Wyjazd amerykancem za granice

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Wyjazd amerykancem za granice

Post autor: wojtekrobert »

Czy ktos wie, jakie problemy moga mnie spotkac, gdybym wybral sie moim amerykanem do Niemiec? Swiatla wiadomo, sa przerobione (mam postojowki z przodu pomaranczowe tylko), ale nie mam na nie homologacji, podobnie z innymi aspektami, szyby itp. Rubryka "K" w dowodzie rejestracyjnym jest pusta.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Wyjazd amerykancem za granice

Post autor: RadAg! »

Wg prawa obowiązującego wszystkie kraje unijne władze danego kraju nie mają prawa podważać wartości dokumentów i decyzji wydanych w innym kraju unijnym czyli np. podważać wydanego dopuszczenia do ruchu twojego pojazdu.
Wykładnia prawna o którą kiedyś prosiłem komisję europejską w sprawie poruszania się Szeryfem:
Podróżując po Europie w celach turystycznych pojazdem zarejestrowanym w jednym kraju członkowskim (Wielka Brytania) nie powinien Pan napotka na żadne trudności. Fakt, że pojazd został dopuszczony do ruchu w Wielkiej Brytanii ( co potwierdzają brytyjskie tablice rejestracyjne) oznacza, że organy nadzoru ruchu drogowego innych Państw Członkowskich nie mogą kwestionować cech technicznych pojazdu w czasie podróży tym pojazdem poza granicami Wielkiej Brytanii.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Wyjazd amerykancem za granice

Post autor: GAZDA »

nigdy sie mnie w niemczech o nic nie czepiali a moje światła były tak przerobione że ten lewy troche nizej świecił hehehe żadnych e znaczków na światłach i czymkolwiek...
jedyne co to mogą sie do powyginanch rejestracji przyczepić, w niemczech mają różne formaty i nie istnieje problem z wpasowaniem tablicy do amerykana i jak jest niewidoczna w całości to mogą sie przyczepic

ODPOWIEDZ