Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Tu rozmawiamy o autach ogólnie. Wszystkie marki, modele, kraje.

piotrekzet

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: piotrekzet »

No to przyjmijmy, że subiektywne odczucia podczas hamowania amcarem sprawiają, że czujemy tylko spowalnianie :)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: GAZDA »

może w amcarach inaczej odczuwa sie czas?


piotrekzet

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: piotrekzet »

Takie rzeczy tylko w DeLoreanie, powyżej 80mph ;)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: GAZDA »

delorean jest z irlandii tak btw... :/


piotrekzet

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: piotrekzet »

Z tego prosty wniosek, że w amcarach czas płynie tak samo :)


piotrekzet

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: piotrekzet »

Ale jak spytasz czy DeLorean może być amcarem..... :D

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: GAZDA »

a no tak, jesteś tolerancyjny i auto z silnikiem 2,8 może być amcarem


piotrekzet

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: piotrekzet »

Dajcie mi łuk! Ja się zastrzelę! :D
Nie może być jeśli to manual :P

Awatar użytkownika

Topic author
wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: wojtekrobert »

A Ford Mustang 2006 4.6 V8 z manualna skrzynią moze być amcarem? Ale łoooffftop :)
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


piotrekzet

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: piotrekzet »

Może, bo ma duży silnik i był wyprodukowany w USA oraz jest marką, która sama w sobie jest amerykańska :P. Poza tym manual był tylko w opcji dla nastolatków, którzy musieli mieć w ręce jakiś drążek ;)

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: cezar62 »

Jeździłem różnymi markami i nie mam żadnych negatywnych odczuć co do amerykanów. Naciskam hamulec i hamuję. Tak wymyślone i tak działa, przy założeniu, że jest sprawne. Nie wiem i nigdy nie wiedziałem o co ta burza ;)
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Awatar użytkownika

Topic author
wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: wojtekrobert »

cezar62 pisze:Jeździłem różnymi markami i nie mam żadnych negatywnych odczuć co do amerykanów. Naciskam hamulec i hamuję. Tak wymyślone i tak działa, przy założeniu, że jest sprawne. Nie wiem i nigdy nie wiedziałem o co ta burza ;)
Dlatego założyłem temat, bo w ciągu kilku godzin przyczytalem pare wypowiedzi, że amcary kiepsko hamuja :D a to jakaś sciema jest
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


piotrekzet

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: piotrekzet »

No dobrze, to może problem leży zupełnie gdzie indziej - przede wszystkim amcary pokazują rzeczywistą prędkość, euroshit przekłamuje o dobre 10%. Innymi słowy hamujesz amcarem ze 100km/h, eurowagenem z 90km/h. Już samo to robi różnicę. Miękkie zawieszenie amcara wyhamowuje kierowcę wolniej niż eurowóz drabiniasty na sztywnym. Łącząc te dwie kwestie mamy rozkminiony temat - amcar hamuje z większej prędkości i robi to delikatniej dla kierowcy, dlatego trwa to dłużej i sprawia wrażenie spowalniania. Kwiaty, transparenty, flagi, oklaski, brawo ja :D

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: KARLone »

Interceptory pięknie hamują. Na ciepłym asfalcie stają jak wryte.
Voyek miło mnie zaskoczył, na prawdę zero stresu z hamowaniem jak na tak duży i dość ciężki samochód.
Pontiac, rzeczywiście, potwierdzam że hamulce, to spowalniacze ale może da się coś z tym zrobić. Mam nowe bębny na tył i szczęki tylko muszę umówić wizytę. Dzisiaj wpadła mi jakaś kasa hehe znowu na auta wydam.

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: Prawdy i mity o AmCarach: czy amerykańskie samochody hamują gorzej niż europejskie/japońskie?

Post autor: Pan Arek »

Nie wiem, czy w moich samochodach miałem wiecznie stare, złe hamulce, ale z mojego doświadczenia (małego) widzę, że Amcary nie hamują zbyt dobrze.
Buick klocki i tarcze miał bardzo w porządku jak go kupiłem i bardziej nazywałbym jego reakcje tak jak zostało napisane wcześniej "spowolnianiem". Zapewne jest to spowodowane przede wszystkim dużo większą masą amerykańskich samochodów, które w znacznej mierze są po prostu ciężkie i hamują gorzej.
Służbowo zajeżdżałem Chevroleta Aveo, Chevroleta Sparka, Hyundaia i20, Toyotę Yaris (2 różne, tutaj najkrócej bo ok. miesiąca), Skodę Fabię, Skodę Rapid (obecnie) i generalnie każde z tych aut hamowało dużo lepiej niż moje amcary. Wiem, że ciężko tutaj porównywać, bo to zupełnie nie ta klasa samochodów którymi jeżdżę obecnie, ale wiem, że gdybym miał służobowo pokonywać Polskę amcarem z taką brawurą jak to czasem robię to z pewnością kilka razy wjechałbym już komuś w dupę.
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

ODPOWIEDZ