Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
Awatar użytkownika

Topic author
Lucas
Posty: 949
Rejestracja: 16 sie 2013, 22:28
Samochód: 1992 Mercury Grand Marquis
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: Lucas »

Dokładnie Michał, mam pomarańczowe żarówki bo tak te auta wyjeżdżały z fabryki. Co prawda przejeździłem tak już prawie rok, i odnośnie obrysów zero problemów, nawet ci panowie z wczoraj nie zauważyli. Ale muszę zrobić tak jak mówisz, kupię dwie białe żarówki i w razie czego to je po prostu przy nich zmienię.

Ech.. niby tyle tych Jeepów w europie jeździ a i tak się do czegoś doczepią :sad: To ja jestem ciekawy jakie kłopoty przy kontroli miałaby np. Viki Radka, gdyby była zarejestrowana w Polsce :razz:

Push bar, light bar, syrena :P Oj mieliby się czego czepiać :P

Wniosek z tego taki, że wszyscy powinni jeździć passatami, i nie byłoby problemów :shoot: Co za kraj...
1998 Jeep Grand Cherokee 5.2 Limited-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 Limited-EX
2004 Ford Explorer Sport Trac 4.0 XLS-EX
2001 Dodge Durango 5.9 SLT PLus-EX
1995 Jeep Grand Cherokee 4.0 Limited-EX
2003 Chevrolet Avalanche 5.3 4x4-EX
2003 Chrysler 300M 3.5 H.O.-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.0 Laredo-EX
1992 Buick Park Avenue 3.8-EX
1992 Jeep Cherokee 4.0 Limited-EX
1992 Mercury Grand Marquis

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: grusiak »

A światła przeciwmgłowe z tyłu masz?
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

Nedzwiedz
Posty: 99
Rejestracja: 08 lis 2009, 22:18
Skąd:

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: Nedzwiedz »

z pomarańczowymi pozycjami z przodu jest OK, pod dwoma warunkami:

1) muszą być osobne światła pozycyjne barwy białej - wtedy pomarańczowe przód są obrysami zgodnymi z przepisami;
2) źródło kierunkowaskazu nie może być jednocześnie światłem obrysowym ( czyli kierunek nie może pracować na tej samej żarówce co obrys lub pozycja - tylko nie dotyczy Volvo FH12, czyli polskie piekiełko )

PS
Szkoda, że całe środowisko użtkowników usa cars niegdy nie wypracowało sobie takiej sytuacji jak sprowadzacze samochodów z kierownicą po prawej stronie. Oni mają już orzeczenie obligujące polskie urzędy i wydziały niekompetencji i wyciągania kasy ( czyt. komunikacji ), do rejestrowania takowych bez konieczności tzw. "przekładek".
A nikt mi nie powie, że samochód z pomarańczowymi pozycjami, czy migającą częścią lampy lub całą lampą tylną, zamiast wkręconego w tylny zderzak pomarańczowego kierunkowskazu od starego ŻUK'a ( taka mała prawie kulka ), jest bardziej niebezpieczny od auta z kierą po złej stronie 8/
Lancia Thema; SEBRING COUPE 3,0 V6 '04 - DO SPRZEDANIA :( ; Lincoln Town Car 4.6- DO SPRZEDANIA :( były:
300C 3.0 CRD '08; 300c 3,5 kombi '05;Vision 3.3 1996;Intrepid 2,7 '98;Camaro 5,0 '88;Trans'Am 5,7 '87;Firebird Formula 5,0 '88;Firebird 2,8 '86
zaprzedałem duszę diabłu

Awatar użytkownika

Topic author
Lucas
Posty: 949
Rejestracja: 16 sie 2013, 22:28
Samochód: 1992 Mercury Grand Marquis
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: Lucas »

grusiak pisze:A światła przeciwmgłowe z tyłu masz?
Na szczęście mam. Grand Cherokee nawet na rynek usa miał całe okablowanie, gniazdo i miejsce w lampie na żarówkę od świateł przeciwmgłowych, także wystarczy zmienić przełącznik na ten z wersji EU i światła przeciwmgłowe zamontowane.
Nedzwiedz pisze:z pomarańczowymi pozycjami z przodu jest OK, pod dwoma warunkami:

