawet do chryslera newporta pasował, ale te kasetowe klamki....
może jakiś tuningowiec zaszalalał w latach 60-tych, złożył elementy z kilku aut do kupy,a my sie teraz głowimy co to...
Nie, pod Newporta to tez nie za bardzo podchodzi bo lampy sa poziomo a nie pionowo :roll:
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

tam są lampy, ich akurat nawet nie zauważyłem, chodziło mi bardziej ogólnie o kształt tyłka. w sumie to ten tył też bardzo chevroleta convaira przypomina, ale wtedy nie pasuje przód.... :razz:
poddaje sie nie mam zielonego pojęcia co to jest...
wydaje mi sie czy na tapicerce drzwi jest wyprofilowany jakiś znak? jak bedziesz następnym razem to porób fotki jakimś szczegółom...

Awatar użytkownika

Topic author
Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

GAZDA pisze:tam są lampy, ich akurat nawet nie zauważyłem, chodziło mi bardziej ogólnie o kształt tyłka. w sumie to ten tył też bardzo chevroleta convaira przypomina, ale wtedy nie pasuje przód.... :razz:
poddaje sie nie mam zielonego pojęcia co to jest...
wydaje mi sie czy na tapicerce drzwi jest wyprofilowany jakiś znak? jak bedziesz następnym razem to porób fotki jakimś szczegółom...
Niestety w takich warunkach o jakiekolwiek szczegoly raczej trudno... Tutaj wbrew pozorom jest wielu "lowcow" takich nietypowych autek, a juz szczegolnie meksycy, lubiacy takie roznego rodzaju gadzety i swiecidelka zaraz odrywaja roznego rodzaju znaczki, detale. Np. nigdy nie spotkalem jeszcze na zlomie Mercedesa z zachowanym "celownikiem". Do tego identyfikacje pojazdow utrudnia fakt, ze fotki byly cykane na szrocie nie podzielonym na sektory GM, Ford i Chrysler to nawet nie wiem z jakiego koncernu mogly byc te autka, co troche juz ulatwiloby sprawe.
Obrazek
Postaram sie podac jeszcze troche szczegolow. Otoz samochod ma w tylnej czesci, tam gdzie to zaznaczylem w paincie jakis slad po oderwanym znaczku, jest to trudno odczytac ale na oko jest to "Fleter H" albo "Hefer H" w kazdym razie cos w tym stylu. Na fotce troche to gorzej widac niz w oryginale. Na kolpakach zadnych emblematow, przetloczenie na tapicerce to cos jakby siedzacy orzel. Poza tym nie jest to juz "skrzydlak" tyl jest plaski, a wiec to juz przelom lat 60 i 70 wiec teoretycznie mogl miec juz klamki kasetowe. No i te bardzo charakterystyczne wnetrze, jak kokpit samolotu. Jakies propozycje???
Pomyslec, ze ze 30 lat temu raczej nikt nie mialby problemow z odpowiedzeniem co to za autko- bylo ich duzo i nawet jesli jest poprzerabiany to i tak ktos by rozpoznal co to jest. Ciekawe czy z Taurusem tez tak kiedys bedzie? ;(

Biale auto obok zoltego Caprice'a to chyba na pewno Cadillac Deville :/ Tak mysle :x 8/
Obrazek
No i co to jest te czerwone auto z tym charakterystycznym tylem w ksztalcie lodzi/rakiety???
Obrazek
Obrazek
Poza tym mam jeszcze pytanie odnosnie tego starego Pontiaca, pierwszy czlon nazwy to "Star..." tyle sie zachowalo ze znaczka.
Obrazek
Jakie byly Pontiaki z lat 50 i 60 zaczynajace sie od Star?

Dzieki za pomoc. Aha fotki sa normalne 640x480 tylko na forum sa automatycznie skalowane. Po zapisaniu na dysk powinny byc normalne. ;D :cool:
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

ten obok żółtego (kiedyś) Caprice'a to może być też Desoto ale ten ma wyraźnie tylko 2 dzrwi, nie wiem jak to było z Desoto... Ten ogon w kształcie łódki to nic innego jak wspaniały Buick Riviera ale co do rocznika to już by trzeba poszukać w necie, bo nie wiem. Sam mam 3 takie Buicki w domu tyle że w skali :sad:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

przód i zegary tego powiedzmy na razie chryslera to wczesne lata 60 góra 64, wtedy już nie było płetw, na końcu 60-ych lat już były bardzo kanciaste auta.
ten biały to 100 cadillac coupe de ville rocznik jakoś 59-62, musiałbym tył widzieć.
ta łódź to słynny buick riviera boattail rocznik 70-73.
ten pontiac to bedzie star chief z lat 50-tych.
oj ale bedzie ubaw jak mi sie już uda wyjechać do tych stanów, chyba pierwsze co zrobie to przygarne takiego zabytka...

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

YES YES YES
wiedziałem że to coś ze stajni chryslera, z początku lat 60-tych!!!

to jest:
PLYMOUTH FURY rocznik 1961
http://www.seriouswheels.com/1960-1969/ ... ute-66.htm

ale jestem zajebisty :D ;D ;)

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

niezla gablota ale wolalbym ta trzecia od lewej ta czarna. ciekawe czy wiecie jaki to model ;)
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

To jest jakiś Caddi albo Chevy Fleetline...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

no to do roboty ;)
zdećka mało szczegułów... :/

ODPOWIEDZ