Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: RadAg! »

Piotrek mogę przeboleć, że ktoś ma inne zdanie niż ja, dlatego dyskutuję, a próbą dyskredytowania oponenta jest twój tego typu zarzut pod moim adresem. Poza tym to nie jest moje zdanie tylko system wypracowany w cywilizowanym kraju jakim jest Wielka Brytania, który działa. Przedstawiam ci go, bo go znam i doświadczyłem i nie stawiam się ponad tobą z tego powodu. Akurat miałem okazję zobaczyć jak to funkcjonuje gdzie indziej i tyle i uważam że to zdrowe rozwiązanie, a ty jak zwykle bronisz naszego podwórka. Uważam że brakuje ci otwartości i wyobraźni ponieważ bronisz tego podwórka, zajadle w wielu dyskusjach nie przyjmując w ogóle przykładów różnych rozwiązań z innych podwórek. To takie typowo polskie.
Wielokrotnie w naszej historii doprowadzaliśmy do upadku swojego kraju i nie ma co tutaj winić naszego geopolitycznego położenia. Gdybyśmy, jako naród nie uważali się za najmądrzejszy na świecie, tylko podpatrywali i z pokorą przyjmowali rozwiązania po prostu lepsze, nigdy byśmy nie byli tyle razy wyruchani przez obcych, ale nie, u nas musi być po naszemu i tyle a jako argumenty padają skrajne sytuacje niegodne społeczeństwa obywatelskiego. Tym bardziej im dłużej będziemy utrzymywać taki porządek jak obecnie, nigdy takim społeczeństwem się nie staniemy.
A ile było wypadków z udziałem kierowców bez OC? Co to za pytanie? Do mnie? Bo ja sobie nie przypominam abym krytykował ideę odpowiedzialności cywilnej w tym wątku, tylko rozwiązania szczegółowe, które są złodziejstwem.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: GAZDA »

piotrekzet pisze:Gazda, ok, załóżmy, że nie ma obowiązkowego OC. Koleś bez OC powoduje stłuczkę, nie ma ubezpieczenia, jest bezrobotny i nie ma kasy. I co dalej? Pójdzie siedzieć. A Ty zostaniesz bez samochodu i bez odszkodowania. I przyjmuję optymistyczną wersję, że nikomu nic się nie stało. Mi osobiście jakoś nie leży ta koncepcja.
A na terenie prywatnym, jeśli nikogo tam nie wpuszczasz i masz ogrodzony, to OK, ale załóżmy, że jednak zaprosisz sąsiada, po czym przestawiając swój samochód rozbijesz jego. Powiesz "sorry" i temat z głowy?
co mi z tego że pójdzie siedzieć??? niech sprzedaje co ma do sprzedania, niech weźmie kredyt, jego sprawa jak spłaci...
nadal nie jest to powód do przymusowego ubezpieczenia...
no jak go zaprosze i uszkodzemu auto to mu zapłace... przecie to normalne...
jednak nadal nie widze powodu bym musiał przymusowo mieć ubezpieczenie...
czy ty masz wszystko ubezpieczone, co jak idąc z grabiami sie poślizgniesz, grabie wylatują ci z łapy i przejeżdżają sąsiadowi po masce jego ferrari? :)
wiem wiem, chciałbyś mieć sąsiadów z przymusowo ubepieczonymi narzędziami... ;P
każdy cegoś tam chce... nie jest to powód by zmuszać do tego innych...
ja już pisałem że oc nie jest złe, sam bym wykupił do jazdy nawet jakby nie było przymusowe...
zapewne było by tańsze i obsługa była by lepsza, bo z przymusowymi usługami jest zawsze tak że po chuj sie starać jak i tak muszą ludzie korzystać z tych usług...

w uk czy niemczech czy właściwie całym cywilizowanym świecie państwo przynajmniej nie zmusza do tego oc poza administrowanymi przez siebie drogami, są nawet kraje gdzie nawet na tych państwowych drogach nie ma takiego obowiązku, świat kręci sie dalej i nic sie nie dzieje strasznego...
choć z tym jukejem to bym polemizował, bo tam było coś ze też wprowadzili jakieś gówno tego typu ze też muszą mieć ubezpieczenie bo co by było gdyby...
no a w polsce... szkoda gadać...
nie chce szpanować jaki to ja światowy, ale byłem w kilku krajach na dłużej i moge sobie porównywać jak jest z różnymi rzeczami, kilka rzeczy całkeim ok są w polsce, ale jednak w większości przypadków, jak se pomyśle gdzie pod jakimś względem jest najbardziej chujowo to wypada na polske... :/

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: cezar62 »

GAZDA pisze:każdy cegoś tam chce... nie jest to powód by zmuszać do tego innych...
ja już pisałem że oc nie jest złe, sam bym wykupił do jazdy nawet jakby nie było przymusowe...
zapewne było by tańsze i obsługa była by lepsza, bo z przymusowymi usługami jest zawsze tak że po chuj sie starać jak i tak muszą ludzie korzystać z tych usług...
Amen
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: cezar62 »