1) muszą być osobne światła pozycyjne barwy białej - wtedy pomarańczowe przód są obrysami zgodnymi z przepisami;
2) źródło kierunkowaskazu nie może być jednocześnie światłem obrysowym ( czyli kierunek nie może pracować na tej samej żarówce co obrys lub pozycja - tylko nie dotyczy Volvo FH12, czyli polskie piekiełko
To ja spełniam pkt. 2 ale w 1 jest problem, całe szczęście w tym, że biała postojówka, jeśli wgl byłaby montowana to przepuszczam, że daliby ją do tego samego (głównego reflektora) co normalna żarówka od świateł krótkich/długich (gdzie przy włączonych światłach i tak nie byłoby jej nawet widać) a więc pomarańczowa obrysówka, która jest w oddzielnym kloszu, byłaby po prostu obrysówką a nie postojówką co też może zmniejszyć ryzyko zatrzymania. Właściwie to przez rok samochód zrobił prawie 50 tyś. km po całej Polsce i mimo wielu okazji żaden niebieski mnie z tego powodu nie zatrzymał a w sumie jest to widoczne na pierwszy rzut oka.
1998 Jeep Grand Cherokee 5.2 Limited-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 Limited-EX
2004 Ford Explorer Sport Trac 4.0 XLS-EX
2001 Dodge Durango 5.9 SLT PLus-EX
1995 Jeep Grand Cherokee 4.0 Limited-EX
2003 Chevrolet Avalanche 5.3 4x4-EX
2003 Chrysler 300M 3.5 H.O.-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.0 Laredo-EX
1992 Buick Park Avenue 3.8-EX
1992 Jeep Cherokee 4.0 Limited-EX
1992 Mercury Grand Marquis

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: siwrelax »

Ja też ostatnio dowód oddać musiałem na przechowanie, bo oczywiście egzotyczny wóz trzeba poddać kontroli. Milicjant dokładnie przejrzał całe oświetlenie z tyłu i z przodu po czym stwierdził, że tylko tylne kierunki mu nie pasują (oczywiście wszystko świeci fabrycznie jak w USA :] ) i łaskawie wystawił kwit na jeden dzień :what: Durny to kraj pod tym względem, ale trzeba być twardym! Kierunki na potrzeby przeglądu i kontroli w weekend zrobię.
Niestety, w Polsce jak masz amcara, to siłą rzeczy jesteś outlaw i w lusterko wsteczne z niepokojem się spogląda nawet jeśli masz wóz w doskonałym stanie.

Awatar użytkownika

m4ni3k
Posty: 831
Rejestracja: 20 kwie 2011, 21:50
Samochód: pacifica 4.0 AWD
Skąd: Warszawa

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: m4ni3k »

ja to chyba od jutra nie będę dowodu ze sobą woził :D przynajmniej nie zabiorą :D
a i mandat chyba tylko 50zł :D
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: RadAg! »

Nedzwiedz pisze: PS
Szkoda, że całe środowisko użtkowników usa cars niegdy nie wypracowało sobie takiej sytuacji jak sprowadzacze samochodów z kierownicą po prawej stronie. Oni mają już orzeczenie obligujące polskie urzędy i wydziały niekompetencji i wyciągania kasy ( czyt. komunikacji ), do rejestrowania takowych bez konieczności tzw. "przekładek".
A nikt mi nie powie, że samochód z pomarańczowymi pozycjami, czy migającą częścią lampy lub całą lampą tylną, zamiast wkręconego w tylny zderzak pomarańczowego kierunkowskazu od starego ŻUK'a ( taka mała prawie kulka ), jest bardziej niebezpieczny od auta z kierą po złej stronie 8/
Hej Niedźwiedź, daj jakieś namiary/info na to orzeczenie co oni mają. Na pewno warto rozeznać się w temacie :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
Lucas
Posty: 949
Rejestracja: 16 sie 2013, 22:28
Samochód: 1992 Mercury Grand Marquis
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: Lucas »

m4ni3k pisze:ja to chyba od jutra nie będę dowodu ze sobą woził :D przynajmniej nie zabiorą :D
a i mandat chyba tylko 50zł :D
To byłby dobry pomysł! Tylko coś mi się wydaje, że niebiescy mają na to jakieś rozwiązanie np. ktoś dostarcza dowód rejestracyjny a jak nie to laweta i auto na parking policyjny.