GAZDA pisze:kilka rzeczy całkeim ok są w polsce, ale jednak w większości przypadków, jak se pomyśle gdzie pod jakimś względem jest najbardziej chujowo to wypada na polske...
Byłem swego czasu z dłuższą wizytą w NRD. Tam było gorzej. Zdecydowanie i stanowczo.
Jedyne co było lepsze, to obecność amerykańskich wojaków na przepustkach, którzy zwiedzali Berlin i można było z nimi ostrożnie pogadać, a przy odrobinie odwagi nawet się pozamieniać na coś ;)
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: GAZDA »

ja pamiętam że z nrd polacy przywozili srajtaśme opony i mase innych rzeczy bo w kraju nad wisłą nikt widocznie nie dysponował umiejętnościami i zasobami by takie rzeczy produkować w odpowiednich ilościach :)
no ale enerdówka juz nimo więc nimo o czym gadać i porównywać...


piotrekzet

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: piotrekzet »

Kurwa.
Wysmarowałem piękny, dłuuugi post, który - miałem taką nadzieję - rozwiałby wątpliwości i wprowadził łagodność oraz sielankę, ALE!!! "Internal server error" mi go zajebał! Nie chce mi się jeszcze raz pisać, więc teraz tylko w skrócie - moim zdaniem przenoszenie (niekednokrotnie dobrych) rozwiązań do Polski się nie sprawdzi, ze względu na naszą, polską mentalność. Czy zauważyliście, że gdy pojawia się nowy przepis (niejednokrotnie debilny i sprzeczny z poprzednimi), to pierwszą myślą jest "jak go obejść"? Na tym polega problem.
Sorry, że nie rozwinę swojej wypowiedzi, ale mnie szlag trafił po wysypaniu się forum... A po raz pierwszy od bardzo dawna nie skopiowałem tekstu, fuck.

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: GAZDA »

piotrekzet pisze:Kurwa.
Wysmarowałem piękny, dłuuugi post, który - miałem taką nadzieję - rozwiałby wątpliwości i wprowadził łagodność oraz sielankę, ALE!!! "Internal server error" mi go zajebał! Nie chce mi się jeszcze raz pisać, więc teraz tylko w skrócie - moim zdaniem przenoszenie (niekednokrotnie dobrych) rozwiązań do Polski się nie sprawdzi, ze względu na naszą, polską mentalność. Czy zauważyliście, że gdy pojawia się nowy przepis (niejednokrotnie debilny i sprzeczny z poprzednimi), to pierwszą myślą jest "jak go obejść"? Na tym polega problem.
Sorry, że nie rozwinę swojej wypowiedzi, ale mnie szlag trafił po wysypaniu się forum... A po raz pierwszy od bardzo dawna nie skopiowałem tekstu, fuck.
hehe mój poprzedni długi post tak samo wcięło ale ja skopiowałem przed wysłaniem :D
coś ten apacz często 500tki wysyła... :(
no ale ta mantalność bierze sie z ilości przymusowych debilnych przepisów, przecie jak zniesiesz obowiązek czegos tam to cebulaki nie bedom kombinować jak to obejść hehe

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: RadAg! »

Mi chrome automatycznie zapamiętuje wpisy i jak mam błąd to cofam i wpis nadal jest. Zglaszalem problem z serwerem do az ale oni twierdzą że jak sprawdzają to jest ok.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: cezar62 »

Też tak robię. Cofam stronę i mam znowu swój tekst w oknie wpisywania. Chrome trzyma w pamięci.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: cezar62 »

Dostałem ofertę od polecanego nam tu Miłosza Morawskiego. Jest odrobinę taniej niż sam znalazłem. No cóż, widać nie da się uniknąć tej cholernej daniny. Pomyślę jeszcze i będę decydował. Jest mi całkowicie obojętne jaka firma zgarnie kasę, więc z wdzięczności dla Michała, że zechciał pomóc, wezmę zapewne ofertę od panów Morawskich.
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: wojtekrobert »

Cezar, nie narzekaj, tylko pomyśl co ja będę czuł płacąc OC od Forda.... ;D za Peugeota 1.9d obliczyli mi więcej niż za MerCurY'ego w zeszłym roku, a to było z dwa miesiące temu. Jak dla mnie to znowu dymanie obywateli, ktoś ma w tym swój złodziejski interes. Przez dobre kilka lat jak nie kilkanaście jakoś ceny OC były jakie były do niedawna i ubezpieczalnie nie płakały, że są w plecy, jak już widzę to trąbienie na ten temat w tych prymitywnych manipulowanych mediach to mi się na wymioty zbiera, cisną kity ludziom na wszelkie możliwe sposoby. Ktoś ma w tym swój łapczywy interes. Obowiązki niech se wsadzą w swoje cztery litery. Ja wciąż walczę aby coś się na lepsze w naszym kraju zmieniło, jak tylko mogę.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: RadAg! »

Nie wygrasz Wojtek. Wielu ten porządek pasuje bo sami czerpią z niego benefity...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: cezar62 »

Właśnie czytam o propozycji nowego podatku - pielęgnacyjnego - od wszystkich pracujących, który wymyślono wg komentatorów, bo brak kasy w skarbcu państwa...
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


piotrekzet

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: piotrekzet »

Mi cofnięcie strony wywaliło ponownie 500 :(


piotrekzet

Re: Gdzie ubezpieczacie i ile płacicie za OC ?

Post autor: piotrekzet »

cezar62 pisze:Właśnie czytam o propozycji nowego podatku - pielęgnacyjnego - od wszystkich pracujących, który wymyślono wg komentatorów, bo brak kasy w skarbcu państwa...
Pocieszające jest tylko to, że napisał o tym Fakt, więc może to tylko kaczka dziennikarska...

ODPOWIEDZ