Oczywiście to są tylko moje przepuszczenia, nic pewnego ;)
1998 Jeep Grand Cherokee 5.2 Limited-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 Limited-EX
2004 Ford Explorer Sport Trac 4.0 XLS-EX
2001 Dodge Durango 5.9 SLT PLus-EX
1995 Jeep Grand Cherokee 4.0 Limited-EX
2003 Chevrolet Avalanche 5.3 4x4-EX
2003 Chrysler 300M 3.5 H.O.-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.0 Laredo-EX
1992 Buick Park Avenue 3.8-EX
1992 Jeep Cherokee 4.0 Limited-EX
1992 Mercury Grand Marquis

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: siwrelax »

Można też jakieś 50 w dowodzie wozić - jak kondom - środek zapobiegawczy, który nie daje 100% pewności. A w razie wpadki mówisz, że dowód jako portfel służy :)


kecaj73

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: kecaj73 »

Lucas, możesz dostać nawet i 500 zł,
tak, tak, tak mówisz, jestem biednym studentem to możesz mieć mniejszy mandat, pyskówki windują niestety
niedozwolone używanie części czy przedmiotów wyposażenia, które nie spełniają norm bezpieczeństwa czyli - spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
dostałeś za szyby,
a światła ? , masz to wyszczególnione na piśmie dla diagnosty ? Jeśli faktycznie dopuszczone do ruchu /znaki leg i barwa / i przeszedł z takimi przegląd czyli diagnosta się pod tym podpisał to mimo przyjęcia mandatu masz drogę uchylenia go przez sąd patrz art. 101 par 1 KPWW al. , a powiem Ci szczerze że nic to nie da bo oprze się o szyby
pogadaj z Bogdanem / mvh /


kecaj73

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: kecaj73 »

m4ni3k pisze:ja to chyba od jutra nie będę dowodu ze sobą woził :D przynajmniej nie zabiorą :D
a i mandat chyba tylko 50zł :D
Kombinujcie dalej,
mandat za brak dokumentu nie zwalnia od dostarczenia i okazania go. Jak to zrobisz to już Twój problem, może dowiezie go żona. Można liczyć na wyrozumiałość policjantów ale są zobowiązani zabronić ci jechać bez dokumentu bo dalej popełniasz wykroczenie.


sivy
Posty: 116
Rejestracja: 04 mar 2012, 09:06
Samochód: dodge challenger srt8 ('09)+gmc yukon denali ('11)
Skąd:

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: sivy »

kurde to po prostu moze przerobcie te swiatla i po sprawie. w challu i w yukonie mam przerobione i od tego czasu ani razu nie zabrali mi dowodu. u mnie przerobka bez ingerencji w reflektor tylko wymiana zarowek i zrobienie elektryki wyszlo per fura 1,1k pln. od tego czasu zero problemow na przegladach i z policja.
po co kombinowac, nie lepiej miec swiety spokoj?

Awatar użytkownika

duch_gdansk
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:28
Samochód: Camaro 86, Camaro 87
Skąd: Gdańsk

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: duch_gdansk »

Policjant ma prawo się przyczepić nie tylko o zgodność z naszymi przepisami ale też o brak durnego E w kółeczku. Są tacy co sobie u grawera dają zrobić "homo" na światłach :D
Camaro 86 SC , Camaro 87 SC GMC Vandura 3500 6,5d 94


MichaŁ
Posty: 3056
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: MichaŁ »

Dokładnie Sivy, większość ludzi ma przerobione lampy zgodnie ze sztuką. Ale dowód mogą Ci zabrać za brak znaczka homologacji europejskiej :)
Były:
2015 Chrysler Town&Country 3.6 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

Nedzwiedz
Posty: 99
Rejestracja: 08 lis 2009, 22:18
Skąd:

Re: Polska policja! Tzn . Specjaliści od świateł

Post autor: Nedzwiedz »

duch_gdansk pisze:Policjant ma prawo się przyczepić nie tylko o zgodność z naszymi przepisami ale też o brak durnego E w kółeczku. Są tacy co sobie u grawera dają zrobić "homo" na światłach :D
to nic nie da, bo znak homologacyjny ma być wypukły :? Czasami ( częściej w motocyklach ) napis wykonuje się laserowo i jako że teoretycznie też nie wolno, to wiem ( niestetey tylkoz opowieści ), że część policmajstrów nie wiedziała czy tak może być, czy nie :D i zostawiali temat na wszelki wypadek w spokoju :D
Lancia Thema; SEBRING COUPE 3,0 V6 '04 - DO SPRZEDANIA :( ; Lincoln Town Car 4.6- DO SPRZEDANIA :( były:
300C 3.0 CRD '08; 300c 3,5 kombi '05;Vision 3.3 1996;Intrepid 2,7 '98;Camaro 5,0 '88;Trans'Am 5,7 '87;Firebird Formula 5,0 '88;Firebird 2,8 '86
zaprzedałem duszę diabłu

ODPOWIEDZ